Juventus zvládl i odvetu na Realu a je ve finále Ligy mistrů

13. 5. 2015 22:39
Real Madrid v odvetě semifinále doma remizoval s Juventusem 1:1. Do finále s Barcelonou jde italský šampion
Álvaro Morata slaví se spoluhráči postupový gól
Álvaro Morata slaví se spoluhráči postupový gól | Foto: Reuters

Madrid - Po dlouhých dvanácti letech si zahraje Juventus finále fotbalové Ligy mistrů. Italský šampion totiž zvládl úterní odvetu semifinále na hřišti Realu Madrid, kde remizoval 1:1, a v součtu s domácí výhrou 2:1 postupuje.

Bílý balet přitom v zápase vedl brankou Cristiana Ronalda z penalty, ale v 57. minutě srovnal hrdina Staré dámy Álvaro Morata, bývalý hráč Realu, o kterého ovšem neměli na San Bernabeau zájem, a tak loni odešel do Itálie. Utkání jsme sledovali živě zde.

Ve finále, které se hraje šestého června v Berlíně, se Juventus utká s Barcelonou.

Italský celek rozhodně nepřijel do Madridu hrát na bezbrankovou remízu. V úvodu měl dokonce nebezpečnější příležitosti. Vidalovu přízemní ránu vytáhl Casillas jen s vypětím všech sil.

Tlak Realu se začínal stupňovat od 20. minuty. Bale nejprve nechal vyniknout po dalekonosné ráně Buffona. O pár chvil později ale Rodríguez upadl po střetu s Chiellinim a sudí nařídil pokutový kop. K němu s postavil Ronaldo a ranou pod břevno nedal Buffonovi šanci.

Smolařem zápasu byl Bale

Domácí mohli ještě do přestávky přidat druhou trefu, jenže Benzema ani Ronaldo neuspěli.

Po přestávce se Juventus oklepal a zase začal Madridské přehrávat. V 57. minutě Real zaspal při bránění kopu od praporku vylepšeného standardní situací, Casillas vyboxoval centr jen k Pogbovi, ten vrátil míč do vápna, kde se ho ujal Morata a prostřelil všechno, co mu stálo v cestě.

V tu chvíli Real potřeboval jeden gól k tomu, aby se alespoň prodlužovalo. Smolařem zápasu se ukázal být Bale, který měl třikrát za sebou solidní příležitosti. Ze země i ze vzduchu ovšem mířil vedle.

Na druhé straně zase musel zachraňovat naděje Casillas po tutovce Marchisia a Pogby. Real jako by už proti kvalitní defenzivě neměl dost sil a navzdory dlouhému čtyřminutovému nastavení kýženou branku nevstřelil.

Podívejte se na postupový gól Moraty:

Odveta semifinále fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Juventus Turín 1:1 (1:0)

Branky: 23. Ronaldo z pen. - 57. Morata. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Isco, Rodríguez - Tévez, Lichtsteiner. Diváci: 79.000. První zápas: 1:2, postoupil Juventus.

Real: Casillas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Rodríguez, Kroos, Isco - Bale, Benzema (67. Hernández), Ronaldo. Trenér: Ancelotti.

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Marchisio, Pirlo (79. Barzagli), Pogba (89. Pereyra) - Vidal - Tévez, Morata (84. Llorente). Trenér: Allegri.