61. Benzema
76. Benzema
78. Benzema
39. Mbappé

Vítejte u on-line přenosu z odvetného utkání osmifinále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a PSG. Úvodní výkop je naplánován na středu 9. března od 21 hodin.

Real

Sestava Realu Madrid je bez velkých překvapení. Při rozestavení 4-3-3 by se o zaměstnání brankáře Donnarummy mělo starat především trio Asensio - Benzema - Vinícius.

PSG

Také PSG vysílá do boje trojici útočníků. Kromě Mbappého s Messim bude v ofenzívě od útoku řádit také uzdravený Neymar.

V lepší pozici jde do dnešního utkání hostující celek. Pařížané měli většinu úvodního střetnutí více ze hry, nicméně na jedinou branku zápasu se hodně natrápili. Zatímco Real Madrid netrefil zařízení v ani jednom případě, brankář Courtois čelil hned osmi přesným pokusům. Sedm z nich zvládl, ale poslední zakončení Kyliana Mbappého ze čtvrté minuty nastavení rozhodlo o vítězství PSG.

Fanoušci domácího Realu jsou na dnešní utkání pořádně nažhaveni, což jasně ukázal příjezd svěřenců kouče Ancelottiho na Santiago Bernabeu.

Přestože domácí v Paříži prohráli, náladu před dnešní odvetou nemusí mít vůbec špatnou. Ve třech posledních utkáních totiž zvítězili, když si postupně poradili s Alavésem, Vallecanem a Realem Sociedad. Navíc poslednímu zmíněnému celku nasázeli fotbalisté Madridu čtyři branky a skóre z oněch třech zápasů činí osm vstřelených a jen jednu inkasovaný gól.

Stejně jako domácí, také Pařížané s přehledem vládnou v domácí lize, avšak poslední zápasy jim nevyšly podle představ. Na konci února sice PSG porazilo St. Étienne 3:1, ale předtím stejným poměrem prohrálo v Nantes a naposledy nestačilo ani na Nice. Tomu Messiho parta podlehla 0:1, tudíž především venkovní zápasy PSG v posledních týdnech nejsou dobré.

Momentky z předzápasového rozcvičení Realu Madrid.

Dnešní utkání bude rozhodovat Danny Makkelie, který už několikrát rozhodoval velká utkání. Za poslední rok a půl už se navíc dvakrát střetl s Realem i PSG. V případě madridského celku byl přítomen při remíze 1:1 s Chelsea a vítězství 3:1 proti Atalantě Bergamo. Ještě lepší bilanci s tímto rozhodčím však mají fotbalisté PSG, kteří pod jeho taktovkou vyhráli s Lipskem (1:0) i Basaksehirem (5:1). V průměru v těchto utkáních padlo přes pět žlutých karet.

1.

PRVNÍ POLOČAS PRÁVĚ ZAČAL.

1.

Blesková přihrávka za obranu PSG sice byla překvapivá, ale Donnarumma včas vystoupil.

1.

Real se prezentuje aktivním napadáním a okamžitě se dostal až do pokutového území. Střílená přihrávka nepřinesla ohrožení hostujícího gólmana.

2.

Po tvrdém střetu Militaa s Kroosem ve vzduchu se domácí obránce poroučel na trávník, kde chvíli zůstal. Nevypadá to naštěstí na nic vážného.

3.

Oba týmy to opět zkusily dlouhými nákopy. Mbappé měl k míči daleko, Valverde se na druhé straně neprodral přes Verrattiho.

4.

Vinícius ukázal svou rychlost, když upláchl obráncům a odcentroval na Asensia. Ten trefil v těžké pozici jen soupeře.

5.

Dani Carvajal si v souboji s Mbappém hodně pomáhal rukama. Zatímco v tomto případě se nepíská, na druhé straně je po podobném souboji Danila s Viníciusem pískán faul.

6.

K rozehrání volného kopu se postavil Toni Kroos, nicméně jeho centr si pohlídala defenzíva PSG.

7.

Znovu velmi důrazný souboj, tentokrát kousek před pokutovým územím. Za následné protesty vidí Leandro Paredes žlutou kartu.

8.

První střelecký pokus hostujícího celku. Po rychlém výpadu Kyliana Mbappého šel Francouz do zakončení, ale z levé strany nedokázal vypálit dostatečně prudce. Courtois si poradil.

9.

Carvajal vystihl nepřesnou kombinaci soupeře a okamžitě se napravo vydal vpřed. Centr na vzdálenější tyč však zamířil jen k hlavě Marquinhose.

