Slovan po historické ostudě v Lize mistrů vyhodil trenéra Ševelu

Jiří Škuba yac Jiří Škuba, yac
Aktualizováno 18. 7. 2019 14:34
Školácký, hanebný, bezduchý. Nevybíravá adjektiva se valí na Slovan Bratislava poté, co slovenský šampion vypadl v prvním předkole Ligy mistrů s týmem Sutjeska Nikšić. Blamáž už odnesl trenér Martin Ševela, kterého se den vedení klubu rozhodlo den po utkání propustit, tresty brzy pocítí i hráči.
Gól Andraže Šporara (vlevo) na postup nestačil
Gól Andraže Šporara (vlevo) na postup nestačil | Foto: ČTK

Víte, jaký je rozdíl mezi zmrzlinou a Slovanem Bratislava? Zmrzlina vydrží v poháru déle. Slovenský mistr se po blamáži s černohorským týmem stal obětí jízlivých vtipů a posměšků.

"Opět jsme pro smích celému Slovensku. Celý rok se nám budou posmívat. A zaslouženě," lamentoval na Facebooku brankář Slovanu Dominik Greif, který tak narážel na loňský výpadek Slovanu v předkole Evropské ligy s Rapidem Vídeň, který rovněž vzbudil lavinu kritiky.

Uběhl rok a slovenský šampion je po vyřazení od Sutjesky v obdobné pozici. Pouze s tím rozdílem, že tentokrát po blamáži vyhodil kouče Martina Ševelu a má šanci na reparát v Evropské lize.

"Trenéra jsem loni po vypadnutí s Rapidem podržel, a to navzdory tlaku veřejnosti. Chtěl jsem mu dopřát prostor na práci s týmem. Ale za ten rok jsme se vůbec neposunuli," prohlásil generální manažer klubu Ivan Kmotrík mladší.

"Musíme si přiznat, že jsme oba zápasy a především odvetu z pohledu připravenosti mužstva i taktiky nezvládli. Ale vina samozřejmě není jen trenérova, důsledky pocítí i hráči," dodal šéf Slovanu.

Ostuda vyvrcholila v penaltách

Domácí zápas se Sutjeskou Nikšić měl být hrdým symbolem evropského návratu na Tehelné pole, zbrusu nového stadionu, na který se "belasí" v březnu vrátili po deseti letech exilu na Pasienkách.

Jenže černohorský outsider slovenského mistra zaskočil a z Bratislavy si odvezl remízu 1:1. Stejným výsledkem pak skončila odveta v Nikšići a zase Slovan inkasoval v posledních vteřinách zápasu. Tentokrát se ve třetí minutě prosadil z dorážky po rohu Šofranac.

Epochální ostudu Slovan dokonal v následném penaltovém rozstřelu. Hosté neproměnili hned tři pokusy z pěti, poslední z nich zahodil nejlepší střelec minulého ligového ročníku Andraž Šporar.

Před losem předkola Ligy mistrů přitom znal černohorský Nikšić možná jen ten, kdo jezdí poblíž na dovolenou. Šedesátitisícové město je známé produkcí obstojného piva, fotbalem ale určitě ne.

Krátce po zápase se v Nikšići rozječely majáky na sanitních vozech. Na oslavu. Sutjeska totiž v Evropských pohárech ještě nikdy nikoho nevyřadila, jde o provinční klub s rozpočtem kolem třiadvaceti milionů korun. Jen pro srovnání: s takovými penězi by v Česku hrála důstojnou roli ve třetí nejvyšší soutěži.

"Těžko se mi hledají slova. Nechci vybouchnout, protože bych řekl něco, co by mě potom mrzelo. Kdybych ventiloval to, co si myslím, bylo by to hodně špatné. Můžu používat jenom klišé," prohlásil nasupený Greif.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce zabránit vizuálnímu smogu

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejíž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy