Olympiakos zničil sny o Lize mistrů i Krasnodaru. Stejně jako Plzni mu dal čtyři góly

21. 8. 2019 22:57
Fotbalisté Olympiakosu Pireus mají na dosah postup do skupiny Ligy mistrů. Přemožitelé Plzně z 2. předkola v úvodním utkání závěrečného play off doma deklasovali Krasnodar 4:0. Na svém stadionu uspělo i Dinamo Záhřeb, které porazilo Rosenborg Trondheim 2:0. Young Boys v Bernu remizovali s Crvenou zvezdou Bělehrad 2:2. Odvety 4. předkola LM jsou na programu v úterý.
Fanoušci Olympiakosu měli důvod k radosti
Fanoušci Olympiakosu měli důvod k radosti | Foto: Reuters

Olympiakos, který doma rozstřílel plzeňskou Viktorii rovněž 4:0 a ve 3. předkole vyřadil istanbulský Basaksehir, poslal do vedení ve 30. minutě Miguel Ángel Guerrero.

Řecký tým v závěrečné čtvrthodině své vedení zvýraznil dalšími třemi góly. Dvakrát se trefil střídající Lazar Randelovič a v 89. minutě uzavřel skóre Daniel Podence. Olympiakos ani v pátém zápase kvalifikace LM v sezoně neinkasoval.

Záhřebské Dinamo rozhodlo o vítězství už během úvodní půlhodiny, kdy se prosadili Bruno Petkovič z pokutového kopu a Mislav Oršič. Jejich spoluhráč Nikola Moro v prvním poločase trefil břevno, do brankové konstrukce po změně stran zamířil i útočník Rosenborgu Samuel Adegbenro.

Young Boys začali výborné a už v sedmé minutě vstřelil vedoucí branku Roger Assalé. V 18. minutě však srovnal Milos Degenek a hned po změně stran otočil skóre Mateo García při debutu za Crvenou zvezdu. Čtvrt hodiny před koncem zajistil domácím alespoň remízu Guillaume Hoarau z penalty.

Úvodní utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Dinamo Záhřeb - Rosenborg Trondheim 2:0 (2:0)

Branky: 8. Petkovič z pen., 28. Oršič.

Young Boys Bern - Crvena zvezda Bělehrad 2:2 (1:1)

Branky: 7. Assalé, 76. Hoarau z pen. - 18. Degenek, 46. García.

Nemistrovská část:

Olympiakos Pireus - Krasnodar 4:0 (1:0)

Branky: 78. a 85. Randelovič, 30. Guerrero, 89. Podence.

před 10 minutami

Šéf německé romské rady chce o Teplicích jednat s Maasem, pro Hamáčka má dopis

Jako nelidský, odporný a brutální označil šéf Ústřední rady německých Sintů a Romů Romani Rose sobotní zásah české policie v Teplicích, po kterém v sanitce zkolaboval a zemřel Rom. Rada, která sdružuje romská etnika, vidí podobu s případem černocha George Floyda. Ten zemřel ve Spojených státech loni v květnu poté, co mu policista několik minut klečel na krku. Rose ČTK řekl, že předal českému velvyslanci v Německu Tomáši Kafkovi dopis pro ministra vnitra Jana Hamáčka a již také kvůli věci požádal o jednání německého ministra zahraničí Heika Maase.

Rose se ve čtvrtek setkal s Maasem u příležitosti piety v památníku židovských obětí holokaustu, kde byl ministr zahraničí společně s šéfem americké diplomacie Antonym Blinkem. "Maase jsem poprosil o rozhovor," řekl.

Šéfa rady ve stejný den přijal český velvyslanec. Po jednání Rose řekl ČTK, že Kafkovi předal dopis pro Hamáčka. "V dopise adresovaném českému ministrovi vnitra jsem jasně vyjádřil naše očekávání," řekl o obsahu. "Naším hlavním požadavkem je nezávislá vyšetřovací komise a také odpovídající opatření proti nepřípustnému chování policistů," uvedl.