Real proti Dortmundu ztratil výhru v závěru, Leicesteru se v Lize mistrů daří

27. 9. 2016 22:40
Skvělou útočnou podívanou nabídl podle očekávání šlágr Ligy mistrů mezi Borussií Dortmund a Realem Madrid. Španělský klub dvakrát vedl, nicméně mladý domácí tým se nevzdával a na konečných 2:2 vyrovnal v 87. minutě. Ve druhém duelu skupiny F nastoupil Adam Hloušek na levém kraji obrany Legie Varšava, která na stadionu portugalského Sportingu prohrála 0:2. Šest bodů má po dvou zápasech anglický mistr Leicester, který si v historicky prvním zápase této soutěže na domácím stadionu zlepšil chuť po nevýrazném startu do Premier League výhrou 1:0 proti Portu.
Raphael Varane nejprve nešťastnou tečí pomohl Dortmundu ke srovnání na 1:1, ve druhé půli ale pohotovou dorážkou sám skóroval. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Realu Madrid v Lize mistrů jen remizovali 2:2 na hřišti Dortmundu, přestože dvakrát vedli. Jediným týmem, který má na kontě po dvou kolech dvě vítězství, je tak zatím Leicester, který doma vyhrál 1:0 nad Portem.

Dortmund předvedl proti favoritovi sympatický výkon a Bílý balet chvílemi přehrával. Realu ale vyšel v 17. minutě brejk, Gareth Bale ve vápně přiťukl patičkou míč Cristianu Ronaldovi a ten vstřelil svůj 98. gól v evropských pohárech.

Těsně před poločasem ale chyboval gólman Realu Keylor Navas, který jen vyrazil přímý kop do spoluhráče Raphäela Varaneho a míč ještě doklepl do branky Pierre-Emerick Aubameyang. Po změně stran se Varane dočkal dorážky i na druhé straně, když doklepl míč do branky poté, co Karim Benzema nastřelil tyč. André Schürrle ale stihl ještě tři minuty před koncem znovu srovnat.

"Když dvakrát vedete, tak dostat vyrovnávací gól tři minuty před koncem není nikdy dobrý pocit. Dortmund do toho ale dal hodně úsilí," ocenil soupeře trenér Realu Zinédine Zidane.

Druhou výhru si tak připsal jen Leicester, který po senzačním anglickém titulu překvapuje i v Lize mistrů. Tentokrát doma udolal Porto 1:0. O jediný gól se postaral Islam Slimani, který se trefil ve třetím z dosud čtyř odehraných zápasů po přestupu do Leicesteru. A pokaždé se prosadil hlavou. Navíc potvrdil, že se mu daří právě proti Portu, kterému dal už pátý gól ze tří zápasů.

Český reprezentant Adam Hloušek si prožil premiéru v základních skupinách Ligy mistrů, když po karetním trestu nastoupil v základní sestavě Legie Varšava. Polský mistr však i pod vedením nového trenéra Jacka Magiery zápas na hřišti Sportingu Lisabon nezvládl a prohrál 0:2.

Juventus Turín napravil úvodní bezbrankovou remízu a vyhrál 4:0 na hřišti Dinama Záhřeb. Hrdinou byl Miralem Pjanič, který první gól dal sám a na druhý nahrál Gonzálu Higuaínovi. Juventus měl držení míče 72 procent, což je nejvíce v soutěži od roku 2004.

Výhru 4:0 si připsala i Kodaň, která doma rozebrala ve druhé půli Bruggy. Hodně dánskému celku pomohl kuriózní vlastní gól Stefana Denswila, který byl ve vápně zcela sám, přesto si srazil centr do vlastní branky a otevřel skóre. Domáucí tým pak neproměnil penaltu, a tak definitivní rozhodnutí přinesla až parádní střela Thomase Delaneyho ze 30 metrů.

Gól ve čtvrté minutě nastavení přinesl Monaku remízu 1:1 s Leverkusenem. Postaral se o něj polský obránce Kamil Glik, ke kterému se odrazil míč a z hranice vápna ho napálil přesně do šibenice. "Byl to asi nejhezčí gól mé kariéry. Nakonec je to spravedlivá remíza, protože ani jeden z tým nedominoval," komentoval svou trefu Glik.

2. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

CSKA Moskva - Tottenham 0:1 (0:0)

Branka: 71. Son Hung-min. Rozhodčí: Lahoz - Devís, Del Palomar (všichni Šp.).

Monako - Leverkusen 1:1 (0:0)

Branky: 90.+4 Glik - 73. Hernández. Rozhodčí: Borbalán - Cabanero, Alonso (všichni Šp.). Diváci: 8100.

Skupina F:

Sporting Lisabon - Legia Varšava 2:0 (2:0)

Branky: 28. Ruiz, 37. Dost. Rozhodčí: Oliver - Burt, Beswick (všichni Angl.). Diváci: 40.094.

Dortmund - Real Madrid 2:2 (1:1)

Branky: 43. Aubameyang, 87. Schürrle - 17. Ronaldo, 68. Varane. Rozhodčí: Clattenburg - Collin, Bennett (všichni Angl.). Diváci: 65.849.

Skupina G:

FC Kodaň - FC Bruggy 4:0 (0:0)

Branky: 54. vlastní Denswil, 64. Delaney, 69. Santander, 90.+2 Jörgensen. Rozhodčí: Thomson - McGeachie, Mulvanny (všichni Skot.).

Leicester - FC Porto 1:0 (1:0)

Branka: 25. Slimani. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.).

Skupina H:

Dinamo Záhřeb - Juventus Turín 0:4 (0:2)

Branky: 24. Pjanič, 31. Higuaín, 57. Dybala, 85. vlastní Šemper. Rozhodčí: De Sousa - Mesquita, Santos (všichni Portug.).

FC Sevilla - Lyon 1:0 (0:0)

Branka: 52. Ben Yedder. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (všichni Niz.).