Plzeň z Bulharska i Spartu z Dánska vysílá O2 TV Fotbal, duel Slavia–Anderlecht poběží na ČT

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 8. 2016 15:30
O vysílání dvoudílného předkola Ligy mistrů s Razgradem a Plzní se podělí O2 TV a Česká televize. Zápas Sparty z Dánska nakonec také získala O2 TV Fotbal
Daniel Kolář vypadl z plzeňské sestavy, která nastoupila v Příbrami. Vrátí se do ní v Bulharsku?
Daniel Kolář vypadl z plzeňské sestavy, která nastoupila v Příbrami. Vrátí se do ní v Bulharsku? | Foto: Tomáš Liška

Praha – Fanoušci Viktorie Plzeň mohou být v klidu. I ti z nich, kteří se nevydají do Sofie nebo za týden do Štruncových sadů na odvetu zápasu s Ludogorcem Razgrad, uvidí play-off Ligy mistrů v televizi. Pokud tedy mají možnost sledovat O2 TV a Českou televizi.

Naopak špatně to zprvu vypadalo s utkáním play off Evropské ligy mezi Sönderjyske, nakonec ale došlo ke zvratu a vysílací práva z Dánska získala také stanice O2 TV Fotbal.

Ale pojďme postupně a začněme u Plzně. Zápasy play-off Ligy mistrů už jsou vlastně součástí balíčku vysílacích práv k hlavní soutěži, takže nyní ve středu zařadí zápas z Bulharska, který se hraje od 20:45, přímým přenosem O2 TV, přesněji řečeno její nový kanál O2 TV Fotbal. A za týden své úterní první volby využije ČT Sport, který odvysílá plzeňskou odvetu.

Když už jsme u závěrečného předkola Ligy mistrů, O2 TV Fotbal z něj v rámci multidimenze odvysílá hned několik utkání. Dnes večer Ajax–Rostov, Bern–Mönchengladbach, Kodaň – APOEL Nikósie a D. Záhřeb – Salcburk. Ve středu pak vedle duelu Razgrad–Plzeň také mače Porto – AS Řím, Villarreal–Monako, Celtic – Hapoel Beer Ševa a Dundalk – Legia Varšava.

Ve čtvrtek se následně v play-off Evropské ligy objeví tři české celky. Původně to vypadalo, že vysílat se bude jen utkání Slavia–Anderlecht. "Ano, mohu potvrdit, že vysíláme domácí zápas Slavie," poznamenal Jiří Ponikelský, šéf sportovního vysílání České televize.

V odpoledních hodinách ale přišla aktualizovaná infornace z O2.TV. "Podařilo se nám získat i práva na čtvrteční utkání Sönderjyske–Sparta. A za týden budeme vysílat také odvetu Liberec-AEK Larnaka," prozradil Marek Kindernay, šéf sportovních kanálů O2 TV.

Ve čtvrtek tedy neuvidíme patrně jen první, kyperský duel dvojice AEK Larnaka-Liberec.

Co se týče odvet, které se budou hrát příští týden: Sparta je pro domácí utkání s dánským vicemistrem na Letné připravena zaplatit si, podobně jako v utkání se Steauou, realizaci televizní produkce a výroby přenosu, ale zatím se s žádnou tuzemskou televizí domluvila. A na žádhou dohodu to ani nevypadá, protože se duel bude patrně časově překrývat se zápasy v Bruselu a Liberci.

Jak už bylo zmíněno, střetnutí Larnaka-Liberec odvysílá O2 TV Fotbal. A o střetnutí Anderlecht-Slavia údajně vyjednává ČT, zatím bez uzavření dohody.

Skupina Nova každopádně zápasy z předkol do svého vysílání nezařadí. "Máme vysílací práva na hlavní část Evropské ligy. Takže samozřejmě držíme českým týmům palce, aby do základních skupin postoupily, ale se zápasy z předkol nepočítáme," říká Dušan Mendel, šéf sportovní redakce. O Evropskou ligu se budou tak jako loni dělit právě skupina Nova a Česká televize.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy