Rada asistoval i v odvetě předkola LM a přispěl k postupu Trnavy

Aktualizováno 18. 7. 2018 22:43
Dvojnásobný český reprezentant nejprve v úvodním duelu přihrál na jediný gól zápasu Eriku Jirkovi a v odvetě zařídil i důležitý gól na hřišti soupeře.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Liška

Praha - Záložník Jakub Rada si připsal asistenci i v odvetě 1. předkola fotbalové Ligy mistrů a výrazně přispěl k postupu Trnavy přes bosenský Zrinjski Mostar. Dvojnásobný český reprezentant, který ve Spartaku hostuje z Mladé Boleslavi, nejprve v úvodním duelu přihrál na jediný gól zápasu Eriku Jirkovi a dnes zařídil i důležitý gól na hřišti soupeře.

V Bosně mohl ve 13. minutě otevřít skóre domácí záložník Ognjen Todorovič, jeho pokus ale skončil na břevnu. Vzápětí skóroval slovenský tým. Rada nacentroval z přímého kopu a ve vápně nedůsledně hlídaný Boris Godál hlavou přesně zakončil.

Do druhého poločasu vstoupili svěřenci trenéra Radoslava Látala pasivně a Mostar toho využil k vyrovnání. Todorovič se trefil ze střední vzdálenosti přesně k tyči. Obrat ale Trnava i přes tlak domácích v nastavení nepřipustila. V druhém předkole ji čeká mnohem těžší soupeř Legia Varšava, za kterou nastupuje obránce Adam Hloušek.

Favorizovaný Rosenborg Trondheim zachránil ve čtvrté minutě nastavení bývalý útočník Arsenalu nebo Wolfsburgu Nicklas Bendtner, když proměnil už druhou penaltu v zápase a rozhodl o výhře 3:1 nad Valurem Reykjavík. V prvním zápase totiž norský celek podlehl na Islandu 0:1.

Dál jde také Šeriff Tiraspol, se kterým se v minulé sezoně utkal ve skupině Evropské ligy Zlín. Po nepovedeném úvodním utkání doma porazil gruzínské Torpedo Kutaisi 3:0. Postoupila také Astana, s níž se v předchozím ročníku EL potkala pražská Slavia.

Nečekané zaváhání nepřipustil Celtic Glasgow, který porazil arménský Alaškert celkovým skóre 6:0. Mrzet jej může jen červená karta obránce Joza Šimunoviče. Posledním dnešním postupujícím je Karabach.

Odvetné zápasy 1. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Karabach - Olimpija Lublaň 0:0, první zápas 1:0, postoupil Karabach; Šeriff Tiraspol (Mold.) - Torpedo Kutaisi (Gruz.) 3:0 (2:0), první zápas 1:2, postoupil Šeriff; Zrinjski Mostar (Bosna) - Trnava 1:1 (0:1), první zápas 0:1, postoupila Trnava; Rosenborg Trondheim - Valur Reykjavík 3:1 (0:0), první zápas 0:1, postoupil Rosenborg; Sutjeska Nikšič (Č. Hora) - Astana 0:2 (0:1), první zápas 0:1, postoupila Astana; Celtic Glasgow - Alaškert (Arm.) 3:0 (3:0), první zápas 3:0, postoupil Celtic.

Program 2. předkola fotbalové Ligy mistrů (první zápasy 24. a 25. července, odvety 31. července a 1. srpna):