Prokletý gól. Fanoušek přišel po trefě Chelsea ve čtvrté minutě nastavení o miliony

Rudolf Černík Rudolf Černík
18. 3. 2021 13:25
Tak tohle naštve... Stačilo, aby se hrálo o pár vteřin méně, a Alan Davies z Birminghamu by byl dnes o téměř osm milionů korun bohatší. Jenže ve středeční odvetě osmifinále fotbalové Ligy mistrů nastavil rozhodčí pět minut a ve čtvrté z nich dala Chelsea do sítě Atlétika Madrid gól na 2:0, který fanouška o snovou výhru připravil.
Emerson Palmieri střílí v nastavení druhý gól Chelsea a končí naděje fanouška z Birminghamu na tučnou výhru | Foto: Reuters

Davies se zapojil do tipovací soutěže televizní stanice Sky Sports s názvem "Super Six" (Super šestka) a správně odhadl přesný výsledek pěti zápasů.

K prémii ve výši čtvrt milionu liber (asi 7,6 milionů korun) mu zbýval jediný duel.

Utkání Chelsea - Atlético Madrid.

Davies tipoval skóre 1:0. A ještě po vypršení devadesáté minuty přesně takový stav svítil na tabuli na Stamford Bridge, přestože během střetnutí měly oba celky dost a dost šancí.

Jenže ve čtvrté minutě se přehnali hráči Chelsea do bleskurychlého přečíslení a Emerson Palmieri překonal Jana Oblaka v bráně španělského celku.

Pro Blues, kteří první zápas v Madridu vyhráli 1:0, to znamenalo definitivní stvrzení postupu do čtvrtfinále.

Pro Daviese konec nadějí na tučnou výhru…

Podívejte se na sestřih utkání Chelsea - Atlético včetně gólu, který připravil nešťastného sázkaře o prémii:

Podívejte se na sestřih utkání mezi Chelsea a Atléticem Madrid | Video: O2 TV

Benešová zažaluje soudkyni, která prodloužila Janouškovi přerušení trestu

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) se rozhodla podat kárnou žalobu na soudkyni brněnského krajského soudu Jaroslavu Bartošovou, a to v souvislosti s přerušením trestu lobbisty Romana Janouška. Uvedl to mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Benešová věc prošetřovala na základě interpelace poslance a předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky.

"Důvodem je, že soudkyně při své rozhodovací činnosti v postavení předsedkyně senátu ve věci vedené u Krajského soudu v Brně postupovala v rozporu se zjištěným skutkovým stavem a v rozporu s trestním řádem a nijak nereflektovala na skutečnosti zjištěné například Vrchním soudem v Praze či Vrchním státním zastupitelstvím v Praze," sdělil Řepka k podání návrhu na zahájení kárného řízení.

Janoušek si odpykává 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel. Soud mu výkon trestu na jeho žádost opakovaně přerušoval ze zdravotních důvodů. Za mříže se muž vrátil letos v červenci poté, co olomoucký vrchní soud rozhodl, že Janouškův zdravotní stav nebrání jeho pobytu ve vězení.

Předsedkyní německého Spolkového sněmu se má stát politička SPD Bärbel Basová

Předsedkyní německého Spolkového sněmu se má stát 53letá politička sociální demokracie (SPD) Bärbel Basová. Vyplývá to z informací, které má k dispozici agentura DPA. Ustavující schůze Spolkového sněmu v novém složení, které určily volby 26. září, bude v úterý.

Basovou do vysoké ústavní funkce navrhne vedení parlamentní frakce SPD. Basová je poslankyní od roku 2009 a v současnosti je místopředsedkyní parlamentní frakce SPD. V čele Spolkového sněmu by vystřídala Wolfganga Schäubleho z Křesťanskodemokratické strany (CDU), která si po volební porážce na předsednické křeslo nemůže činit nárok.

Úřad šéfa Spolkového sněmu je protokolárně druhý nejvyšší ve Spolkové republice Německo, hned po spolkovém prezidentovi. Tradičně náleží nejsilnější frakci v parlamentní komoře. SPD zvítězila ve volbách do Spolkového sněmu díky zisku 25,7 procenta hlasů. V minulých dnech často zaznívaly požadavky, aby v čele sněmu stanula žena.