Rusové na nás nasadili deset supermodelek, aby nás utahaly, tvrdí opora Arsenalu

Rudolf Černík
28. 11. 2019 16:08
Pro úspěch v Lize mistrů udělají některé kluby takřka cokoliv. Přesvědčil se o tom i bývalý fotbalista londýnského Arsenalu Pascal Cygan.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Výprava londýnského Arsenalu se nestačila divit, když na konci září 2003 přicestovala do Moskvy k utkání základní skupiny Ligy mistrů proti tamnímu Lokomotivu.

"Když jsme vešli do hotelu, sedělo tam na baru deset ruských supermodelek a čekaly na nás," prozradil po letech francouzský obránce Pascal Cygan v rozhovoru pro francouzský list La Voix du Nord.

Ruské krásky měly jasné pokyny. "Později nám bylo řečeno, že je najali, aby nás v noci před zápasem utahaly," prohlásil nyní pětačtyřicetiletý Cygan.

Do tenat modelek prý ale žádný z jeho spoluhráčů nepadl. "Pokud vím, nikdo nebyl tak hloupý, aby na to skočil," usmál se fotbalista, který do Arsenalu přestoupil v roce 2002 a v klubu strávil čtyři roky.

A jak vůbec Rusové přišli na to, že by se mohli pokusit rozhodit soupeře tímto způsobem? "V té době se v novinách pravidelně objevovaly různé příběhy ze soukromého života hráčů," naznačil Cygan, jenž ve zmiňovaném utkání zůstal jen mezi náhradníky.

Arsenal, tehdy v sestavě třeba s Thierrym Henrym, Martinem Keownem, Jensem Lehmannem, Robertem Piresem nebo Sylvainem Wiltordem a na lavičce s Arsénem Wengerem, uhrál v Moskvě remízu 0:0 a nakonec ze skupiny postoupily oba celky.

Londýnský klub pak v té samé sezoně získal svůj zatím poslední titul v Premier League.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy