Pařížský sen o Lize mistrů ukončil Bayern, do čtvrtfinále postoupil i AC Milán

Aktualizováno 8. 3. 2023 23:11
Fotbalisté Bayernu Mnichov po úvodní výhře 1:0 porazili Paris St. Germain v domácí odvetě 2:0. Do čtvrtfinále postoupili i hráči AC Milán, stalo se tak poprvé od roku 2012. Na hřišti Tottenhamu remizovali 0:0, první zápas doma vyhráli 1:0.
Choupo-Moting slaví gól v odvetě osmifinále LM Bayern - PSG
Choupo-Moting slaví gól v odvetě osmifinále LM Bayern - PSG | Foto: Reuters

Pařížané nastoupili v Mnichově bez zraněného Neymara, pro něhož zřejmě sezona skončila. První poločas nabídl minimum šancí, přesto hosté mohli smazat ztrátu z domácího utkání.

Brankář Sommer váhal s rozehrávkou, míč mu sebral Hakimí a posunul ho k Vitinhovi, jehož nepříliš razantní střelu do prázdné branky odvrátil stoper De Ligt včasným skluzem mimo tři tyče.

Po změně stran se prosadil hlavou domácí útočník Choupo-Moting, jenže kvůli ofsajdu gól neplatil. Bývalý hráč PSG se dočkal v 61. minutě. Goretzka s Müllerem obrali o míč Verrattiho a Choupo-Moting zakončil do odkryté branky. Dvě šance na srovnání nevyužil stoper Ramos, a tak v závěru po necelých čtyřech minutách na hřišti udeřil z brejku Gnabry.

Bavorský celek postoupil mezi nejlepších osm týmů soutěže počtvrté v řadě a v jedenáctém z posledních dvanácti ročníků. V této sezoně LM vyhrál i osmý zápas a posedmé neinkasoval, jediné dvě branky mu dala Plzeň; prosadit se nedokázali ani pařížští hvězdní útočníci Messi a Mbappé. Od ledna 2022 neprohrál Bayern doma 24 soutěžních utkání v řadě. PSG vypadl v osmifinále v páté z posledních sedmi sezon.

Kvůli dopravním komplikacím začal duel mezi Tottenhamem a AC Milán o 10 minut později. Domácí "Kohouti" se dlouho nedostali k výraznějšímu ohrožení branky. Navíc byl v 77. minutě po druhé žluté kartě vyloučen Romero.

V nastavení ale málem kanonýr Tottenhamu Kane poslal zápas do prodloužení, jenže gólman Maignan jeho hlavičku vyrazil. Vzápětí na druhé straně střídající Origi nastřelil tyč.

Milánský celek vyřadil Tottenham ve třetím vzájemném pohárovém dvojzápase poprvé. Londýňané skončili v osmifinále LM potřetí z posledních čtyř účastí.

V úterý postoupily mezi posledních osm mužstev Chelsea a Benfica Lisabon. O zbylých čtyřech čtvrtfinalistech se rozhodne příští týden.

Odvetná utkání osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Bayern Mnichov - Paris St. Germain 2:0 (0:0)

Branky: 61. Choupo-Moting, 89. Gnabry. Rozhodčí: Orsato - Carbone, Giallatini - Irrati (video, všichni It.). Bez karet. Diváci: 75.000. První zápas: 1:0, postoupil Bayern.

Bayern: Sommer - Stanišič, Upamecano, De Ligt, Davies - Goretzka, Kimmich - Coman (86. Gnabry), Müller (86. Cancelo), Musiala (82. Mané) - Choupo-Moting (68. Sané). Trenér: Nagelsmann.

PSG: Donnarumma - Danilo, Ramos, Marquinhos (36. Mukiele, 46. Bitshiabu) - Hakimí, Vitinha (81. Ekitike), Verratti, Ruiz (76. Zaire-Emery), Mendes (81. Bernat) - Messi, Mbappé. Trenér: Galtier.

Tottenham - AC Milán 0:0

Rozhodčí: Turpin - Danos, Pages (všichni Fr.) - Hernández (video, Šp.). ŽK: Romero, Lenglet, Conte (trenér), Skipp - Thiaw. ČK: 77. Romero. Diváci: 61.602. První zápas: 0:1, postoupil AC Milán.

Tottenham: Forster - Romero, Lenglet, Davies - Emerson Royal (70. Richarlison), Skipp, Höjbjerg, Perišič (53. Porro) - Kulusevski (83. Sánchez), Son Hung-min - Kane. Trenér: Conte.

AC Milán: Maignan - Thiaw, Tomori, Kalulu, Hernández - Messias (56. Saelemaekers), Krunič, Tonali - Díaz (81. Binnásir), Giroud (81. Origi), Leao (89. Rebič). Trenér: Pioli.