Rangers si po 12 letech zahrají skupinu Ligy mistrů, postoupily i Kodaň a Záhřeb

24. 8. 2022 23:15
Fotbalisté Rangers si po 12 letech zahrají skupinu Ligy mistrů. Glasgowský tým v závěrečném play off vyřadil PSV Eindhoven, po domácí remíze 2:2 zvítězil v Nizozemsku 1:0.
Ranger se radují z postupu
Ranger se radují z postupu | Foto: Reuters

Dalším postupujícím se stala Kodaň, která v odvetě na hřišti Trabzonsporu remizovala bez branek. Úvodní duel dánské mužstvo vyhrálo 2:1. Posledním 32. účastníkem letošní hlavní fáze elitní soutěže se stalo Dinamo Záhřeb. Chorvatský celek doma zdolal Bodö/Glimt 4:1 po prodloužení.

Rangers v Eindhovenu zajistil nejtěsnější triumf v 60. minutě chorvatský útočník Čolak po chybě domácí obrany a Tillmanově přihrávce. Krátce předtím Lawrence napálil břevno branky PSV.

Kodaň v Trabzonu neinkasovala i díky výkonu brankáře Ryana, jenž zlikvidoval několik slibných domácí šancí. Dánští šampioni se představí ve skupině Ligy mistrů poprvé po šesti letech.

Dinamo, které v Norsku na umělé trávě prohrálo 0:1, už ve čtvrté minutě poslal do vedení Oršič a půl hodiny nato zvýšil Petkovič výstavními "nůžkami". Hosté si ale trefou střídajícího Grönbaeka ze 70. minuty vynutili prodloužení. V jeho závěru záhřebský celek rozhodl díky gólům náhradníků Drmice a Bočkaje.

Chorvatští šampioni postoupili do skupiny poprvé od roku 2019, kdy v play off vyřadili jiného norského soupeře Rosenborg Trondheim. Bodö/Glimt se ani letos nedočká premiérové účast v hlavní části Ligy mistrů.

Skupinová fáze nejprestižnější klubové soutěže, kam se probojovala i Plzeň, se bude losovat ve čtvrtek od 18:00 v Istanbulu. Všichni tři dnešní postupující budou ve čtvrtém výkonnostním koši stejně jako Viktoria.

Odvetná utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Trabzonspor - FC Kodaň 0:0

První zápas: 1:2, postoupila Kodaň.

Dinamo Záhřeb - Bodö/Glimt 4:1 po prodl. (2:1, 2:0)

Branky: 4. Oršič, 35. Petkovič, 117. Drmic, 120. Bočkaj - 70. Grönbaek. První zápas: 0:1, postoupilo Dinamo.