Plzeň ve 3. předkole Ligy mistrů vyzve Karabach. Liberec si o Evropskou ligu zahraje s Admirou

20. 7. 2016 20:38
Český mistr Viktoria Plzeň ve 3. předkole Ligy mistrů pojede do Ázerbajdžánu. Liberec čeká v totožné fázi Evropské ligy podstatně kratší cesta. Zahrají si s rakouskou Admirou Mödling.
Aleš Matějů
Aleš Matějů | Foto: Tomáš Liška

Praha – Fotbalisté Viktorie Plzeň narazí v 3. předkole Ligy mistrů na ázerbájdžánský Karabach, který po domácí výhře 2:0 remizoval v odvetě na hřišti lucemburského šampiona Dudelange 1:1. V 37. minutě duelu neproměnil domácí David Turpel penaltu, ujala se až střela senegalského útočníka Momara N'Diayeho 20 minut před koncem.

Poté se šance střídaly na obou stranách, ve čtvrté minutě nastavení vyrovnal Brazilec Reynaldo a definitivně zpečetil postup Karabachu. První zápas třetího předkola se odehraje 26. července v Plzni, odveta o týden později v Ázerbájdžánu.

Liberec pojede do Rakouska

Soupeřem fotbalistů Liberce v 3. předkole Evropské ligy bude rakouský tým Admira Mödling, který v odvetě 2. předkola na hřišti soupeře porazil ázerbájdžánský celek Käpäz Gandža 2:0. V první půli otevřel skóre Christoph Knasmüllner, po přestávce zpečetil postup Admiry střídající Patrick Schmidt.

První zápas skončil před týdnem domácím vítězstvím Admiry 1:0, jediným střelcem utkání byl Dominik Starkl. Ten dnes musel střídat už v 38. minutě, na jeho místo přišel právě Schmidt. První zápasy 3. předkola jsou na programu 28. července, odveta v Liberci se uskuteční 4. srpna.