Manchester United
55. Martial (vl.)
23. Fernandes (pen)
87. Rashford

Vítejte u online přenosu z utkání 1. kola Ligy mistrů mezi Paris Saint-Germain a Manchesterem United. Utkání se odehraje v úterý 20. října od 21:00.

PSG

SESTAVA PSG

Navas - Florenzi, Diallo, Kimpembe, Kurzawa - Herrera, Pereira, Gueye - Di María, Neymar, Mbappé

Letellier, Rico - Bakker, Dagba, Draxler, Fadiga, Kean, Marquinhos, Pembele, Rafinha, Ruiz-Atli, Sarabia

Man. Utd

SESTAVA MANCHESTERU UNITED

De Gea - Wan-Bissaka, Tuanzebe, Lindelöf, Shaw - Fred, McTominay - Rashford, Fernandes, Telles - Martial

Henderson - Fosu-Mensah, Ighalo, James, MAta, Matič, Pellistri, Pogba, van de Beek, Williams.

Domácí PSG vstupuje do dnešního zápasu v pozici favorita. Aktuálně druhý celek francouzské Ligue 1 drží sérii pěti vítězství v řadě, přičemž skóre z těchto pěti utkání činí 16 vstřelených a jen jednu inkasovanou branku. Po prohrách v Lens a s Marseille se tak pařížský celek dostává do obvyklé pohody.

V loňském vydání Ligy mistrů se PSG předvedlo ve skvělém světle, nicméně znovu to nestačilo na zisk ušatého poháru. Základní skupinu svěřenci kouče Tuchela vyhráli před silným Realem Madrid, načež si ve vyřazovací části poradili s Dortmundem, v nastavení otočili čtvrtfinále proti Bergamu a v semifinále nedali šanci Lipsku, které zničili 3:0. Až ve finále tak parta kolem hvězdného Neymara narazila, když nestačila na téměř neporazitelný Bayern Mnichov. Tomu k vítězství stačila jediná branka z kopačky Kingsleyho Comana. PSG tak o Ligu mistrů připravil hráč, pro kterého ve francouzském týmu nebylo místo. Coman totiž ve francouzské metropoli hrával ještě v sezóně 2013/2014.

Také Manchester United se dostal v úvodu sezóny do solidní formy, nicméně v tabulce anglické Premier League je nyní až patnáctý. Přestože Manchester v posledních pěti utkáních prohrál jen jednou, výsledky ze samotného začátku ligy nebyly dostačující. Problémy mají hosté především v defenzívě, která například od Tottenhamu inkasovala 6 branek, od Brightonu dvě a třeba od Crystal Palace v druhém kole dostali United hned tři branky. Poměrně dlouho se pak Rudí ďáblové trápili také o víkendu, když už od druhé minuty prohráli v Newcastlu a skóre na svou stranu převrátili až v 86. minutě.

Na rozdíl od PSG si musel Manchester United loni vystačit jen s Evropskou ligou a bylo to poměrně úspěšné tažení. Nicméně anglický tým chtěl rozhodně zvítězit, tudíž bylo vypadnutí po výsledku s 1:2 se Sevillou v semifinále Evropské ligy zklamáním. Navíc ve čtvrtfinále měli United velké problémy s Kodaní, kterou porazili až jediným gólem z penalty v prodloužení.

Velmi pikantní je dnešní utkání vzhledem k předminulému ročníku Ligy mistrů. V osmifinále PSG vyhrálo v prvním zápase na půdě United 2:0, tudíž se zdálo, že má Neymarova parta postup jistý. Jenže v odvetě Manchester soupeře dokonale zaskočil a brankou Rashforda z penalty v 94. minutě. PSG tak svému soupeři rozhodně má, co vracet.

Specifický zápas dnes čeká také Ángela Di Maríu, který z Manchesteru neodcházel zrovna v nejlepším rozmaru a právě utkání proti anglickému celku jsou pro něj velmi emotivní. Přeci jenom ve zmíněném prvním utkání předloňského osmifinále obstaral dvě asistence a konfrontace s anglickými fanoušky byla hodně pikantní.

Ángel di Maria z Paris St. Germain slaví gól v zápase na hřišti Brestu
Ángel di Maria z Paris St. Germain slaví gól v zápase na hřišti Brestu | Foto: Reuters
1.

PRVNÍ POLOČAS PRÁVĚ ZAČAL.

1.

Úvodní minuta nenabídla nic moc zajímavého. Navas rozehrává dlouhým nákopem na Mbappého, který se však k míči nedostal.