11.

Real Madrid je v úvodních minutách aktivnější, avšak přímou střelu na bránu si zatím nevypracoval.

12.

Hodně hluboko pro míč se stáhl Neymar, avšak jeho kontakt s míčem nebyl dobrý a okamžitě přišla ztráta. Dani Carvajal pak vypálil mimo.

13.

Obrovská šance PSG. Éder Militao propadl, když si Mbappé míč prvním dotekem posunul do pokutového území. Ani tentokrát však zleva Courtoise nepropálil.

14.

Do Verrattiho nyní zajel aktivní Carvajal a je pískáno proti domácímu mužstvu.

15.

Další zajímavá akce hostů. Neymar míč dlouho táhl středem, načež oslovil Mendese. Jeho centr domácí posunuli jen k rohovému praporku, kde hrají znovu hráči PSG.

16.

Kombinace Messiho s Hakimim sice doputovala až do šestnáctky, ale tam byl pozorný Alaba.

17.

Důrazný souboj musel absolvovat Mendes, kterého dohrál Asensio. Zdá se, že hostující obránce špatně došlápl a musí být ošetřen.

19.

Registrujeme další dva střelecké pokusy Pařížanů. Neymar však nepropálil hradbu těl před sebou a Paredes pak zakončoval vysoko nad.

20.

Hodně se teď diví Asensio, kterého zezadu atakoval jeden z hostujících obránců. Faul se však nepíská a hosté se přesouvají k polovině hřiště.

22.

Třetí zákrok si připisuje Thibaut Courtois. Po rychlé kombinaci hostujícího mužstva se k zakončení odhodlal Neymar, který přízemní střelou vyprášil Courtoisovy rukavice.

24.

Hosté kombinují na útočné polovině. Zatím je to spíše hledání mezery v rozestavení domácí defenzívy.

25.

Zatímco se Modrić po střetu s Messim poroučel na trávník, situace využil Benzema, jehož parádní technické zakončení vytáhl konečky prstů fantastický Donnarumma.

26.

Nakrátko rozehraný roh přinesl jen ofsajdové postavení Daniho Carvajala.

27.

Nesmírně důležitý obranný zákrok předvedl Dani Carvajal, který musel zastavit kolmici na rozběhnutého Neymara. Podařilo se a Real tak může zaútočit.

27.

Hodně bohorovně teď zahrál Marquinhos, který míč patičkou daroval Davidu Alabovi. Jeho přihrávku před bránu nenašel nikdo z domácích.

29.

V závěru 29. minuty to hosté šikovně zkusili na pravé straně. Hakimiho přihrávka však nepřinesla nic zajímavého.

30.

Rodící se rychlý protiútok domácích zastavil Danilo tvrdším zákrokem na Viníciuse. Zatím je to pro hostujícího beka bez žluté karty.

31.

Velmi zajímavá akce PSG. Neymar skvěle zakombinoval s Messim, který si vyžádal přihrávku do pokutového území, ale přihrávkou před prázdnou bránu už nenašel nikoho v modrém dresu. Situace to však pro domácí byla nebezpečná.

33.

Opět je tady poněkud uspávací kombinace PSG kousek před pokutovým územím.

34.

Už už to vypadalo na úvodní branku zápasu, když si za obranu Realu zaběhl Nuno Mendes. Ten pak k zakončení vybídl Mbappého, jenž na přední tyč propálil Courtoise. Radost je však zbytečná, Mendes byl v ofsajdu.

35.

A na druhé straně měl opět práci také Donnarumma. Centr z pravé strany si totiž parádně našel Karim Benzema, jenž hlavičkoval ze záklonu, ale dokázal trefit prostor brány. Italský gólman byl ovšem připraven.

37.

Real se po předchozí akci dokázal udržet na útočné polovině a zaměstnává defenzívu PSG.

37.

Podruhé v krátkém časovém úseku dostal hodně prostoru v pokutovém území Benzema, jenž opět hlavičkoval. Tentokrát jen o pár decimetrů minul vzdálenější tyč.

38.

Poněkolikáté se Real po ztrátě u pokutového území odhodlal k okamžitému pressingu. S tím mají hosté velké problémy.

39.

Tentokrát už je tady úvodní branka zápasu a slaví fotbalisté PSG. Zničehonic přišla Neymarova kolmice na rozběhnutého KYLIANA MBAPPÉHO, jenž zužitkoval svou rychlost, nevymýšlel nic složitého a utaženou střelou k tyči překonal Courtoise.

