Real Madrid střeží rekordní ochranka, v plzeňském hotelu měli fofr kvůli Solarimu

Jiří Škuba Jiří Škuba
7. 11. 2018 14:14
Velkou část luxusního hotelu Marriott si pro sebe zabrali fotbalisté Realu Madrid. Jak bydlí slavný klub během pobytu v Plzni?
Fotbalisté Realu přijíždějí před hotel Marriott
Fotbalisté Realu přijíždějí před hotel Marriott | Foto: Tomáš Liška

Ve výjimečné pohotovosti je v posledních dnech personál plzeňského hotelu Marriott, jenž leží jen pár set metrů od fotbalového stadionu Doosan Arena.

"Real Madrid si pronajal větší část hotelu a nároky na bezpečnost a ochranu soukromí jsou v daleko větším měřítku ve srovnání s jakýmkoliv velkoklubem, který u nás doposud bydlel," prozradil v rozhovoru pro Aktuálně.cz ředitel hotelu Radek Mahrla s tím, že počet členů bezpečnostní služby musel být navýšen na trojnásobek oproti dosavadnímu maximu.

Naopak co se týká jídelního menu, neměli zástupci Realu žádné speciální požadavky, snad kromě většího množství ovoce. Španělský klub si do Plzně přivezl vlastního kuchaře, který fotbalistům připravoval pokrmy, na něž jsou zvyklí.

Zaměstnanci hotelu jsou na návštěvy evropských velkoklubů zvyklí, přesto se může stát situace, kterou sami neovlivní a která jim v přípravách na příjezd prominentních hostů lehce zavaří.

Jednou z nich byla výměna trenéra, když minulý týden vystřídal Julena Lopeteguiho argentinský kouč Santiago Solari. "Museli jsme řešit větší množství změn na poslední chvíli kvůli požadavkům nového kouče," vysvětloval Mahrla. Větší luxus si ovšem Solari nenaporoučel, spíš požadoval lepší podmínky pro práci. "Týkalo se to hlavně technického vybavení sálu," dodal ředitel hotelu.  

Obecně si v Plzni pochvalují, že se fotbalisté slavného klubu nechovají jako primadony. "Působí sympaticky a ve finále velice skromně," popisoval Radek Mahrla.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy