Slavii nespasil ani bedlivý VAR. Sešívaní po prohře s Interem přišli o pohárové jaro

Aktualizováno 28. 11. 2019 0:16
Fotbalisté Slavie prohráli v pátém kole Ligy mistrů s Interem Milán 1:3 a skončí ve skupině poslední. Přišli tak o šanci na účast v jarní části pohárů. Videorozhodčí přitom neuznal dvě branky Interu a naopak sešívaným přisoudil penaltu.

Hosty poslal v Edenu v 19. minutě do vedení Lautaro Martínez, v 37. minutě srovnal z penalty Tomáš Souček poté, co rozhodčí odvolal předchozí gól hostů. Devět minut před koncem rozhodl Romelu Lukaku a pojistku přidal v 88. minutě Martínez.

Slavia prohrála i třetí domácí zápas skupiny a po pěti duelech má na kontě dva body za dvě venkovní remízy. Inter se posunul na druhé místo před Dortmund, na jehož hřišti český šampion za dva týdny uzavře své vystoupení ve skupině. Červenobílí, kteří hrají v této sezoně základní část pohárů jako jediný český klub, při své druhé účasti ve skupině Ligy mistrů nevylepší výsledek z premiéry v roce 2007, kdy skončili třetí.

"I když kluci do toho dali všechno, podali jsme bohužel technicky asi nejhorší výkon ve skupině. Jsme smutní, že jsme doma neuhráli ani bod. Jsme z toho zdrceni, cítím prázdnotu," řekl na tiskové konferenci slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

V sestavě červenobílých nakonec nechyběly dvě hlavní opory, brankář Kolář a středopolař Souček, kteří měli v minulých dnech zdravotní problémy. Do pořádku se dal i Masopust.

Slavia začala před zraky českého prezidenta Miloše Zemana ve vyprodaném hledišti aktivně a v páté minutě hlavičkoval těsně vedle Hušbauer. V 10. minutě poprvé zahrozili hosté a Martínez z první jen těsně minul. O devět minut později už se argentinský útočník dočkal. Lukaku ustál několik soubojů, protáhl se do vápna a Martínez zblízka překonal Koláře.

Odpovědět mohl Frydrych, ale hlavičku v pádu poslal mimo. Vyrovnat domácí dokázali až v 37. minutě a pomohl jim k tomu kontroverzní moment. Po Frydrychově chybě nejprve Lukaku využil Martínezovu přihrávku a doklepl míč do prázdné branky, hosté se ale ze zvýšení radovali jen chvíli.

Polský sudí Marciniak se po zásahu videorozhodčího vrátil k předchozímu souboji na opačné straně a za zákrok na Olayinku nařídil penaltu, což se stalo v Lize mistrů poprvé. Stejnou situaci si slávisté jako první vyzkoušeli i v minulé sezoně české ligy na hřišti Bohemians 1905. Souček ani tentokrát nezaváhal a pokutový kop proměnil.

"Byly tam některé situace, kdy jsme si mysleli, že je to dnes začarované. Dali jsme gól, byl zrušený, vzápětí jsme dostali gól z penalty. Což byla samozřejmě situace, která nás mohla znervóznit. Ale já byl celou dobu klidný a věřil jsem, že vyhrajeme," uvedl kouč Interu Antonio Conte.

V druhé půli Inter výrazně přidal. Domácí zahrozili až v 62. minutě, kdy Masopustovu tečovanou střelu vytáhl na roh Handanovič. Poté měli slávisté dvakrát velké štěstí. Nejprve Lukaku hlavou trefil břevno a za chvíli orazítkoval horní tyč střelou ze střední vzdálenosti i Brozovič.

V 73. minutě měli obrovskou šanci domácí. Po chybě obrany postupoval sám na bránu Masopust, ale nedůraznou střelou jen trefil Handanoviče. "Chtěl jsem to dávat doleva po zemi. Bohužel jsem to akorát netrefil ideálně a dal jsem mu to do nohou. Je to velká škoda. Místo toho, abychom ve druhé půli vedli 2:1, dostali jsme pak gól," litoval Masopust.

Na opačné straně o kousek minul i Martínez. V 81. minutě už Inter udeřil. Frydrych při snaze zachytit nákop podklouzl, Lukaku se dostal do úniku, udělal kličku Kolářovi a poslal hosty do vedení.

Srovnat mohl Souček, ale minul. Místo toho přidali pojistku Milánští. Lukaku vybojoval v 88. minutě míč, nahrál Martínezovi a ten z voleje překonal Koláře. Čtvrtý gól Interu v závěru neplatil kvůli ofsajdu.

"Zápas vypadal jinak, než jsme chtěli. Ztráceli jsme hodně míčů a to byla voda na mlýn Lukakovi a Martínezovi, kteří udrželi spoustu balonů. Byli jazýčkem na vahách. Druhá půle ukázala obrovský rozdíl v technické vytříbenosti, Inter byl dnes lepší," řekl Trpišovský.

Utkání 5. kola skupiny F fotbalové Ligy mistrů:

Slavia Praha - Inter Milán 1:3 (1:1)

Branky: 37. Souček z pen. - 19. a 88. Martínez, 81. Lukaku. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz - Gil (video, všichni Pol.). ŽK: Kúdela - Vecino, Martínez, Conte (trenér). Diváci: 19.370 (vyprodáno).

Sestavy:

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Frydrych (83. Takács), Bořil - Souček, Hušbauer (70. Zelený) - Masopust, Stanciu (58. Traoré), Ševčík - Olayinka. Trenér: Trpišovský.

Inter: Handanovič - Godín, De Vrij, Škriniar - Candreva, Vecino (80. Esposito), Valero (77. Gagliardini), Brozovič, Biraghi (76. Lazaro) - Lukaku, Martínez. Trenér: Conte.