Real neudržel vedení se City, odveta v Manchesteru nabídne drama

9. 5. 2023 22:58
Fotbalisté Realu Madrid v úvodním semifinále Ligy mistrů remizovali na svém hřišti s Manchesterem City 1:1. Domácí obhájce titulu poslal do vedení v 36. minutě útočník Vinícius Júnior, v 67. minutě srovnal záložník Kevin De Bruyne.
Kevin De Bruyne a spol. slaví venkovní gól do sítě Realu Madrid v semifinále Ligy mistrů. | Foto: Reuters

Real šel v repríze loňského semifinále, po kterém následně celou soutěž ovládl, na rozdíl od obou posledních vzájemných duelů do vedení. "Citizens" ale nakonec prodloužili sérii neporazitelnosti na 21 soutěžních utkání. Odveta v Manchesteru je na programu příští týden ve středu.

Vítěz dvojzápasu se ve finále 10. června v Istanbulu utká s lepším z dvojice milánských velkoklubů AC a Interu. Úvodní italský souboj se odehraje ve středu.

Manchester vstoupil do utkání aktivněji a v úvodní čtvrthodině přinutil domácího gólmana Courtoise ke čtyřem zákrokům. Belgický reprezentant si poradil s nebezpečnou střelou krajana De Bruyneho, Rodriho dalekonosným pokusem i dvěma zakončeními nejlepšího střelce soutěže Haalanda.

Real naopak z jediné střely na bránu vytěžil úvodní branku. V 36. minutě vyvezl Camavinga míč z vlastní poloviny, posunul ho na Viníciuse Júniora a ten ho z 20 metrů nekompromisně napálil do horní poloviny brány. Dvaadvacetiletý Brazilec potvrdil sedmým gólem v aktuálním ročníku Ligy mistrů pozici nejlepšího střelce týmu.

Po změně stran se hra více otevřela a oba celky si vytvářely nebezpečné příležitosti. V 50. minutě po pohledné kombinaci vychytal Benzemu brankář Ederson. Záhy na druhé straně De Bruyne neprostřelil z úhlu Courtoise.

Belgický špílmachr se svého druhého zásahu v této sezoně milionářské soutěže dočkal v 67. minutě. Gündogan mu těsně za pokutovým územím připravil míč ideálně proti noze a De Bruyne se trefil přízemní ránou přesně k tyči. Real inkasoval v Lize mistrů po třech zápasech a 413 minutách hry.

"Inkasovaného gólu je škoda, zasloužili jsme si ještě lepší výsledek. Soupeř měl sice větší držení míče, jinak si toho ale moc nevytvořil. Zůstává to padesát na padesát," poznamenal záložník madridského celku Luka Modrič v televizním rozhovoru.

V 78. minutě se blýskl Ederson reflexivním zákrokem proti Benzemově hlavičce a brazilský gólman si poradil i v závěru s ránou střídajícího Tchouaméniho. Duel dvou šampionů svých zemí, kteří jsou v semifinále LM potřetí za sebou, tak další branku nenabídl.

"Oba týmy se prosadily ve fázích zápasu, kdy byl lepší soupeř. Bylo to hodně vyrovnané utkání, i Real je nesmírně silný na míči. Rozhodne se za týden před našimi fanoušky," zhodnotil kouč Manchesteru Pep Guardiola, jenž v utkání ani jednou nestřídal.

Trenér Realu Carlo Ancelotti neoslavil vítězně 190. odkoučované utkání v Lize mistrů, kterým vyrovnal rekord Alexe Fergusona. Manchester udržel neporazitelnost v soutěži a zároveň remizoval v pátém venkovním duelu v LM v řadě.

Úvodní utkání semifinále fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Manchester City 1:1 (1:0)

Branky: 36. Vinícius Júnior - 67. De Bruyne. Rozhodčí: A. Dias - Soares, Ribeiro (všichni Portug.) - Irrati (video, It.). ŽK: Kroos, Camavinga, Ancelotti (trenér) - Gündogan, Silva. Diváci: 63 485.

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Rüdiger, Alaba, Camavinga - Valverde, Modrič (87. Nacho), Kroos (84. Tchouaméni) - Rodrygo (81. Asensio), Benzema, Vinícius Júnior. Trenér: Ancelotti.

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, R. Dias, Akanji - De Bruyne, Rodri, Gündogan - Silva, Haaland, Grealish. Trenér: Guardiola.