Sestřihy Ligy mistrů: Real podlehl Šachtaru i podruhé, slavnému klubu hrozí vyřazení

Aktualizováno 1. 12. 2020 23:46
Fotbalisté Liverpoolu a Porta jsou dalšími osmifinalisty Ligy mistrů a připojili se tak k již jistým postupujícím Bayernu Mnichov, Manchesteru City, Chelsea, Seville, Barceloně a Juventusu. Zato Real Madrid si po porážce v Kyjevě od Šachtaru výrazně zkomplikoval cestu mezi nejlepší šestnáctku.
Karim Benzema v duelu na Ukrajině, který provázely sněhové vločky.
Karim Benzema v duelu na Ukrajině, který provázely sněhové vločky. | Foto: Reuters

Skupina A:

Lokomotiv Moskva - Salcburk 1:3 (0:2)

Branky: 79. Mirančuk z pen. - 28. a 41. Berisha, 81. Adeyemi. Rozhodčí: Palabiyik - Sesigüzel, Olguncan - Bitigen (video, všichni Tur.).

Atlético Madrid - Bayern Mnichov 1:1 (1:0)

Postup ve skupině A odmítli fotbalisté Atlética Madrid, kteří přišli o výhru nad Bayernem v 86. minutě, kdy z penalty vyrovnal na 1:1 Thomas Müller. "Rojiblancos" se příští středu utkají o druhé postupové místo v přímém souboji se Salcburkem. Španělskému týmu bude stačit remíza.

Bayern ukončil sérii 15 vítězných zápasů v soutěži. Ve skupinové fázi však německý tým prodloužil sérii bez porážky na 21 zápasů, neprohrál už víc než tři roky. Bayern se v Madridu musel obejít bez třetího nejlepšího střelce historie Ligy mistrů Roberta Lewandowského, kapitána Manuela Neuera a Leona Goretzky, kteří kvůli rozhodnutí trenéra Bayernu Hanse-Dietera Flicka do Madridu neodcestovali, aby si odpočinuli.

Branky: 26. Joao Félix - 86. Müller z pen. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore - Letexier (video, všichni Fr.).

1. Bayern Mnichov 5 4 1 0 16:5 13
2. Atlético Madrid 5 1 3 1 5:8 6
3. Salcburk 5 1 1 3 10:15 4
4. Lokomotiv Moskva 5 0 3 2 5:8 3

Skupina B:

Šachtar Doněck - Real Madrid 2:0 (0:0)

Podívejte se na sestřih utkání mezi Šachtarem Doněck a Realem Madrid | Video: O2 TV Sport

Oba góly Šachtaru dali střídající hráči, v 57. minutě otevřel skóre Dentinho, v závěru se prosadil sólem z vlastní poloviny Salomon. Real podlehl Šachtaru i v úvodním zápase v Madridu 2:3, na Ukrajině navíc prohrál teprve podruhé v historii, poprvé to bylo před 21 lety proti Dynamu Kyjev.

Po posledních zápasech skupiny Real - Mönchengladbach a Inter - Šachtar může postoupit do osmifinále ještě kterýkoli ze čtyř klubů.

"Jsem optimista, je to pro nás komplikovaný okamžik, ale musíme čerpat z naší povahy a hrdosti. Nezasloužili jsme si prohrát. Nyní je čas věřit v osud a doma proti Mönchengladbachu vyhrát," řekl po zápase trenér Realu Zinédine Zidane. Šachtar zvítězil poté, co v předchozích duelech s Mönchengladbachem dostal dohromady deset branek.

Branky: 57. Dentinho, 82. Solomon. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.) - Gil (video, Pol.).

Mönchengladbach - Inter Milán 2:3 (1:1)

Fotbalisté Interu vykřesali postupovou naději především díky dvěma gólům Romelua Lukakua ve druhém poločase v rozmezí devíti minut. Mönchengladbach, za nějž se dvakrát trefil Alassane Pléa, mohl vyrovnat na 3:3, sudí však překazili Pléovi hattrick. Po zhlédnutí videa gól kvůli ofsajdu spoluhráče odvolali.

Branky: 45.+1 a 76. Pléa - 64. a 73. Lukaku, 17. Darmian. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra - Blom (video, všichni Niz.).

1. Mönchengladbach 5 2 2 1 16:7 8
2. Real Madrid 5 2 1 2 9:9 7
3. Šachtar Doněck 5 2 1 2 5:12 7
4. Inter Milán 5 1 2 2 7:9 5

Skupina C:

Olympique Marseille - Olympiakos Pireus 2:1 (0:1)

Olympique Marseille porazil díky dvěma proměněným pokutovým kopům Dimitriho Payeta Olympiakos Pireus 2:1 a připsal si první výhru v ročníku.

Branky: 55. a 75. Payet obě z pen. - 33. Camara. Rozhodčí: Gil Manzano - Nevado, Naranjo - De Burgos Bengoechea (video, všichni Šp.).

FC Porto - Manchester City 0:0

Porto si postup pohlídalo remízou 0:0, naopak Manchester City prodloužil sérii bez prohry ve skupinové fázi soutěže na 15 zápasů.

Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra - Van Boekel (video, všichni Niz.).

1. Manchester City 5 4 1 0 10:1 13
2. FC Porto 5 3 1 1 8:3 10
3. Olympiakos Pireus 5 1 0 4 2:8 3
4. Olympique Marseille 5 1 0 4 2:10 3

Skupina D:

Liverpool - Ajax Amsterodam 1:0 (0:0)

Liverpool nastoupil proti Ajaxu bez brankářské jedničky Alissona Beckera, který si v sobotním zápase s Brightonem natáhl zadní stehenní sval. Premiéru v soutěži si tak odbyl až třetí gólman Caoimhin Kelleher, který zažil po gólu Curtise Jonese v 58. minutě vítěznou premiéru. Na lavičce Liverpoolu seděl český brankář Vítězslav Jaroš.

Branka: 58. Jones. Rozhodčí: Stieler - Pickel, Gittelmann - Dankert (video, všichni Něm.).

Bergamo - Midtjylland 1:1 (0:1)

Atalantě Bergamo, která remizovala 1:1 s Midtjyllandem, bude v přímém duelu o druhé postupové místo stačit remizovat na hřišti Ajaxu Amsterodam.

Branky: 79. Romero - 13. Scholz. Rozhodčí: Sidiropoulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.) - Dingert (video, Něm.).

1. Liverpool 5 4 0 1 9:2 12
2. Bergamo 5 2 2 1 9:8 8
3. Ajax Amsterodam 5 2 1 2 7:6 7
4. Midtjylland 5 0 1 4 3:12 1