2.

Riskantní kombinace domácích ve středu hřiště. Hosté se málem dostali do brejku, ale místo toho Fernandes musí zahrát zpět.

3.

Pohledné přesunutí hry na Wan-Bissaku. Ten pak oslovil Rashforda, avšak toho si pohlídal Kimpembe. Dnešní kapitán Paris Saint-Germain.

4.

Martial vymyslel zajímavou kolmici mezi obránce soupeře, nicméně Pařížané byli připraveni. Stopeři domácích uklidňují hru.

4.

Kurzawu na levém kraji vysunul Neymar. Domácí po skluzu Wan-Bissaky získali aspoň rohový kop.

5.

Po sraženém centru ze strany zahrávali domácí ještě jeden roh. Ani tentokrát Di María nedokázal odcentrovat do pokutového území.

6.

Hodně nepovedená rozehrávka De Gey, který pod tlakem zahrál pouze do zámezí. Navíc zůstanou domácí poměrně blízko k pokutovému území.

6.

Neymar to zleva do středu vymýšlel zajímavě, nicméně McTominay jej ve skluzu dokázal odstavit.

8.

Diallo dostal míč odkopem pouze k hostujícímu stoperovi. Manchester se usazuje na útočné polovině.

8.

Velmi dobrý centr na střed šestnáctky vyslal Fernandes a velmi nejistý zákrok předvedl Diallo. Nakonec se míč od jeho nohou odrazil přesně k Navasovi.

9.

Hodně dlouho čekal s přihrávkou Kurzawa, který se dostal ke kolmici na levou stranu. Mbappé tak nemohl pokračovat v akci.

10.

Domácí už jsou znovu u míče a v klidu kombinují na vlastní polovině.

11.

Do pokutového území si zabíhal Di María. Argentinský ofenzivní záložník si pomohl faulem vůči Lindelöfovi.

12.

Velmi dobře to udělali domácí. Neymar míč potáhl k šestnáctce, načež se kulatý předmět dostal k Di Maríovi. Argentinec volil technické zakončení, ale De Gea vytáhl výborný zákrok.

12.

A další velká šance. Nakrátko rozehraný roh centroval Mbappé přesně na malé vápno, kde se Kurzawa protlačil k zakončení. Střela z bezprostřední blízkosti trefila De Geu.

14.

První slibnější standardka ve prospěch PSG. Neymar byl McTominayem zatažen za ruku, což znamená volný kop z nějakých 30 metrů.

15.

Sám faulovaný Neymar se odhodlal k přímému zakončení, avšak to putovalo jen do zdi.

16.

Ani další akce nepřinesla úspěch. Mbappé nacentroval příliš daleko od rozběhnutého Florenziho.

17.

Ángel Di María zůstal ve středu hřiště s bolestivou grimasou, ale faul se nepíská. Hosté proto pokračují v ofenzívě.

18.

PSG má v posledních minutách jednoznačnou převahu v držení míče. Postup vpřed je ovšem zatím velmi pomalý.

19.

Anthony Martial využil dvou důraznějších soubojů a po zisku míče dokázal zakončit z levé strany šestnáctky. Střela mu ale vůbec nesedla.

20.

Tak pozor! Přihrávku do pokutového území dostal Martial a po kontaktu s Diallem se velmi ochotně poroučel na trávník. Penalta!

21.

Bruno Fernandes podruhé za sebou (po selhání o víkendu v lize) neproměnil pokutový kop. Jenže Navas zřejmě předčasně opustil brankovou čáru. Naprosto stejná situace jako v případě diskutované penalty Slavie s Midtjyllandem.

23.

Opakovaná penalta již končí gólem. Znovu si věřil BRUNO FERNANDES, který volil úplně stejné zakončení jako před chvílí a tentokrát mířil přesně do protipohybu domácího gólmana.

25.

Hráči Manchesteru jsou při chuti a znovu se prodrali do pokutového území. Teď to bude jen roh.

26.

Pokus o rychlý protiútok domácího mužstva nebyl úspěšný. Neymar nedokázal nalézt Mbappého.

26.

Výborný centr v tísni z levé strany poslal Alex Telles. Jenže Martiala si v pokutovém území pohlídala dvojice domácích stoperů.

27.

Několik důraznějších soubojů. Mbappé míč po prvním střetu ustál, následně už nedokázal přihrát přesněji.

29.

Velmi neurovnaná je nyní kombinace domácího celku. Pokus o dlouhé přenesení hry na pravou stranu letěl daleko od Florenziho.

