Plzeň z Bulharska i Spartu z Dánska vysílá O2 TV Fotbal, duel Slavia–Anderlecht poběží na ČT

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 8. 2016 15:30
O vysílání dvoudílného předkola Ligy mistrů s Razgradem a Plzní se podělí O2 TV a Česká televize. Zápas Sparty z Dánska nakonec také získala O2 TV Fotbal
Daniel Kolář vypadl z plzeňské sestavy, která nastoupila v Příbrami. Vrátí se do ní v Bulharsku?
Daniel Kolář vypadl z plzeňské sestavy, která nastoupila v Příbrami. Vrátí se do ní v Bulharsku? | Foto: Tomáš Liška

Praha – Fanoušci Viktorie Plzeň mohou být v klidu. I ti z nich, kteří se nevydají do Sofie nebo za týden do Štruncových sadů na odvetu zápasu s Ludogorcem Razgrad, uvidí play-off Ligy mistrů v televizi. Pokud tedy mají možnost sledovat O2 TV a Českou televizi.

Naopak špatně to zprvu vypadalo s utkáním play off Evropské ligy mezi Sönderjyske, nakonec ale došlo ke zvratu a vysílací práva z Dánska získala také stanice O2 TV Fotbal.

Ale pojďme postupně a začněme u Plzně. Zápasy play-off Ligy mistrů už jsou vlastně součástí balíčku vysílacích práv k hlavní soutěži, takže nyní ve středu zařadí zápas z Bulharska, který se hraje od 20:45, přímým přenosem O2 TV, přesněji řečeno její nový kanál O2 TV Fotbal. A za týden své úterní první volby využije ČT Sport, který odvysílá plzeňskou odvetu.

Když už jsme u závěrečného předkola Ligy mistrů, O2 TV Fotbal z něj v rámci multidimenze odvysílá hned několik utkání. Dnes večer Ajax–Rostov, Bern–Mönchengladbach, Kodaň – APOEL Nikósie a D. Záhřeb – Salcburk. Ve středu pak vedle duelu Razgrad–Plzeň také mače Porto – AS Řím, Villarreal–Monako, Celtic – Hapoel Beer Ševa a Dundalk – Legia Varšava.

Ve čtvrtek se následně v play-off Evropské ligy objeví tři české celky. Původně to vypadalo, že vysílat se bude jen utkání Slavia–Anderlecht. "Ano, mohu potvrdit, že vysíláme domácí zápas Slavie," poznamenal Jiří Ponikelský, šéf sportovního vysílání České televize.

V odpoledních hodinách ale přišla aktualizovaná infornace z O2.TV. "Podařilo se nám získat i práva na čtvrteční utkání Sönderjyske–Sparta. A za týden budeme vysílat také odvetu Liberec-AEK Larnaka," prozradil Marek Kindernay, šéf sportovních kanálů O2 TV.

Ve čtvrtek tedy neuvidíme patrně jen první, kyperský duel dvojice AEK Larnaka-Liberec.

Co se týče odvet, které se budou hrát příští týden: Sparta je pro domácí utkání s dánským vicemistrem na Letné připravena zaplatit si, podobně jako v utkání se Steauou, realizaci televizní produkce a výroby přenosu, ale zatím se s žádnou tuzemskou televizí domluvila. A na žádhou dohodu to ani nevypadá, protože se duel bude patrně časově překrývat se zápasy v Bruselu a Liberci.

Jak už bylo zmíněno, střetnutí Larnaka-Liberec odvysílá O2 TV Fotbal. A o střetnutí Anderlecht-Slavia údajně vyjednává ČT, zatím bez uzavření dohody.

Skupina Nova každopádně zápasy z předkol do svého vysílání nezařadí. "Máme vysílací práva na hlavní část Evropské ligy. Takže samozřejmě držíme českým týmům palce, aby do základních skupin postoupily, ale se zápasy z předkol nepočítáme," říká Dušan Mendel, šéf sportovní redakce. O Evropskou ligu se budou tak jako loni dělit právě skupina Nova a Česká televize.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů. Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, uvedl státní zástupce Jakub Bílý z Vrchního státního zastupitelství. Detektivové zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které správa spadá. Pokud má policie podezření, nechť ho vyšetří, řekl k věci ministr Jozef Síkela (za STAN).

Stíhání pěti lidí a jedné firmy v pondělí zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu, oznámil Bílý. Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Síkela uvedl, že je o policejním zásahu informován, ale nezkoumal jeho důvody. "Pokud mají policie a případně orgány činné v trestním řízení nějaké podezření, nechť ho vyšetří. A pokud se ukáže, že někdo se dopustil nějakého protiprávního jednání, nechť je podle zákonů České republiky potrestán," řekl ministr na pondělní tiskové konferenci k energetické bezpečnosti.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela správa v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Server Seznam Zprávy napsal, že policisté se zajímají o roli ředitele správy úložišť Jana Prachaře v některých tendrech.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Vláda připravuje post státního obchodníka s energiemi, má zvýšit bezpečnost

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi. Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií. Cílem státního obchodníka je mimo jiné zvýšení energetické bezpečnosti, ale i zvýšení vlivu státu na zásobách plynu v Česku. Novinářům to v pondělí řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).

Státní obchodník s energiemi bude mít možnost jednat o plynu přímo s evropskými dodavateli plynu, Česko by tak díky tomu mohla plyn nakupovat za nižší ceny. Státní obchodník má nakupovat plyn pro potřebu státu.

Ministerstvo také pracuje na zvláštním energetickém tarifu, který má lidem pomoci s vysokými cenami energií. Určen by byl pro nízkopříjmové i střední třídu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy