Skvělá zpráva pro Slavii, v bitvě o LM se vyhne Salcburku. Přijet ale může Kanga

26. 8. 2020 22:53
Výsledky středečních zápasů druhého předkola Ligy mistrů zaručily fotbalové Slavii, že při losování závěrečného kola kvalifikace milionářské soutěže bude mezi nasazenými.
Šance Slavie na základní skupinu Ligy mistrů opět stouply
Šance Slavie na základní skupinu Ligy mistrů opět stouply | Foto: Reuters

Už nyní tedy mají "sešívaní" jisté, že se v play off vyhnou Salcburku, Olympiakosu Pireus a také Dinamu Záhřeb, nebo jeho přemožiteli. Naopak mezi soupeři by se mohla ocitnout například Crvena Zvezda Bělehrad s bývalým sparťanem Guélorem Kangou.

Slavii kvůli zařazení mezi nasazené týmy potřebovala, aby vypadlo Dinamo Záhřeb, nebo Celtic Glasgow. Chorvaté ale navzdory dlouhé hře v oslabení dotáhli své utkání k postupu. V Kluži dvakrát vedli, rumunský celek ale udržel ve hře gólem ve třetí minutě nastavení Gabriel Debeljuh. Duel došel až do penaltového rozstřelu, v němž rozhodl neproměněný pokus Kevina Boliho ze sedmé série.

Outsider ale nakonec vyhrál ve Skotsku, kde Celtic senzačně podlehl na svém stadionu maďarskému Ferencvárosi 1:2. Favorizovaným domácím nepomohla ani výrazná střelecká převaha v poměru 25:4.

O tom, s kým se svěřenci Jindřicha Trpišovského utkají, se rozhodne už při úterním losu 3. předkola a play off. Slavia může narazit na někoho ze čtveřice CZ Bělehrad, Karabach, Young Boys Bern, či Maccabi Tel Aviv - A nebo na některého z jejich případných přemožitelů.

Play off se hraje na rozdíl od předkol na dva zápasy, úvodní duely jsou v plánu  22., nebo 23 září, odvety o týden později.

Vrbův Razgrad se přesouvá do Evropské ligy

S milionářskou soutěží se ve středu naopak loučili fotbalisté Razgradu s českým trenérem Pavlem Vrbou, kteří nestačili na dánský Midtjylland. Po domácí porážce 0:1 čeká bulharské šampiony třetí předkolo Evropské ligy, soupeře budou znát rovněž po úterním losování.

Ludogorec vyhrál ve třech posledních soutěžních zápasech, proti vítězi dánské ligy se ale střelecky neprosadil. Jedinou trefu utkání obstaral v 78. minutě po závaru před brankou pohotový Júnior Brumado. Vrbovi svěřenci nenavážou na předchozí dvě účasti bulharského celku v základní skupině milionářské soutěže ze sezon 2014/15 a 2016/17.

Po porážce 1:3 s Bernem vypadl také Klaksvík, který se dostal do druhého předkola bez boje po kontumaci duelu se Slovanem Bratislava.

Ve třetím předkole budou pokračovat obránci Michael Lüftner a Jan Lecjaks, jejichž Omonia Nikósie zdolala 2:0 po prodloužení Legii Varšava, ze kterou odehrál úvodní hodinu útočník Tomáš Pekhart.

Legia hrála od 54. minuty bez vyloučeného Igora Lewczuka, přesto udržela v základní hrací době nerozhodný výsledek. Krátce po začátku prodloužení ale rozhodl z pokutového kopu španělský záložník se zkušenostmi z Premier League Jordi Gómez a o čtvrthodinu později přidal pojistku Thiago Dos Santos.

Výsledky 2. předkola Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Karabach (Ázerb.) - Šeriff Tiraspol (Mold.) 2:1 (1:0), Celje (Slovin.) - Molde (Nor.) 1:2 (1:0), Suduva (Lit.) - Maccabi Tel Aviv 0:3 (0:1), Ludogorec Razgrad - Midtjylland (Dán.) 0:1 (0:0), Dinamo Brest (Běl.) - FK Sarajevo 2:1 (1:1), Legia Varšava - Omonia Nikósie 0:2 po prodloužení (0:0, 0:0), Kluž - Dinamo Záhřeb 2:2, na pen. 5:6 (2:2, 0:1), Young Boys Bern - Klaksvík (Faer. ostr.) 3:1 (0:0), Celtic Glasgow - Ferencváros Budapešť 1:2 (0:1).