Do play off Ligy mistrů prošly ještě AC a Lipsko. PSG kuriózně přišlo o první místo

Aktualizováno 2. 11. 2022 23:23
Fotbalisté AC Milán v přímém souboji o postup do osmifinále Ligy mistrů zdolali Salcburk 4:0 a poprvé od roku 2014 si zahrají vyřazovací část "milionářské" soutěže. Účast mezi 16 nejlepšími celky si v závěrečném 6. kole skupinové fáze na úkor Šachtaru Doněck vybojovalo Lipsko, které zdolalo ukrajinský celek na jeho hřišti 4:0.
Olivier Giroud slaví branku AC
Olivier Giroud slaví branku AC | Foto: Reuters

Skupinu H ovládla překvapivě Benfica Lisabon před Paris St. Germain díky vyššímu počtu gólů nastřílených venku. Lisabonský celek zvítězil v Haifě nad Maccabi drtivě 6:1, zatímco PSG vyhrál v Turíně proti Juventusu 2:1.

Milánu pomohl k triumfu nad Salcburkem Giroud, který si dvě branky rozdělil do obou poločasů. V úvodu druhého dějství ještě skóroval Krunič, v nastavení pečetil výsledek Messias. Úřadující rakouský šampion se alespoň představí ve vyřazovací fázi Evropské ligy.

Chelsea už před posledním kolem měla jisté prvenství ve skupině E. S Dinamem Záhřeb od sedmé minuty po gólu Petkoviče prohrávala, Sterling se Zakariou však v rozmezí 18. až 30. minuty strhli vedení na stranu londýnského týmu. "Blues" zvítězili v Lize mistrů počtvrté za sebou a oplatili chorvatskému celku prohru 0:1 na jeho hřišti.

Šachtar musel ve Varšavě, kde kvůli válce na Ukrajině hraje domácí pohárové zápasy, Lipsko porazit, aby si vybojoval start mezi 16 nejlepšími celky soutěže. Na výhru 4:1 z Německa však nenavázal.

Už v 10. minutě poslal hosty do vedení Nkunku. Po změně stran postupně navýšili náskok Silva a Szoboszlai, vlastní gól si dal Bondar. "Rudí býci" si potřetí v historii zajistili start v osmifinále Ligy mistrů. Šachtar čeká vyřazovací část Evropské ligy.

Skupinu F ovládl obhájce trofeje Real Madrid, který rozdrtil Celtic Glasgow 5:1. V souboji dvou úřadujících ligových šampionů vedl "Bílý balet" po 21 minutách už 2:0. Oba góly padly z penalt. První proměnil Modrič, druhou Rodrygo. Ve druhé půli se mezi střelce zapsali Asensio, Vinícius Júnior a Valverde, debakl Celtiku zmírnil Jota. Skotský celek skončil ve skupině poslední se dvěma body.

K drtivému triumfu Benfiky v Izraeli pomohli i bývalí slávisté. Útočník Musa vstřelil gól, obránce Bah si připsal dvě asistence. Benfica i PSG získaly shodně 14 bodů za čtyři výhry a dvě remízy a dosáhly i stejného skóre (16:7). Oba jejich vzájemné duely navíc skončily 1:1. Ve prospěch portugalského celku tak rozhodl větší počet branek vstřelených venku.

Toto jsou potenciální soupeři PSG v osmifinále:

Vítězství Pařížanů nad Juventusem zařídil Mbappé a Mendes. "Starou dámu" čeká Evropská liga.

Manchester City si poradil po obratu se Sevillou 3:1. Všechny zásahy si domácí nechali do druhé půli, v níž skórovali Lewis, Álvarez a Mahriz. Kodaň remizovala doma s Dortmundem 1:1.

Losování osmifinálových dvojic se uskuteční v pondělí.

Závěrečné 6. kolo fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Chelsea - Dinamo Záhřeb 2:1 (2:1)

Branky: 18. Sterling, 30. Zakaria - 7. Petkovič. Rozhodčí: Letexier (Fr.).

AC Milán - Salcburk 4:0 (1:0)

Branky: 14. a 57. Giroud, 46. Krunič, 90.+1 Messias. Rozhodčí: Lahoz (Šp.).

Real Madrid - Celtic Glasgow 5:1 (2:0)

Branky: 6. Modrič z pen., 21. Rodrygo z pen., 51. Asensio, 61. Vinícius Júnior, 71. Valverde - 84. Jota. Rozhodčí: Frappartová (Fr.).

Hráno ve Varšavě:

Šachtar Doněck - Lipsko 0:4 (0:1)

Branky: 10. Nkunku, 50. Silva, 62. Szoboszlai, 68. vlastní Bondar. Rozhodčí: Oliver (Angl.).

1. Real Madrid 6 4 1 1 15:6 13
2. Lipsko 6 4 0 2 13:9 12
3. Šachtar Doněck 6 1 3 2 8:10 6
4. Celtic Glasgow 6 0 2 4 4:15 2

Skupina G:

Manchester City - FC Sevilla 3:1 (0:1)

Branky: 52. Lewis, 73. Álvarez, 83. Mahriz - 31. Mir. Rozhodčí: Grinfeld (Izr.).

FC Kodaň - Borussia Dortmund 1:1 (1:1)

Branky: 41. Haraldsson - 23. Hazard. Rozhodčí: Aghajev (Ázerb.).

1. Manchester City 6 4 2 0 14:2 14
2. Dortmund 6 2 3 1 10:5 9
3. FC Sevilla 6 1 2 3 6:12 5
4. FC Kodaň 6 0 3 3 1:12 3

Skupina H:

Juventus Turín - Paris St. Germain 1:2 (1:1)

Branky: 39. Bonucci - 13. Mbappé, 69. Mendes. Rozhodčí: Del Cerro (Šp.).

Maccabi Haifa - Benfica Lisabon 1:6 (1:1)

Branky: 26. Chery z pen. - 20. Ramos, 59. Musa, 69. Grimaldo, 73. Rafa Silva, 88. Araújo, 90.+2 Joao Mário. Rozhodčí: Taylor (Angl.).

1. Benfica Lisabon 6 4 2 0 16:7 14
2. Paris St. Germain 6 4 2 0 16:7 14
3. Juventus Turín 6 1 0 5 9:13 3
4. Maccabi Haifa 6 1 0 5 7:21 3