Ronaldo je král. Portugalský fenomén posunul hattrickem Juventus do čtvrtfinále LM

12. 3. 2019 22:57
Fotbalisté Juventusu díky hattricku Cristiana Ronalda otočili osmifinále Ligy mistrů s Atléticem Madrid a postoupili do čtvrtfinále. Turínský celek dnes díky třem gólům portugalské hvězdy v domácí odvetě zvítězil 3:0 a odčinil porážku 0:2 z prvního zápasu ve Španělsku.
Cristiano Ronaldo slaví jeden ze svých tří gólů do sítě Atlétika Madrid, kterými v Lize mistrů zařídil postupu Juventusu | Foto: Reuters

Do čtvrtfinále postoupil i Manchester City, který rozstřílel 7:0 Schalke a připsal si nejvyšší výhru v evropských pohárech v klubové historii. Dva góly domácích dal Sergio Agüero a proti svému bývalému klubu se prosadil i Leroy Sané, jenž navíc přidal tři asistence.

Ronaldo se poprvé prosadil hlavou v 27. minutě a náskok Atlética z prvního zápasu vymazal krátce po přestávce. Chvíli to sice vypadalo, že gólman Oblak jeho pokus skvělým zákrokem vyrazil, ale branková technologie potvrdila, že míč těsně přešel čáru.

Rozhodující gól přidal Ronaldo z penalty čtyři minuty před koncem a osmým hattrickem v Lize mistrů vyrovnal rekord Lionela Messiho z Barcelony. Juventus v elitní soutěži poprvé v klubové historii dokázal otočit dvoubrankovou prohru z prvního zápasu. V předchozích třech pohárových zápasech s Atléticem navíc soupeře neporazil a ani mu nedal gól.

Ve velké pohodě si místo ve čtvrtfinále zajistil Manchester City. Skóre otevřel z penalty Agüero, který vzápětí přidal druhou branku. Jubilejní padesátý soutěžní gól si ještě v prvním poločase připsal Sané a po přestávce odchovanec Schalke připravil tři následující zásahy pro Sterlinga, Bernarda Silvu a Fodena. Sedmý gól dal v 86. minutě Jesus.

Fotbalisté Manchesteru City a Juventusu ve čtvrtfinále doplnili Tottenham, Manchester United, Ajax a Porto. Ve středu si o poslední volná místa zahrají Barcelona s Lyonem a Bayern Mnichov s Liverpoolem. Los čtvrtfinále je na programu v sídle UEFA v pátek.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Juventus Turín - Atlético Madrid 3:0 (1:0)

Branky: 27., 48. a 86. z pen. Ronaldo. Rozhodči: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra - Makkelie (video, všichni Niz.). ŽK: Bernardeschi - Juanfran, Giménez, Vitolo. Diváci: 40.884. První zápas: 0:2, postoupil Juventus.

Juventus: Szczesny - Cancelo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola (67. Dybala) - Can, Pjanič, Matuidi - Bernardeschi, Mandžukič (80. Kean), Ronaldo. Trenér: Allegri.

Atlético: Oblak - Arias (77. Vitolo), Godín, Giménez, Juanfran - Níguez, Rodrigo, Koke, Lemar (57. Correa) - Griezmann, Morata. Trenér: Simeone.

Manchester City - Schalke 04 7:0 (3:0)

Branky: 35. z pen. a 38. Agüero, 43. L. Sané, 57. Sterling, 71. B. Silva, 78. Foden, 84. Jesus. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore - Rainville (video, všichni Fr.). ŽK: Danilo, Zinčenko - Bruma. Diváci: 51.518. První zápas: 3:2, postoupil Manchester City.

Manchester City: Ederson - Danilo, Walker, Laporte (72. Delph), Zinčenko - B. Silva, Gündogan, D. Silva (64. Foden) - Sterling, Agüero (64. Jesus), L. Sané. Trenér: Guardiola.

Schalke: Fährmann - Bruma, Strambouli, S. Sané, Oczipka - McKennie (74. Mendyl), Konopljanka, Serdar, Bin Tálib, Burgstaller (79. Teuchert) - Embolo (69. Skrzybski). Trenér: Tedesco.