41.

Real se pochopitelně okamžitě vrhl do útoku a získává roh.

41.

Zbytečné emoce v pokutovém území před rozehráním rohu. Hlavní rozhodčí vše řeší domluvou.

42.

Centr od rohového praporku si pohlídal Donnarumma, který pak zneškodnil i nevýraznou přízemní střelu Modriće.

43.

Další blesková akce PSG vyústila v zakončení, nicméně Messi nepropálil bránící soupeře.

43.

Několik faulů Nachovi prošlo, ale další už nikoliv. Španěl inkasuje žlutou kartu.

44.

A stejným trestem je penalizován také Vinícius Junior. Ten si pro změnu pustil pusu na špacír.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45+1.

Mbappé si to chtěl znovu rychle namířit vpřed, ale u postranní čáry neprošel přes důrazného soupeře.

45+2.

Neymar šel poněkud zbytečně do kličky v pokutovém území a další pokračování akce už nepřineslo pořádné ohrožení Courtoise.

45+2.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Pětačtyřicet minut zápasu mají aktéři dnešního zápasu úspěšně za sebou. Spokojenější jsou určitě fotbalisté PSG, kteří sice od začátku čelili tlaku, nicméně postupně měli míč častěji pod kontrolou. Domácí gólman sice zneškodnil několik příležitostí, ale na razantní střelu k tyči od Kyliana Mbappého ve 39. minutě nakonec nestačil. Real odpověděl šancemi Karima Benzemy, ale do druhé půle se půjde za stavu 0:1.

47.

Real Madrid se od úvodu druhého poločasu drží na polovině soupeře. Cestu k ohrožení Donnarummy však zatím nenašel.

49.

Nedovolený zákrok na Kimpembeho je pískán po střetu hostujícího obránce s Asensiem. Ofenzivní choutky Realu se tak na chvíli zastaví.

51.

Ne a ne se domácí prodrat až do pokutového území, kde by mohli zabojovat o vyrovnání.

52.

Marquinhosovi se sice zdálo, že už míč opustil hrací plochu, ale Asensio ještě vybojoval roh.

52.

Zajímavá rozehrávka. Kroos nacentroval daleko za pokutové území na Valverdeho, který se parádně trefil z prvního doteku. Dělovkou však sestřelil Paredese.

53.

Mohlo být definitivně hotovo. Kylian Mbappé se dostal za obranu soupeře a po kličce Courtoisovi rozvlnil síť. Bohužel pro PSG si ale nepohlídal ofsajd.

54.

S protiakcí přispěchal Vinícius Junior, který si míč na hranici šestnáctky navedl na zakončení. Sražený puk si pohlídal Donnarumma.

55.

Ani další akce Realu nepřinesla pořádné ohrožení hostujícího brankáře. Ten si ze vzduchu v pohodě stáhl nevýrazný centr.

56.

Mbappé opět ukázal rychlost z jiné planety. Po dvou bleskových krocích byl mezi stopery, ale po Alabově zákroku skončil na trávníku.

57.

Střídání Realu Madrid: odchází Marco Asensio, přichází Rodrygo.

57.

Střídání Realu Madrid: odchází Toni Kroos, přichází Eduardo Camavinga.

59.

Prudký centr Carvajala z pravé strany si defenzíva PSG pohlídala. Z rohu posléze Real nezahrozil.

60.

Rychlonohého Kyliana Mbappého odstavil loktem Dani Carvajal, který vidí žlutou kartu.

61.

Obrovská chyba Donnarummy a Real ještě žije. Hostující brankář se dostal pod tlak Benzemy, který jej důrazně dohrál a nepřesnou přihrávkou míč daroval Viníciusovi. Ten kulatý předmět poslal před odkrytou bránu, kde už si KARIM BENZEMA věděl rady.

62.

Žlutou kartu za protesty navíc dostává hostující gólman Gianluigi Donnarumma.

63.

Hned několik důrazných soubojů ve středu hřiště. Dá se očekávat, že se teď bude hodně jiskřit.

64.

Karim Benzema dostal opět hodně prostoru, zavěsil se do vzduchu a div, že hlavičkou netrefil Donnarummovu bránu.

65.

Aktivita domácích stoupá. Modrić bude zahrávat rohový kop.

66.

Dva centry v krátkém časovém úseku letěly před Donnarummu. Při tom druhém si Militao pomohl faulem.

66.

Střídání Realu Madrid: odchází Dani Carvajal, přichází Lucas Vázquez.