30.

Kurzawa sice dobře vystihl rozehrávku Manchesteru, ale poté příliš otálel s přihrávkou na Neymara a nakonec si ani nevymodlil faul.

31.

Ángel Di María dostal dlouhou přihrávku za obranu soupeře, načež k němu doputoval míč a Argentinec v šestnáctce dělal kličku De Geovi. Ten ovšem uspěl a navíc byl Di María v ofsajdu.

32.

A opět je z toho ofsajdové postavení. Tentokrát si své postavení o kousek nepohlídal Neymar.

34.

Nepovedená rozehrávka Kimpembeho. Využít to chtěl Fernandes, nicméně jeho souhra se spoluhráčem nebyla úspěšná.

34.

V závěru 34. minuty si to Mbappé zleva namířil do šestnáctky, kde jej hodně důrazně odstavil Tuanzebe. Domácí chtěli penaltu, nicméně za se tentokrát nepíská.

35.

Neymar si pustil pusu na špacír a odměnou mu je žlutá karta.

36.

A žlutou kartou je nyní odměněn také Scott McTominay, který ve skluzu trefil nohy rozběhnutého Neymara.

37.

Dlouhý centr z místa předchozího přestupku vyslal Di María. Jenže míč se stal kořistí De Gey.

38.

Rychlý výkop hostujícího gólmana doletěl přesně k Martialovi, který však situaci nevyřešil dobře. Z jeho kopačky šel míč jen za bránu.

39.

Velmi krásné zakončení obstaral Bruno Fernandes. Portugalský špílmachr mířil zpoza šestnáctky ke vzdálenější tyči, ale Navas vytáhl veledůležitý zákrok.

39.

Skvělý centr od rohového praporku doputoval na hlavu McTominaye a div, že se míč od Dialla odrazil jen vedle brány.

40.

Znovu podobný centr a opět po ose Telles - McTominay. Tentokrát reprezentant Skotska fauloval.

41.

Florenzi vymyslel zajímavou šajtli k pokutovému území, ale Herrera na míč nemohl dosáhnout.

42.

Fantastickou práci teď po sprintu zpět předvedl Diallo. Ten sice běžecky nestačil na Rashforda, který už se prodral do pokutového území, ale poté vytáhl domácí stoper skvělý skluz.

43.

Příliš dlouhý pokus o oslovení Kyliana Mbappého. Francouzský celek se teď vůbec nedostává k ohrožení Davida De Gey.

44.

Po centru Kurzawy se sice k míči dostal Mbappého, ale tomu znemožnil zakončení pozorný De Gea. Diallo posléze fauloval Rashforda.

45.

Chvíli se nehrálo, ale nyní už je rozhodčím přisouzen míč pro domácí celek. PSG by ještě v závěru šestnáctky rádo vyrovnalo.

45+1.

Nastavují se dvě minuty.

45+1.

Prudký centr z levé strany si bezpečně pohlídal De Gea. Chvíli na to se na hřiště vrací ošetřený Rashford.

45+2.

Na začátku druhé minuty nastavení to zkusil Mbappé. Jenže prudkým zakončením trefil pouze záda clonícího Neymara.

45+2.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Úvodní poločas dnešního utkání je minulostí a spokojenější jsou fotbalisté Manchesteru. Po úvodních minutách získávalo domácí PSG mírnou převahu, avšak ve 23. minutě byla po střetu Martiala s Diallem odpískaná penalta. Gólman Navas sice předvedl výborný zákrok, ale příliš brzy opustil brankovou čáru a penalta se tak opakovala. Pařížané tak dopadli stejně jako Slavia v Midtjyllandu a na druhý pokus inkasovali. Gól obstaral Bruno Fernandes. Od tohoto okamžiku už se domácí nedokázali dostat do pořádného tempa, naopak se ještě jednou musel vyznamenat Keylor Navas.

46.

Domácí jdou do druhé půle s jednou změnou v sestavě. Moise Kean nahrazuje defenzivněji laděného Idrissu Gueye.

47.

Neymar se ve středu hřiště zbavil soupeře a okamžitě si to namířil vpřed. Skluzem byl ovšem odzbrojen.

47.

Obrovskou šanci měl Manchester. Po ztrátě domácích ve středu hřiště přišla kolmice na Rashforda a rázem z toho bylo přečíslení 2 na 1. Jenže právě anglická reprezentant situaci vyhodnotil fatálně.

48.

