Neskutečné minely gólmana Liverpoolu a parádní Baleovy nůžky přihrály triumf v Lize mistrů Realu

ŠŤASTNÉ TROJKY. Real Madrid vyhrál Ligu mistrů potřetí v řadě a potřinácté v historii.
Dějištěm posledního duelu tohoto ročníku Ligy mistrů byl Olympijský stadion v Kyjevě.
První klíčový okamžik přišel po půlhodině hry. Sergio Ramos přidržel Mohameda Salaha a při společném pádu mu přilehl ruku.
Největší hvězda Liverpoolu musela střídat, plačícího Egypťana utěšoval i soupeř Cristiano Ronaldo.
Slzy se o chvíli později objevily i v očích Daniho Carvajala. Také pravý bek Bílého baletu musel kvůli zranění střídat ještě před přestávkou.
26. 5. 2018 23:13
Bílý balet slaví třetí vítězství v řadě, celkem opanoval nejprestižnější evropskou klubovou soutěž už potřinácté.

Kyjev - Fotbalisté Realu Madrid potřetí za sebou vyhráli Ligu mistrů. Ve finále v Kyjevě porazili Liverpool 3:1, elitní evropskou soutěž ovládli potřinácté a vylepšili vlastní rekord. Vítězný hattrick naposledy získal v letech 1974 až 1976 Bayern Mnichov, ještě když se soutěž jmenovala Pohár mistrů evropských zemí.

Angličanům se po půlhodině hry zranila největší hvězda Mohamed Salah a Real toho využil i díky obří chybě liverpoolského gólmana Lorise Kariuse, který při snaze o rychlou rozehrávku hodil míč jen do skórujícího Karima Benzemy. Sadio Mané sice rychle srovnal, ale triumf Realu zařídil v 64. minutě Gareth Bale nádhernými nůžkami. V závěru pak Bale ještě zvýšil po další Kariusově chybě.

Trenér Realu Zinedine Zidane, který nasadil do utkání totožnou sestavu jako v loňském finále, jako teprve třetí kouč v historii ovládl Ligu mistrů potřetí a navíc jako první ve třech letech po sobě. Cristiano Ronaldo vyhrál LM popáté, více titulů má jen Francisco Gento, který s Realem uspěl šestkrát. Real uspěl v devátém evropském finále za sebou.

Liverpool byl přitom od úvodních minut nebezpečnější, ačkoli u míče byl spíše soupeř. Hodně vidět byl zejména mladý pravý bek Alexander-Arnold. Ve 23. minutě vystřelil nebezpečně přes obránce, ale brankář Navas ho skvěle vychytal. Na druhé straně zahrozil jen střelou z úhlu nad Cristiano Ronaldo.

Klíčový moment přišel v 26. minutě, kdy Salah sváděl běžecký souboj s kapitánem Realu Ramosem, při kterém se zahákli za ruce. Při následném pádu se pak Ramos přes Salaha převalil a Egypťanova ruka se dostala do nepřirozené polohy. Autor 44 gólů z této sezony poté musel se slzami v očích střídat.

Zranění Mohameda Salaha:

Ztráta hvězdy jako by hráče Liverpoolu opařila a po zbytek poločasu byl lepší Real, který se mohl dostat i do vedení. Ale Benzemův gól z dorážky nebyl uznán pro předchozí Ronaldův ofsajd.

Liverpoolu nepomohla ani přestávka. Hned po ní se míč se štěstím dostal k Iscovi, který napálil břevno. A chvíli nato předvedl obrovskou chybu brankář Karius. Po chycení míče chtěl rychle rozehrát, ale balon hodil jen do stínujícího Benzemy, od nějž se odrazil do branky.

Gól Karima Benzemy:

Pro francouzského střelce to byl už 56. gól v LM a na čtvrtém místě historické tabulky se dotáhl na Ruuda van Nistelrooije.

Anglický celek ale ukázal mentální sílu a dokázal rychle zareagovat. Po rohovém kopu vyhrál souboj Lovren a Mané tečí těsně před brankářem po čtyřech minutách srovnal svou desátou brankou v sezoně LM. Liverpool tak jako první tým v historii má tři desetigólové střelce v jediné sezoně LM.

Real pak poslal do hry Balea, velšská hvězda už po dvou minutách vystřihla parádní nůžky a poslala Bílý balet zpět do vedení. Bale tak zaznamenal jeden z nejhezčích gólů v historii finále Ligy mistrů.

Nůžky Garetha Balea:

Liverpool se ještě snažil, Mané trefil tyč, ale v 83. minutě podtrhl svůj hrůzostrašný večer Karius. Bale na něj vyslal spíše propagační střelu z dálky, ale německý gólman míč nechytil a srazil si ho do branky.

Druhý gól Garetha Balea:

Finále fotbalové Ligy mistrů v Kyjevě:

Real Madrid - FC Liverpool 3:1 (0:0)

Branky: 64. a 83. Bale, 51. Benzema - 55. Mané. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). ŽK: Mané (Liverpool). Diváci: 63.000.

Real: Navas - Carvajal (37. Nacho), Varane, Ramos, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos - Isco (61. Bale) - Benzema (89. Asensio), Ronaldo. Trenér: Zidane.

Liverpool: Karius - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson - Milner (83. Can), Henderson, Wijnaldum - Salah (30. Lallana), Firmino, Mané. Trenér: Klopp.