68.

PSG se snaží uklidnit hru kombinací v defenzivní řadě, čímž může domácí trochu vylákat ven z bloku.

70.

Rozvážnou kombinací na jeden dotek se hosté posunuli přes půlící čáru. Velmi dobře to nyní dělají svěřenci kouče Pochettina.

71.

Střídání PSG: odchází Leandro Paredes, přichází Idrissa Gueye.

71.

Prudký centr Neymara z místa předchozího přestupku přizvedl Militao. PSG bude mít k dispozici roh.

72.

Nakrátko rozehraná standardní situace nepřinesla ohrožení Thibauta Courtoise.

73.

Vyrovnání měl na kopačce Vinícius. Domácí útočník byl překvapený, když se k němu odrazila nepřesná přihrávka Benzemy a zblízka zakončil nad břevno.

74.

Hosté teď dvakrát velmi brzy ztratili míč a dávají Realu poněkud zbytečně šance na ohrožení svého brankáře.

74.

Luka Modrić šel tvrdě do skluzu během běžeckého souboje s Messim. Úspěšný zákrok je odměněn bouřlivým aplausem.

76.

Je vyrovnáno. Rychlou akci domácích potáhl Vinícius až do pokutového území, kde sice ztratil rychlost, ale poté vše dobře vyhodnotil přihrávkou na Modriće. Ten prokázal skvělé oči, prostrčil míč na KARIMA BENZEMU, jenž dnes podruhé rozvlnil síť.

78.

Tak to je neuvěřitelné. Real dokonale otáčí nepříznivý vývoj zápasu. Hned po rozehrávce ve středu hřiště dostal míč Vinícius, kterého sice ubránil Marquinhos, ale od jeho kopačky šel kulatý předmět ke KARIMU BENZEMOVI. Francouzský kanonýr se nerozpakoval a z prvního doteku zaskočil hostujícího gólmana.

81.

Střídání PSG: odchází Danilo, přichází Ángel Di María.

81.

Vinícius je při chuti a vynutil si faul Achrafa Hakimiho. Ten je potrestán kartou žluté barvy.

82.

Další nedovolený zákrok na domácí borce. Tentokrát se provinil Nuno Mendes.

83.

A další karetní trest, tentokrát pro Presnela Kimpembeho. Hostující stoper si vyšlápl na Viníciuse, který se mu vysmál do tváře.

84.

PSG teď nemá žádnou odpověď. Naopak domácí bez problémů kombinují za polovinou hřiště.

85.

Benzema vlétl do souboje s Mendesem a obral ho o míč. Sudí však mlčel, načež odpískal Kimpembeho faul na Rodryga.

86.

K exekuci volného kopu se postavil sám faulovaný Rodrygo, jenž ovšem trefil zeď a poté už zakončil výrazně mimo tři tyče.

87.

Už několik minut se PSG vůbec nedostalo na útočnou polovinu. Teď však domácím pomohl nedovolený zákrok Viníciuse.

88.

Kylian Mbappé znovu vyprodukoval velkou rychlost a po faulu Lucase Vázqueze sudí opět tasí žlutou kartu.

88.

Střídání PSG: odchází Achraf Hakimi, přichází Julian Draxler.

89.

Messimu se volný kop nepovedl, naopak se dopředu tlačí fotbalisté Realu Madrid.

89.

Luka Modrić nakonec dostal hodně prostoru a jen o kousek levačkou minul potřebný prostor vymezený třemi tyčemi.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90+1.

Blízko k vyrovnání teď byli fotbalisté PSG. Lionel Messi se totiž ujal volného kopu, který nerozehrál vůbec špatně. Technický pokus šel kousek nad břevno.

90+3.

Hosté už nemají téměř žádný čas. Navíc teď Courtois určitě nebude spěchat s rozehrávkou.

90+4.

KONEC UTKÁNÍ.

Dnešní utkání je u konce a z postupu se nakonec po zásluze radují fotbalisté Realu Madrid. Největší hvězdou utkání se stal Karim Benzema, jenž nejdříve v 61. minutě potrestal chybu brankáře Donnarummy a následně udeřil dvakrát během dvou minut. V 76. minutě totiž druhým gólem otočil vývoj utkání a následně se okamžitě po rozehrávce ve středu dostal k pohotové střele. I ta si našla cestu za Donnarummova záda a Pařížané už pak neměli energii na snížení, čímž by si zařídili prodloužení. Po famózním obratu Realu v druhém poločase je proto PSG vyřazeno.