Skvělá práce od Mbappého. Na levé straně šestnáctky si domácí útočník pohrál se dvěma obránci a poté vyslal krásnou razantní střelu. Jenže De Gea míč vytáhl na roh.

49.

Nedovoleným zákrokem na Di Maríu se prezentoval Alex Telles. PSG zůstane nastěhované na útočné polovině.

49.

Nepovedená rozehrávka Neymara a ani Herrerovo následné zakončení nebylo přesné.

50.

Kombinace Mbappé - Kurzawa nakonec nebyla povedená. Naopak Fernandes hru rychle přenesl k Martialovi, jenž vytěžil roh.

51.

Zmatky na hranici šestnáctky v podání domácí obrany. Po nepovedeném odkopu zakončoval Lindelöf, avšak pomalá střela šla přesně k Navasovi.

52.

Dvě chyby v rozehrávce PSG v krátkém časovém úseku. United zůstávají na útočné polovině.

54.

Dlouhé obléhání pokutového území nevyústilo v ohrožení De Gey. Mbappé přihrál ze strany jen jednomu ze stoperů.

54.

Kurzawa centroval z levé strany a obloučkem se míč odrazil od břevna brány Davida De Gey. Po Mbappého akci následuje roh pro PSG.

55.

A je to 1:1. Centr od rohového praporku letěl na přední tyč, kde bylo v souboji ve vzduchu několik fotbalistů. Hodně špatně svůj výskok odhadl ANTHONY MARTIAL, který míč hlavou usměrnil za záda svého vlastního gólmana.

57.

Domácí teď mají aktivitu jednoznačně na svých kopačkách. Mbappé si to namířil do pokutového území, zakončení bylo sraženo na roh.

58.

Poněkolikáté nedokázal slibný brejk vyřešit Rashford. V druhé půli šel už podruhé sám do šestnáctky a ještě před zakončením mu míč skluzem odebral Diallo. Tohle může anglický celek velmi mrzet.

59.

Martial mohl napravit předchozí vlastní branku. Po rohovém kopu šel do šestnáctky další centr a francouzský útočník míč namířil kousek nad bránu.

60.

Hodně nebojácně šel do pokutového území středem Moise Kean. Domácí mladík byl zastaven skluzem Wan-Bissaky a kupodivu se faul nepíská. Na druhé straně zakončil Rashford nepřesně.

61.

V závěru 61. minuty se Wan-Bissaka prodíral k míči u brankové čáry, ale místo toho mu je odpískán faul na Kurzawu.

62.

Před chvílí nejdříve Herrera reklamoval úder do zad, posléze byl faulován Neymar.

63.

Centr do pokutového území poslal Di María, avšak míč se stal kořistí De Gey. Gólman hostujícího celku pak chybně rozehrál.

64.

Tlak PSG pokračuje. Před De Geu letěly další dva centry a nakonec to byl Di María, který vypálil. Z hranice šestnáctky pálil argentinský fotbalista nad bránu.

65.

Velmi chytře to vymyslel Neymar, který patičkou oslovil spoluhráče a pak to byl Kurzawa, jenž přihrával na malé vápno. United přežili!

66.

Dobrá práce Wan-Bissaky, který si tentokrát pohlídal Kurzawu a navíc zařídil odkop od brány.

67.

Odpracováno má pro dnešek Alex Telles, který se poprvé představil v dresu Manchesteru a teď na trávník pouští Paula Pogbu.

68.

Velmi nepovedenou střelu zpoza pokutového území vyslal Bruno Fernandes. Poprvé v utkání mu zakončení vůbec nesedlo.

69.

Snad poprvé dnes to udělal Rashford přesně tak, jak měl. Záhy po zisku míče si nachystal zakončení pravačkou a skákavou střelu na vzdálenější tyč musel vytěsnit pozorný Navas.

70.

Di María se dostal pod tlak kousek od vlastní šestnáctky, ale Fernandes nedokázal přihrát přesně.

71.

Až nyní je přerušena akce hostujícího celku. Fernandes běžel k odraženému míči jen z ofsajdového postavení.

72.

Navas si naprosto bez problémů pohlídal vysokou přihrávku na Rashforda. Ten byl navíc stejně v ofsajdu.

73.

Axel Tuanzebe si ve vzdušném souboji s Mbappém pomohl loktem a inkasuje karetní trest žluté barvy.

74.

Rychlý přechod na útočnou polovinu od Shawa byl zastaven faulem Keana. Jenže United hned po rozehrání přišli o míč.

74.

Po důrazném souboji tělo na tělo se Mbappé v šestnáctce poroučel na trávník. O penaltu se v žádném případě nejednalo.

