Prokletý gól. Fanoušek přišel po trefě Chelsea ve čtvrté minutě nastavení o miliony

Rudolf Černík Rudolf Černík
18. 3. 2021 13:25
Tak tohle naštve... Stačilo, aby se hrálo o pár vteřin méně, a Alan Davies z Birminghamu by byl dnes o téměř osm milionů korun bohatší. Jenže ve středeční odvetě osmifinále fotbalové Ligy mistrů nastavil rozhodčí pět minut a ve čtvrté z nich dala Chelsea do sítě Atlétika Madrid gól na 2:0, který fanouška o snovou výhru připravil.
Emerson Palmieri střílí v nastavení druhý gól Chelsea a končí naděje fanouška z Birminghamu na tučnou výhru
Emerson Palmieri střílí v nastavení druhý gól Chelsea a končí naděje fanouška z Birminghamu na tučnou výhru | Foto: Reuters

Davies se zapojil do tipovací soutěže televizní stanice Sky Sports s názvem "Super Six" (Super šestka) a správně odhadl přesný výsledek pěti zápasů.

K prémii ve výši čtvrt milionu liber (asi 7,6 milionů korun) mu zbýval jediný duel.

Utkání Chelsea - Atlético Madrid.

Davies tipoval skóre 1:0. A ještě po vypršení devadesáté minuty přesně takový stav svítil na tabuli na Stamford Bridge, přestože během střetnutí měly oba celky dost a dost šancí.

Jenže ve čtvrté minutě se přehnali hráči Chelsea do bleskurychlého přečíslení a Emerson Palmieri překonal Jana Oblaka v bráně španělského celku.

Pro Blues, kteří první zápas v Madridu vyhráli 1:0, to znamenalo definitivní stvrzení postupu do čtvrtfinále.

Pro Daviese konec nadějí na tučnou výhru…

Podívejte se na sestřih utkání Chelsea - Atlético včetně gólu, který připravil nešťastného sázkaře o prémii:

Podívejte se na sestřih utkání mezi Chelsea a Atléticem Madrid | Video: O2 TV
 

Právě se děje

před 46 minutami

Pyrotechnika na sportovních utkáních bude zakázaná, fanoušky přijde draho

Fanoušci, kteří během sportovních utkání používají pyrotechniku, by nově mohli být potrestáni pokutou až do 100 000 korun a zákazem vstupu na stadiony. Počítá s tím přestupková novela, kterou ve středu sněmovna poslala do závěrečného kola schvalování.

Novela, kterou vláda předložila dolní komoře už koncem předminulého roku, má také zjednodušit agendu spojenou s přestupky a zlepšit součinnost úřadů při ochraně dětí před domácím násilím. Zavádí pravidla šetrného výslechu svědka mladšího 15 let a informační povinnost správního orgánu vůči orgánu sociálně-právní ochrany dětí v případě, že byl přestupek vykazující znaky užití násilí v rodině nebo v partnerském vztahu spáchán na dítěti nebo před dítětem.

S pokutami od 10 000 korun do 50 000 korun a až 100 000 korun v případě opakovaného přestupku počítá novela za použití pyrotechniky při sportovních utkáních, a to i mimo místo zápasu. Pachatelům má hrozit i zákaz vstupu na stadiony. Aby měly správní úřady možnost kontroly recidivy, navrhují autoři návrhu nový typ přestupku zapisovat do rejstříku trestů.

V praxi bude prokazování tohoto přestupku podle návrhu obdobné jako u trestné činnosti spjaté s projevy diváckého násilí, které se nemusí přímo vázat na místo sportovní akce, ale na souvislost s návštěvou sportovní akce. "Podmínkou spáchání tohoto přestupku přitom nemusí být to, že se fanoušek chce sportovního utkání skutečně zúčastnit a být na stadionu přímo přítomen," uvádí. Postižitelní by měli být podle autorů návrhu i ti, kteří se cíleně vyhýbají hromadným přesunům, aby je nemohla sledovat policie.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Vyjednávání o financování stavby linky metra D bude trvat zhruba rok

Vyjednávání o financování stavby linky metra D bude trvat zhruba rok. Dopravní podnik (DPP) bude jednat s Evropskou investiční bankou (EIB) i s komerčními bankami. Sdělil to ve středu generální ředitel DPP Petr Witowski. Pro podnik je podle něho důležité, aby stavbu schválilo ve čtvrtek zastupitelstvo hlavního města, neboť rozhodnutí DPP umožní jednat o konkrétních podmínkách financování. Vedení Prahy v uplynulých měsících řeklo, že bude o zaplacení stavby jednat také se státem.

Další zprávy