Plzeň z Bulharska i Spartu z Dánska vysílá O2 TV Fotbal, duel Slavia–Anderlecht poběží na ČT

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 8. 2016 15:30
O vysílání dvoudílného předkola Ligy mistrů s Razgradem a Plzní se podělí O2 TV a Česká televize. Zápas Sparty z Dánska nakonec také získala O2 TV Fotbal
Daniel Kolář vypadl z plzeňské sestavy, která nastoupila v Příbrami. Vrátí se do ní v Bulharsku?
Daniel Kolář vypadl z plzeňské sestavy, která nastoupila v Příbrami. Vrátí se do ní v Bulharsku? | Foto: Tomáš Liška

Praha – Fanoušci Viktorie Plzeň mohou být v klidu. I ti z nich, kteří se nevydají do Sofie nebo za týden do Štruncových sadů na odvetu zápasu s Ludogorcem Razgrad, uvidí play-off Ligy mistrů v televizi. Pokud tedy mají možnost sledovat O2 TV a Českou televizi.

Naopak špatně to zprvu vypadalo s utkáním play off Evropské ligy mezi Sönderjyske, nakonec ale došlo ke zvratu a vysílací práva z Dánska získala také stanice O2 TV Fotbal.

Ale pojďme postupně a začněme u Plzně. Zápasy play-off Ligy mistrů už jsou vlastně součástí balíčku vysílacích práv k hlavní soutěži, takže nyní ve středu zařadí zápas z Bulharska, který se hraje od 20:45, přímým přenosem O2 TV, přesněji řečeno její nový kanál O2 TV Fotbal. A za týden své úterní první volby využije ČT Sport, který odvysílá plzeňskou odvetu.

Když už jsme u závěrečného předkola Ligy mistrů, O2 TV Fotbal z něj v rámci multidimenze odvysílá hned několik utkání. Dnes večer Ajax–Rostov, Bern–Mönchengladbach, Kodaň – APOEL Nikósie a D. Záhřeb – Salcburk. Ve středu pak vedle duelu Razgrad–Plzeň také mače Porto – AS Řím, Villarreal–Monako, Celtic – Hapoel Beer Ševa a Dundalk – Legia Varšava.

Ve čtvrtek se následně v play-off Evropské ligy objeví tři české celky. Původně to vypadalo, že vysílat se bude jen utkání Slavia–Anderlecht. "Ano, mohu potvrdit, že vysíláme domácí zápas Slavie," poznamenal Jiří Ponikelský, šéf sportovního vysílání České televize.

V odpoledních hodinách ale přišla aktualizovaná infornace z O2.TV. "Podařilo se nám získat i práva na čtvrteční utkání Sönderjyske–Sparta. A za týden budeme vysílat také odvetu Liberec-AEK Larnaka," prozradil Marek Kindernay, šéf sportovních kanálů O2 TV.

Ve čtvrtek tedy neuvidíme patrně jen první, kyperský duel dvojice AEK Larnaka-Liberec.

Co se týče odvet, které se budou hrát příští týden: Sparta je pro domácí utkání s dánským vicemistrem na Letné připravena zaplatit si, podobně jako v utkání se Steauou, realizaci televizní produkce a výroby přenosu, ale zatím se s žádnou tuzemskou televizí domluvila. A na žádhou dohodu to ani nevypadá, protože se duel bude patrně časově překrývat se zápasy v Bruselu a Liberci.

Jak už bylo zmíněno, střetnutí Larnaka-Liberec odvysílá O2 TV Fotbal. A o střetnutí Anderlecht-Slavia údajně vyjednává ČT, zatím bez uzavření dohody.

Skupina Nova každopádně zápasy z předkol do svého vysílání nezařadí. "Máme vysílací práva na hlavní část Evropské ligy. Takže samozřejmě držíme českým týmům palce, aby do základních skupin postoupily, ale se zápasy z předkol nepočítáme," říká Dušan Mendel, šéf sportovní redakce. O Evropskou ligu se budou tak jako loni dělit právě skupina Nova a Česká televize.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Rozbory vody z Bečvy po druhém úniku chemikálií potvrdily nadlimitní výskyt niklu

Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí - Juřince v úterý odpoledne odebrali inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), prokázaly zvýšené množství niklu. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. Uvedli to mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová a valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Na hladině řeky se v úterý vytvořila pěna. Podle Stržínka se znečištění do Bečvy dostalo z vyústění kanálu vedoucího z areálu rožnovské Tesly, tedy z toho, jímž podle policie před několika týdny do řeky unikl kyanid. "Jsem si plně vědom, že zatím nemáme křížovou kontrolu, tedy výsledky námi odebraných vzorků. Ale vzhledem k tomu, že jsme veřejnost upozornili na nebezpečí, jež by mohlo hrozit, považuji za nutné už nyní všechny uklidnit zprávou, že v řece není jedovatá látka. Jakmile budeme mít výsledky rozborů dalších vzorků, budeme veřejnost informovat," řekl Stržínek.

Nikl není podle inspekce pro člověka významně toxický, patří ale mezi potenciální karcinogeny a je rozšířeným kožním alergenem. Opakovaný kontakt nebo i požití mohou vyvolat přecitlivělost a alergické reakce. Toxicita je pro některé vodní organismy poměrně vysoká, a z tohoto důvodu je jeho přípustná koncentrace v povrchových vodách limitována přísněji než v pitné vodě.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Řecko a Turecko zasáhlo zemětřesení

Část Řecka a Turecka v pátek zasáhlo zemětřesení s ohniskem v Egejském moři v hloubce 16,5 kilometru. Otřesy pocítili i obyvatelé Atén a Istanbulu, píše agentura AP. Ohnisko se nacházelo 13 kilometrů severně od řeckého ostrova Samos. Podle Evropského středomořského seizmologického centra (EMSC) otřes dosáhl síly 6,9 stupně, turecké úřady uvádí sílu 6,6 stupně.

Podle prvních zpráv z tureckých médií největší škody zaznamenalo pobřežní město Izmir, kde žijí tři miliony obyvatel, a jeho okolí. V oblasti se zřejmě zřítilo několik budov. Škody hlásí také řecký ostrov Samos, kde žije 45 000 obyvatel. Podle agentury AFP pobřeží ostrova zasáhlo malé tsunami. Ani z Řecka ani z Turecka nejsou zatím hlášeni mrtví či ranění.

před 1 hodinou

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy