Rozezlení fanoušci pronásledovali Barcelonu až do hotelu, kouče zasypali urážkami

mar mar
15. 8. 2020 10:34
Noční příjezd na hotel Sheraton v Lisabonu si tým Barcelony dobře zapamatuje. Skupina naštvaných fanoušků pronásledovala hráče a trenéry ke vstupní hale a pořádně jim vyčinila za prohru 2:8 s Bayernem ve čtvrtfinále Ligy mistrů.
Lionel Messi u klubového autobusu, čtvrtfinále LM
Lionel Messi u klubového autobusu, čtvrtfinále LM | Foto: Reuters

Na ostrou reakci vlastních fanoušků nemuseli Barcelonští čekat ani do Španělska. Už v Lisabonu si na klubový autobus počíhali příznivci a počastovali hráče a trenéra Quique Setiéna nadávkami a urážkami.

Skupina údajně nebyla příliš početná, ale v tiché lisabonské noci bylo dobře slyšet, co na tým naštvaní fotbaloví fanoušci pokřikují. Podle reportéra Javiera Miguela většina hráčů na fanoušky raději vůbec nereagovala, ačkoli musela nadávky z bezprostřední blízkosti slyšet. Luis Suaréz, Nélson Semedo, Ivan Raktič či Antoine Griezmann křik prostě ignorovali.

Ochranka se musela věnovat především průchodu trenéra Setiéna a členů jeho realizačního týmu. Na kouče se za nevídaný debakl snášelo nejvíce zloby. Situaci se bezpečnostní službě podařilo udržet pod kontrolou, ale fanoušci odmítali i poté od hotelu odejít.

Podle reportéra deníku As bylo nejčastější nadávkou španělské slovo "sinvergüenzas", které lze přeložit jako "grázlové".

Část hráčů se však dočkala i potlesku, jako například mladíci Ansu Fati nebo Riqui Puig. Fati do čtvrtfinále Ligy mistrů zasáhl jako střídající hráč.

Podobně bouřlivé přivítání čeká nejspíš na tým Barcelony i dnes, kdy se vrátí z Lisabonu na Nou Camp.

Podívejte se na sestřih čtvrtfinálového zápasu mezi Barcelonou a Bayernem:

Video: O2 TV Sport
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům. Tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Byly to neuvěřitelné čtyři roky, tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem z Washingtonu. Dodal, že jeho vláda nebyla běžnou administrativou.

Ještě před koncem svého mandátu má Trump vystoupit s prohlášením na Andrewsově základně, odkud pak v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy