Plzeň bude při losu LM ve čtvrtém koši. Narazit může na Real, Barcelonu i Liverpool

29. 8. 2018 23:28
Liga mistrů zná všech 32 účastníků skupinové fáze. Plzeň bude při čtvrtečním losování ve čtvrtém koši.
Fotbalisté plzeňské Viktorie.
Fotbalisté plzeňské Viktorie. | Foto: Tomáš Liška

Praha - Fotbalisté Plzně se ve čtvrtek dozvědí jména tří soupeřů v základní skupině Ligy mistrů. Čeští šampioni si podzimní fázi prestižní soutěže zahrají po pěti letech a celkově potřetí. Losování v Monaku začne v 18 hodin.

"Pro nás je neskutečný svátek a zážitek se do té skupiny dostat, což se nám stalo poprvé rovnou, předtím jsme museli dvakrát postupovat," řekl pro klubový web obránce Radim Řezník. "Liga mistrů je úplně o něčem jiném. Všichni se na to těšíme a doufejme, že dostaneme nějaké zvučné jméno," dodal pamětník obou předchozích vystoupení Plzně v Champions League.

Viktoria se při losu objeví v posledním čtvrtém koši. S koeficientem 33.000 jí těsně unikl posun do třetího koše, protože ze čtvrtého předkola postoupily Benfica Lisabon i PSV Eindhoven a vypadl pouze Salcburk.

V elitním prvním koši jsou vítěz posledních tří ročníků Real Madrid, úřadující šampion Evropské ligy Atlético Madrid, tři bývalí soupeři Viktorie z Ligy mistrů Barcelona, Bayern Mnichov a Manchester City, dále Paris. St. Germain, Juventus Turín s hvězdnou letní posilou Cristianem Ronaldem a asi nejméně atraktivní protivník Lokomotiv Moskva.

První koš: Real Madrid, Atlético Madrid, Barcelona, Bayern Mnichov, Manchester City, Juventus Turín, Paris St. Germain, Lokomotiv Moskva.
Druhý koš: Dortmund, Porto, Manchester United, Šachtar Doněck, Benfica Lisabon, Neapol, Tottenham, AS Řím.
Třetí koš: Liverpool, Schalke, Lyon, Monako, Ajax Amsterodam, CSKA Moskva, PSV Eindhoven, Valencie.
Čtvrtý koš: Plzeň, FC Bruggy, Galatasaray Istanbul, Young Boys Bern, Inter Milán, Hoffenheim, CZ Bělehrad, AEK Atény.

Postoupily Benfica, PSV Eindhoven a CZ Bělehrad

PAOK po nadějné remíze z Lisabonu začal výborně i doma a ve 13. minutě otevřel skóre Prijovic. Benfica ale zbytek poločasu ovládla a během 19 minut výsledek otočila třemi brankami. Trefili se Jardel, Salvio z penalty a Pizzi. Pět minut po pauze Salvio proměnil i druhý pokutový kop.

PSV Eindhoven na svém stadionu porazil BATE Borisov 3:0 a navázal na vítězství 3:2 z Běloruska. V úvodním poločase skórovali Bergwijn a De Jong, po hodině hry se prosadil také třetí útočník Lozano. Český záložník Sadílek tentokrát nebyl ani na lavičce nizozemského týmu.

Salcburk doma s Crvenou zvezdou neudržel dvoubrankové vedení a po výsledku 2:2 vypadl, protože úvodní zápas v Bělehradu skončil bezbrankovou remízou. Rakouský šampion se poprvé prosadil díky trefě Daboura z 45. minuty a izraelský útočník krátce po pauze zvýšil z penalty. Hosté však předvedli nečekaný comeback a Ben Nabouhane jim slepenými góly mezi 65. a 66. minutou zajistil první postup do skupiny v novodobé historii LM.

Odvetné zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

PSV Eindhoven - BATE Borisov 3:0 (1:0)

Branky: 14. Bergwijn, 36. De Jong, 62. Lozano. První zápas 3:2, postoupil PSV.

Salcburk - Crvena zvezda Bělehrad 2:2 (1:0)

Branky: 45. a 48. z pen. Dabour - 65. a 66. Ben Nabouhane. První zápas 0:0, postoupil Bělehrad.

PAOK Soluň - Benfica Lisabon 1:4 (1:3)

Branky: 13. Prijovic - 26. a 50. obě z pen. Salvio, 20. Jardel, 39. Pizzi. ČK: 76. Matos (PAOK). První zápas 1:1, postoupila Benfica.