Plzeň končí Ligu mistrů drobnou radostí. Od Barcelony i tak dostala čtyři góly

Tomáš Chorý dal Barceloně dva góly, Plzeň ale s gigantem prohrála 2:4.
Viktoria podlehla favorizované Barceloně 2:4.
Za hosty se v úvodním poločase trefili Marcos Alonso...
...a těsně před koncem první pětačtyřicetiminutovky Ferrán Torres.
V 51. minutě snížil Chorý z penalty.
1. 11. 2022 22:55
Viktoria Plzeň končí základní skupinu Ligy mistrů bez jediného bodu. V závěrečném šestém utkání český mistr prohrál doma s Barcelonou 2:4. Obě branky tentokrát aktivních a odvážněji hrajících Viktoriánů vstřelil útočník Tomáš Chorý. Plzeň na střelecké pokusy vyhrála 24:12.

Za hosty se v úvodním poločase trefili Marcos Alonso a Ferrán Torres. V 51. minutě snížil Chorý z penalty, ale chvíli nato se prosadil znovu Torres. V 63. minutě vstřelil svou druhou branku v utkání také Chorý, konečný výsledek stanovil Pablo Torre.

Úřadující čeští šampioni při čtvrté účasti ve skupině elitní soutěže poprvé vyšli bodově naprázdno.

Už před dnešním zápasem bylo jasné, že Viktoria obsadí poslední čtvrté místo a Barcelona skončí v "céčku" třetí za postupujícím duem Bayern Mnichov, Inter Milán.

Plzeň v šesti duelech dosáhla skóre 5:24, ale negativní rekord skupinové fáze Ligy mistrů dnes překonali glasgowští Rangers, kteří uzavřeli skupinu A s šesti porážkami a skóre 2:22.

Předtím bylo nejhorší Dinamo Záhřeb bez bodu a se skóre 3:22 z ročníku 2011/12.

V plzeňské základní sestavě nastoupili i krajní bek Holík a záložník Ndiaye. Barceloně chyběl lehce zraněný kanonýr Lewandowski, jenž při zářijové domácí výhře 5:1 nad Viktorií nastřílel hattrick.

Hosté v pozměněné sestavě hned z první povedené akce dali gól. Fatiho střelu gólman Staněk vyrazil před sebe a obránce Alonso zblízka doklepl míč do branky.

Plzeň trefila břevno a tyč

Plzeňští byli ve 21. minutě blízko vyrovnání, když po Kalvachově standardní situaci Chorý hlavičkoval do břevna. Následnou Pilařovu střelu si pohlídal brankář Peňa, jenž zastoupil barcelonskou jedničku Ter Stegena.

Domácí s pětinásobným vítězem Ligy mistrů drželi krok a vytvářeli si řadu šancí. Ve 30. minutě mohl srovnat Kalvach, ale tváří v tvář nepřekonal vyběhnutého Peňu.

Barcelona byla efektivnější a těsně před pauzou po Albově přihrávce zblízka skóroval Torres. Jeho zásah původně neplatil kvůli ofsajdu, ale rozhodčí Petrescu po kontrole videorozhodčího původní verdikt změnil a branku uznal.

Západočeši začali dobře druhý poločas. Torre v pokutovém území srazil Chorého, který v 51. minutě proměnil penaltu. Kataláncům hned za tři minuty vrátil dvoubrankový náskok Torres. Nejprve obešel několik obránců, pak si narazil s Raphinhou a pohotově prostřelil Staňka.

Plzeňští se rychle oklepali a dál útočili. Peňa vychytal Vlkanovu, který ale v 63. minutě nacentroval do šestnáctky a Chorý hlavičkou o zem už barcelonského gólmana překonal. Sedmadvacetiletý útočník si připsal první dvě branky v tomto ročníku skupinové fáze Ligy mistrů.

Atraktivní přestřelka před 11.258 diváky pokračovala. Čtvrt hodiny před koncem Raphinha přesným centrem vybídnul Torreho a devatenáctiletý záložník překonal Staňka. Na druhé straně Jirka napálil tyčku. Viktoria tak prohrála i historicky čtvrtý duel s Barcelonou v Champions League.

Utkání závěrečného 6. kola skupiny C fotbalové Ligy mistrů:

Viktoria Plzeň - FC Barcelona 2:4 (0:2)

Branky: 51. z pen. a 63. Chorý - 45. a 54. Torres, 6. Alonso, 75. Torre. Rozhodčí: Petrescu - Ghinguleac, Grigoriu (všichni Rum.) - Di Bello (video, It.). ŽK: Ndiaye - Gavi, Torre, Torres. Diváci: 11.258.

Plzeň: Staněk - Holík, Hejda, Pernica, Jemelka (57. Havel) - Kalvach (78. Čermák), Ndiaye (57. Bucha) - Jirka, Vlkanova, Pilař (88. Kronus) - Chorý (79. Bassey). Trenér: Bílek.

Barcelona: Peňa - Bellerín, Piqué, Alonso, Alba (57. Balde) - Torre (77. Sanz), Kessié (67. Casado), Gavi - Raphinha (77. Dembélé), Fati, Torres. Trenér: Xavi.