Kluž řádila v Celtic Parku. Slavia si tak o Ligu mistrů zahraje s rumunským celkem

13. 8. 2019 22:51
Fotbalisté pražské Slavie si o Ligu mistrů zahrají s Kluží. Rumunský celek v dnešní dramatické odvetě na stadionu Celticu Glasgow vyhrál 4:3 a po domácí remíze 1:1 postoupil do závěrečného předkola. Dvěma góly se na výhře podílel francouzský záložník Billel Omrani.
Celtic Glasgow - Kluž, 3. předkolo Ligy mistrů
Celtic Glasgow - Kluž, 3. předkolo Ligy mistrů | Foto: Reuters

První zápas o místo v základní skupině čeká českého mistra v úterý 20. srpna v Kluži, odveta v Edenu se uskuteční o osm dnů později. Slavia si dosud hlavní fázi prestižní soutěže zahrála jen v roce 2007, kdy v závěrečném předkole přešla přes Ajax Amsterodam. Kluž bude usilovat o čtvrtou účast ve skupině a první od roku 2012.

Kluž sice otevřela skóre zápasu, ale po přestávce musela dotahovat. Celtic dvěma góly skóre otočil, avšak dramatický závěr patřil hostům. Z penalty v 74. minutě srovnal Omrani, vzápětí domácí opět vedli zásluhou Ryana Christieho, jenže radost jim vydržela pouze do 80. minuty, kdy se podruhé trefil Omrani. Postup Kluže, které by stačila i remíza 2:2, poté zpečetil v nastavení George Tucudean.

O místo v základní části prestižní soutěže si zahrají také Bruggy, kterým k postupu pomohl i bývalý obránce Slavie Simon Deli. Belgický celek v odvetě na stadionu Dynama Kyjev remizoval 3:3 a po vítězství 1:0 z domácího utkání prošel do závěrečného předkola.

Deli, který se Slavií získal dva tituly a do Belgie nedávno přestoupil za údajných 2,5 milionu eur, se v 38. minutě postaral o vyrovnání na 1:1 a v novém působišti skóroval poprvé. Domácí poté sice ještě dvakrát vedli, Bruggy ale dokázaly vždy srovnat - naposledy v páté minutě nastavení. Oba celky navíc dohrávaly v deseti.

Dál jde také semifinalista minulého ročníku Ajax, který v domácí odvetě sice s PAOK Soluň prohrával 0:1, ale poté skóre otočil a po výhře 3:2 postoupil do čtvrtého předkola. Nizozemský celek, který v prvním duelu v Řecku hrál 2:2, se o místo ve skupině utká s APOEL Nikósie.

Překvapivě naopak končí Porto, které sice v prvním zápase nad Krasnodarem vyhrálo 1:0, ale domácí odvetu nezvládlo. S ruským soupeřem prohrávalo po poločase 0:3 a nakonec po porážce 2:3 vypadlo. Portugalský celek bude v Lize mistrů chybět poprvé od roku 2011.

Odvetné zápasy 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Ajax Amsterodam - PAOK Soluň 3:2 (1:1), první zápas 2:2, postoupil Ajax; Celtic Glasgow - Kluž 3:4 (0:1), první zápas 1:1, postoupila Kluž; FC Kodaň - Crvena zvezda Bělehrad 1:1 (1:1), na pen. 6:7, první zápas 1:1, postoupila Crvena zvezda.

Nemistrovská část:

LASK Linec - FC Basilej 3:1, první zápas 2:1, postoupil Linec; Olympiakos Pireus - Basaksehir Istanbul 2:0 (0:0), první zápas 1:0, postoupil Olympiakos; FC Porto - Krasnodar 2:3 (0:3), první zápas 1:0, postoupil Krasnodar.

Program 4. předkola fotbalové Ligy mistrů (první zápasy 20., nebo 21. srpna, odvety 27., nebo 28. srpna):

Kluž (Rum.) - Slavia Praha, Dinamo Záhřeb - Rosenborg Trondeim, Young Boys Bern - Crvena zvezda Bělehrad, APOEL Nikósie - Ajax Amsterodam.

LASK Linec - Club Bruggy, Olympiakos Pireus - Krasnodar.