Rozezlení fanoušci pronásledovali Barcelonu až do hotelu, kouče zasypali urážkami

mar mar
15. 8. 2020 10:34
Noční příjezd na hotel Sheraton v Lisabonu si tým Barcelony dobře zapamatuje. Skupina naštvaných fanoušků pronásledovala hráče a trenéry ke vstupní hale a pořádně jim vyčinila za prohru 2:8 s Bayernem ve čtvrtfinále Ligy mistrů.
Lionel Messi u klubového autobusu, čtvrtfinále LM
Lionel Messi u klubového autobusu, čtvrtfinále LM | Foto: Reuters

Na ostrou reakci vlastních fanoušků nemuseli Barcelonští čekat ani do Španělska. Už v Lisabonu si na klubový autobus počíhali příznivci a počastovali hráče a trenéra Quique Setiéna nadávkami a urážkami.

Skupina údajně nebyla příliš početná, ale v tiché lisabonské noci bylo dobře slyšet, co na tým naštvaní fotbaloví fanoušci pokřikují. Podle reportéra Javiera Miguela většina hráčů na fanoušky raději vůbec nereagovala, ačkoli musela nadávky z bezprostřední blízkosti slyšet. Luis Suaréz, Nélson Semedo, Ivan Raktič či Antoine Griezmann křik prostě ignorovali.

Ochranka se musela věnovat především průchodu trenéra Setiéna a členů jeho realizačního týmu. Na kouče se za nevídaný debakl snášelo nejvíce zloby. Situaci se bezpečnostní službě podařilo udržet pod kontrolou, ale fanoušci odmítali i poté od hotelu odejít.

Podle reportéra deníku As bylo nejčastější nadávkou španělské slovo "sinvergüenzas", které lze přeložit jako "grázlové".

Část hráčů se však dočkala i potlesku, jako například mladíci Ansu Fati nebo Riqui Puig. Fati do čtvrtfinále Ligy mistrů zasáhl jako střídající hráč.

Podobně bouřlivé přivítání čeká nejspíš na tým Barcelony i dnes, kdy se vrátí z Lisabonu na Nou Camp.

Podívejte se na sestřih čtvrtfinálového zápasu mezi Barcelonou a Bayernem:

Video: O2 TV Sport
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy