Real Madrid střeží rekordní ochranka, v plzeňském hotelu měli fofr kvůli Solarimu

Jiří Škuba Jiří Škuba
7. 11. 2018 14:14
Velkou část luxusního hotelu Marriott si pro sebe zabrali fotbalisté Realu Madrid. Jak bydlí slavný klub během pobytu v Plzni?
Fotbalisté Realu přijíždějí před hotel Marriott
Fotbalisté Realu přijíždějí před hotel Marriott | Foto: Tomáš Liška

Ve výjimečné pohotovosti je v posledních dnech personál plzeňského hotelu Marriott, jenž leží jen pár set metrů od fotbalového stadionu Doosan Arena.

"Real Madrid si pronajal větší část hotelu a nároky na bezpečnost a ochranu soukromí jsou v daleko větším měřítku ve srovnání s jakýmkoliv velkoklubem, který u nás doposud bydlel," prozradil v rozhovoru pro Aktuálně.cz ředitel hotelu Radek Mahrla s tím, že počet členů bezpečnostní služby musel být navýšen na trojnásobek oproti dosavadnímu maximu.

Naopak co se týká jídelního menu, neměli zástupci Realu žádné speciální požadavky, snad kromě většího množství ovoce. Španělský klub si do Plzně přivezl vlastního kuchaře, který fotbalistům připravoval pokrmy, na něž jsou zvyklí.

Zaměstnanci hotelu jsou na návštěvy evropských velkoklubů zvyklí, přesto se může stát situace, kterou sami neovlivní a která jim v přípravách na příjezd prominentních hostů lehce zavaří.

Jednou z nich byla výměna trenéra, když minulý týden vystřídal Julena Lopeteguiho argentinský kouč Santiago Solari. "Museli jsme řešit větší množství změn na poslední chvíli kvůli požadavkům nového kouče," vysvětloval Mahrla. Větší luxus si ovšem Solari nenaporoučel, spíš požadoval lepší podmínky pro práci. "Týkalo se to hlavně technického vybavení sálu," dodal ředitel hotelu.  

Obecně si v Plzni pochvalují, že se fotbalisté slavného klubu nechovají jako primadony. "Působí sympaticky a ve finále velice skromně," popisoval Radek Mahrla.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 8 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
Další zprávy