Real je znovu ve finále Ligy mistrů. Bayernu hořela obrana a nepřáli sudí, přesto sahal po obratu

1. 5. 2018 22:40
Real Madrid v odvetě semifinále Ligy mistrů remizoval s Bayernem Mnichov 2:2 a po celkovém výsledku 4:3 postupuje do finále. Obě branky domácích vstřelil Karim Benzema, za hosty se prosadili Joshua Kimmich a James Rodriguez. V zápase došlo na několik sporných momentů ve vápně Realu, turecký rozhodčí Cuneyt Cakir ale vždy penaltu odmítl. Madrid se ve finále utká buďto s Liverpoolem, nebo AS Řím.
Karim Benzema vstřelila oba góly Realu.
Karim Benzema vstřelila oba góly Realu. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid potřetí za sebou postoupili do finále Ligy mistrů. Obhájce titulu v domácí odvetě semifinále remizoval 2:2 s Bayernem Mnichov a díky výhře 2:1 v úvodním duelu může usilovat o rekordní třetí triumf v prestižní soutěži po sobě.

Hosté v Madridu vedli od třetí minuty po trefě Joshuy Kimmicha, za osm minut ale srovnal Karim Benzema, který po pauze obstaral obrat. Bayern už pak jen srovnal díky gólu Jamese Rodrígueze. Německý šampion se mohl cítit poškozen výroky tureckého rozhodčího Cüneyta Cakira, jenž domácím odpustil nejméně jednu penaltu.

Mnichovanům nevyšla odveta za loňské vyřazení ve čtvrtfinále a počtvrté za posledních pět sezon Ligy mistrů skončili v semifinále. Real se ve finále v Kyjevě 26. května utká s lepším z dvojice Liverpool - AS Řím. První duel vyhráli doma "Reds" 5:2, římská odveta se hraje ve středu.

Bayern začal aktivně a hned ve třetí minutě otevřel skóre. Müllerův centr z pravé strany odvrátil Ramos jen do hostujícího Tolissa, od něhož se míč odrazil ke Kimmichovi a ten z dorážky zblízka nezaváhal. Třiadvacetiletý reprezentant navázal na vedoucí gól z úvodního souboje v Mnichově a z pozice pravého obránce se trefil v tomto ročníku Ligy mistrů už počtvrté, navíc k tomu přidal tři asistence.

Real hned za osm minut srovnal. Na centr zleva si naskočil Benzema a nedal brankáři Ulreichovi šanci. "Bílý balet" skóroval ve 42. domácím utkání v evropských pohárech za sebou, čímž vyrovnal rekord Tottenhamu. Ve 33. minutě si Bayern mohl vzít vedení zpět, Lewandowski však Navase nepropálil a z dorážky překopl Rodríguez. Před pauzou se hosté marně dožadovali penalty za Marcelovu ruku.

Hned po přestávce Bayern podobně jako v prvním duelu nabídl velkou chybou soupeři druhou trefu. Tolisso poslal špatnou malou domů, Ulreich nepochopitelně zazmatkoval, nechal míč projít pod sebou a nabídl Benzemovi gól na 2:1. Francouzský útočník zaznamenal v Lize mistrů 55. trefu a dvakrát v utkání skóroval v soutěži po čtyřech letech.

Alabovi ve srovnání zabránil brankář Navas a vzápětí se Lewandowski opět marně dožadoval penalty. Zvýšit na 3:1 mohl nejlepší střelec soutěže Ronaldo, ale sám před Ulreichem mířil nad. Portugalský kanonýr odehrál 152. zápas v Lize mistrů, více jich má na kontě jen brankář Casillas (167).

Bayern vsadil vše na útok a v 63. minutě srovnal. Rodríguez napálil obránce a na druhý pokus už nezaváhal. Trefu proti klubu, z něhož v Mnichově hostuje, neslavil.

V 74. minutě měl na noze postupový gól Tolisso a Real zachránil Navas. "Bílý balet" remízu ubránil a z pozice nejúspěšnějšího týmu Ligy mistrů bude usilovat už o třináctý triumf. Vloni jako první v novodobé historii soutěže obhájil trofej a teď je blízko hattricku.

Odvetné semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Bayern Mnichov 2:2 (1:1)

Branky: 11. a 46. Benzema - 3. Kimmich, 63. Rodríguez. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun - Göcek, Simsek (všichni Tur.). ŽK: Modrič, Lucas Vázquez, Varane, Casemiro (všichni Real). Diváci: 77.459. První zápas: 2:1, postoupil Real.

Sestavy:

Real: Navas - Lucas Vázquez, Varane, Ramos, Marcelo - Kroos, Modrič, Kovačič (73. Casemiro), Asensio (88. Nacho) - Benzema (72. Bale), Ronaldo. Trenér: Zidane.

Bayern: Ulreich - Kimmich, Süle, Hummels, Alaba - Tolisso (74. Wagner), Alcántara - Müller, Rodríguez (84. Martínez), Ribéry - Lewandowski. Trenér: Heynckes.