Sen o milionech se rozplynul. Plzeň v odvetě s Razgradem jen remizovala, postupují Bulhaři

Plzeňské srdce v Lize mistrů dotlouklo před branami základní skupiny
Český šampion v domácí odvetě čtvrtého předkola remizoval s Razgradem 2:2 a nedohnal manko 0:2 z prvního zápasu.
Od UEFA za neúspěch v play off dostane "jen" 81 milionů korun.
Trenér Roman Pivarník udělal v zahajovací sestavě Plzně dvě změny oproti zápasu v Sofii, když v záloze postavil Hořavu místo Hrošovského a Petrželu místo Kovaříka.
23. 8. 2016 22:39
Viktoria, která si Ligu mistrů zahrála v letech 2011 a 2013, přišla o prémii 378 milionů korun a na podzim se stejně jako loni představí v Evropské lize. Od UEFA za neúspěch v play-off dostane "jen" 81 milionů korun.

Plzeň Viktoria Plzeň si základní skupinu Ligy mistrů nezahraje. V odvetě 4. předkola svěřenci kouče Romana Pivarníka remizovali s bulharským Ludogorcem Razgrad 2:2, tomu tak dvoubrankový náskok z prvního utkání v pohodě stačil k postupu.

"Odehráli jsme vynikající zápas v obrovském tempu, splňovalo to všechny parametry. Do poslední chvíle jsme chtěli udělat vše pro postup. To se bohužel nepodařilo. Ale doufám, že dokážeme jít touto cestou dál," řekl po zápase trenér Pivarník.

V zahajovací sestavě Viktorie udělal dvě změny oproti zápasu v Sofii, když v záloze postavil Hořavu místo Hrošovského a Petrželu místo Kovaříka.

Vstup do zápasu měli Západočeši skvělý a už v sedmé minutě je poslal po rohovém kopu do vedení Michal Ďuriš. V minutě 16. ale za hosty srovnal Vura. Jeho gólu však předcházela jasná hra rukou Cafua, kterou ale hlavní rozhodčí Alberto Undiano Mallenco zřejmě neviděl, ač stál poblíž Brazilce ve službách Razgradu.

"Já to neviděl, ale všichni křičeli ruka, tak jsem taky křičel ruka. V kabině jsem pak viděl, že to ruka byla," litoval Kopic.

Inkasovaná branka Plzeň zabrzdila, naopak povzbuzení hosté stále častěji hrozili z protiútoků. Ve 34. minutě se však Viktoria málem prosadila. Ďuriš postupoval z úhlu sám na branku a jeho tvrdou ránu Stojanov vyškrábl na tyč.

Plzeňským stadionem se po prvním poločase rozezněl ohlušující pískot, který mířil na velmi nepřesného španělského sudího. "Rozhodčího bych nechtěl ani nebudu rozebírat. Ten zápas viděli všichni... Jako trenér k tomu nikdy neumíte být objektivní, nechci se k tomu vyjadřovat," podotkl Pivarník.

Zářil Matějů

Ve druhém poločase Viktoria stupňovala svou aktivitu. Kýženou vedoucí branku se podařilo vsítil Bakošovi, ale rozhodčí chybně odmávali ofsajd. "Koukal jsem, že Marek Bakoš dával regulérní gól. Když se takové situace v tak důležitém zápase a s tak kvalitním soupeřem stanou proti vám, tak to hodně bolí a je to velká škoda," posteskl si Kopic. Na 2:1 tak nakonec dával až v 64. minutě Aleš Matějů.

Dvacetiletý obránce byl hrdinou i o chvilku později, kdy na brankové čáře zastoupil Kozáčika při střele Wandersona. Plzeň měla v závěru tlak, ale moc šancí si nevypracovala, jen Hejdovu ránu vyrazil brankář Ludogorce. V páté minutě nastavení naopak vyrovnal přesnou ranou po protiútoku střídající Keserü.

"Celý zápas jsme bojovali, výsledek sice není postupový, ale odevzdali jsme tam maximum a divákům se to muselo líbit. Viděl jsem tam starou dobrou Viktorii. Liga mistrů bude českému fotbalu chybět, ale snad bude co nejvíce českých týmů v Evropské lize," uvedl kapitán Plzně Hubník.

Odvetná utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Viktoria Plzeň – Ludogorec Razgrad 2:2 (1:1)

Branky: 7. Ďuriš, 64. Matějů - 17. Misidjan, 90.+5 Keserü. Rozhodčí: Undiano Mallenco - Yuste, Barbero Sevilla - Gómez, Estrada (všichni Šp.). ŽK: Hubník, Hořava, Ďuriš - Palomino, Jonathan Cafú. Diváci: 10.312. První zápas: 0:2, postoupil Razgrad.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Petržela (83. Kovařík), Hromada, Hořava (88. Baránek), Kopic - Bakoš, Ďuriš (84. Krmenčík). Trenér: Pivarník.

Razgrad: Stojanov - Minev, Moti, Palomino, Natanael - Djakov (80. Campanharo), Sasha - Wanderson (85. Plastun), Marcelinho, Misidjan (76. Keserü) - Jonathan Cafú. Trenér: Dermendžijev.