74.

Velmi dobře to udělal neúnavný Kurzawa, který si tentokrát poradil s Wan-Bissakou a získal pro domácí roh.

75.

Úplně sám byl v pokutovém území Kean. Toho našel centrem Florenzi, ovšem prudký míč italský mladík neusměrnil do brány.

77.

Martial si to namířil po narážečce s Pogbou do pokutového území, nakonec je pískán právě faul prvního zmíněného na Dialla.

78.

Marcus Rashford to zkusil jeden na jednoho, načež oslovil Fernandese. Portugalci však střela z prvního doteku nesedla.

78.

Rafinha na trávníku nahrazuje Herreru.

79.

A na trávníku už je i Dagba, jenž závěr odehraje místo Florenziho.

80.

V úvodu 80. minuty se hosté dostali do přečíslení 2 na 1, ale opět to nevyřešili dobře! Pak ještě zakončoval Rashford, ale Navas zasáhl skvěle.

81.

Hodně odvážně šel do pokutového území Kylian Mbappé. Míč si nakonec předkopl příliš daleko.

82.

Třikrát v krátkém časovém úseku dostali domácí míč vzduchem do pokutového území, třikrát si poradila defenzivní linie Manchesteru.

83.

Středem hřiště to zkusili domácí, načež to zpoza šestnáctky zkusil Neymar. Prudkou ránu vytěsnil De Gea!

83.

Na druhé straně měl hodně práce Diallo, proti kterému postupoval Rashford. V rozhodujícím okamžiku byl míč Angličanovi uzmut.

84.

Moise Kean získal rohový kop, na který si naskočil Kimpembe. Ten pak chyběl vzadu a Danilo Pereira musel faulovat za žlutou kartu.

85.

Krátké obléhání pokutového území už nebavilo Pogbu, který radši prudce vystřelil. Bude z toho roh pro United.

86.

Odpracováno má Ángel Di María, který je nyní nahrazen Pablem Sarabiou.

86.

A končí i Layvin Kurzawa. Místo něj se nám představí Mitchell Bakker.

87.

Zničehonic je to 1:2 a stejně jako v minulém vzájemném zápase se hrdinou stává MARCUS RASHFORD. Útočník Manchesteru předvedl pár rychlých kroků hned po převzetí míče a poté vypálil přízemní střelou přesně ke vzdálenější tyči.

88.

Střídání na straně Manchesteru. Bruna Fernandese nahradil Donny van de Beek.

88.

A v závěru už neuvidíme ani Anthonyho Martiala, neboť se na trávník dostal Daniel James.

89.

O okamžité vyrovnání se pokusil Neymar. Prudké technické zakončení na vzdálenější tyč letělo několik decimetrů mimo tři tyče.

90.

Moise Kean u středové čáry přišlápl Fredovu kopačku. Žlutá karta.

90.

Nastavují se tři minuty.

90+1.

Dobře to dělal Pogba, který pošetřil cenné vteřiny a vůči Bakkerovi získal vhazování pro hosty.

90+2.

A ještě jednou výborná práce od Pogby. Francouzský záložník teď vybojoval roh.

90+2.

Tentokrát už z toho nebude další míč pro United, ale PSG musí rozehrávat až od Navase a nemá moc času.

90+3.

Bakker neodcentroval přesně. Hosté míč pochopitelně posílají daleko za půlící čáru.

90+3.

Navas poslal dlouhý míč na Mbappého, který si nepohlídal ofsajd. Je hotovo.

KONEC UTKÁNÍ.

Dnešní utkání je tedy u konce a tři body si nakonec odveze hostující Manchester. United neměli lepší vstup do zápasu, když se PSG dostalo do mírného tlaku, ovšem díky opakované penaltě Bruna Fernandese to byli právě Rudí ďáblové, kteří jako první vedli. PSG pak bylo hodně rozhozené, přičemž zatlačit znovu dokázalo až po půli. Bylo z toho vyrovnání po vlastní brance Anthonyho Martiala, nicméně na vyrovnání domácí nenavázali pokračujícím tlakem. Místo toho museli řešit několik brejkových situací soupeře a párkrát zasahoval i Keylor Navas. Už už to vypadalo na remízový výsledek, avšak v 87. minutě to vzal na sebe Marcus Rashford, který vypálil po otočce přesně ke vzdálenější tyči Navasovy brány. Po roce a půl tak znovu rozhodl o vítězství Manchesteru United na pařížské půdě.