Neskutečné. Real ztratil doma tříbrankový náskok, v divokém nastavení ho spasila Ronaldova penalta

11. 4. 2018 22:49
Neuvěřitelný průběh měla odveta čtvrtfinále Ligy mistrů na San Bernabeu. Real prohrával s Juventusem 0:3, v nastavení však z penalty trefil postup Ronaldo.
Fotbalisté Juventusu spílají rozhodčímu Michaelu Oliverovi poté, co proti nim v nastavení nařídil rozhodující penaltu | Foto: Reuters

Madrid/Praha - Co vypadalo jako nemožná mise, to se fotbalistům Juventusu Turín málem podařilo. Doma prohráli ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Realem Madrid 0:3, jenže na stadionu soupeře stejným poměrem ještě v nastavení vedli. K prodloužení ale nakonec nedošlo, ze sporné penalty rozhodl o postupu španělského klubu Cristiano Ronaldo. V semifinále je i Bayern Mnichov, který si po výhře 2:1 z prvního duelu doma pohlídal postup s FC Sevilla bezbrankovou remízou.

Juventus v další repríze loňského finále začal výborně a už ve druhé minutě otevřel skóre. Khedira našel v pokutovém území Mandžukiče a chorvatský útočník hlavou potrestal zaváhání madridské obrany, ve které chyběl kvůli karetnímu trestu kapitán Ramos.

Domácí si brzy poté vypracovali slibné šance, ale Buffona nepřekonali Bale ani nejlepší střelec soutěže Ronaldo. Iscova branka zase neplatila kvůli těsnému ofsajdu.

Hráči "Staré dámy" se ve 37. minutě prosadili podruhé. Mandžukič si tentokrát naskočil na centr Lichtsteinera a opět skóroval hlavou. Real mohl těsně před pauzou uklidnit Varane, ale hlavičku poslal jen do břevna.

Trenér Zidane na nepříznivý stav zareagoval hned dvojitým poločasovým střídáním. Asensio nahradil Balea a Vázquez přišel místo Casemira. Real z úvodního náporu vytěžil jen střelu Ronalda, kterou chytil Buffon.

Na druhé straně Navas zneškodnil pokus Higuaína, ale v 61. minutě gólman Realu hrubě chyboval. Po centru neudržel míč a nabídl Matuidimu srovnat dvojzápas snadnou ranou do prázdné branky.

Na konci utkání si "Bílý balet" vypracoval drtivý tlak. Iscovu tečovanou střelu vytěsnil Buffon, nad jeho branku pak střílel Varane z otočky i Ronaldo hlavou.

V dramatickém nastavení Benatia v šestnáctce fauloval Vázqueze a rozhodčí Oliver nařídil pro Real penaltu, k tomu ještě vyloučil Buffona za protesty. Jeho náhradník Szczesny nedokázal Ronaldovu suverénní penaltu zastavit. Hvězdný Portugalec skóroval i v desátém zápase tohoto ročníku LM a s 15 zásahy vede tabulku střelců.

Klíčový zákrok Benatii na Vázqueze:

Bayern, který v sobotu s předstihem oslavil německý titul, poprvé zahrozil ve čtvrté minutě, kdy James Rodríguez z přímého kopu těsně minul branku. Domácí v závěru prvního poločasu stupňovali tlak. Hummels o kousek přestřelil a gólman Soria vychytal Ribéryho.

Pět minut po změně stran kanonýr Bayernu Lewandowski zamířil do boční sítě, chvíli poté hostující Correa hlavičkoval do břevna. Sevilla už v závěru nedokázala bavorskému favoritovi zkomplikovat cestu za postupem, navíc byl ještě v nastavení vyloučen Correa. Bayernu tak nakonec ani nemuselo příliš vadit, že v LM neprodloužil vítěznou sérii, která trvala sedm zápasů.

Los semifinále, kam se již v úterý kvalifikovaly AS Řím a Liverpool, se uskuteční v pátek od 13 hodin v Nyonu.

Odvetná utkání čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Juventus Turín 1:3 (0:2)

Branky: 90.+8 Ronaldo z pen. - 2. a 37. Mandžukič, 61. Matuidi. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett (všichni Angl.). ŽK: Carvajal, Marcelo, Ronaldo - Pjanič, Mandžukič, Lichtsteiner, Alex Sandro, D. Costa, Benatia. ČK: 90.+3 Buffon (Juventus). První zápas: 3:0, postoupil Real. Diváci: 75.796.

Real: K. Navas - Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo - Kroos, Casemiro (46. L. Vázquez), Modrič (75. Kovačič), Isco - Ronaldo, Bale (46. Asensio). Trenér: Zidane.

Juventus: Buffon - De Sciglio (17. Lichtsteiner), Benatia, Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Pjanič, Matuidi - D. Costa, Higuaín (90.+6 Szczesny), Mandžukič. Trenér: Allegri.

Bayern Mnichov - Sevilla FC 0:0

Rozhodčí: Collum - McGeachie, Connor (všichni Skot.). ŽK: Wagner - Mercado, N'Zonzi, Banega. ČK: 90.+2 Correa (Sevilla). První zápas: 2:1, postoupil Bayern. Diváci: 70.000.

Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Rafinha (86. Süle) - J. Martínez - Robben, Müller, James Rodríguez, Ribéry (70. Thiago) - Lewandowski. Trenér: Heynckes.

Sevilla: Soria - J. Navas, Mercado, Lenglet, Escudero - Banega, N'Zonzi - Correa, F. Vázquez (81. Nolito), Sarabia (70. Sandro) - Ben Yedder (65. Muriel). Trenér: Montella.