Plzni jsem vydělal pár milionů, takže nejdůležitější gól kariéry, usmíval se po zápase Krmenčík

ČTK ČTK
2. 8. 2016 23:25
Útočník Plzně Michal Krmenčík svým gólem zařídil postup Plzně do 4. předkola Ligy mistrů, čímž vydělal Viktorii více než 150 milionů korun. Odchovanec Plzně Krmenčík postupový gól do sítě Karabachu označil jako nejdůležitější v jeho dosavadní kariéře.
Michal Krmenčík
Michal Krmenčík | Foto: Tomáš Liška

Baku - Za nejdůležitější gól kariéry označil plzeňský fotbalista Michael Krmenčík svou trefu do sítě Karabachu, znamenající po venkovní remíze 1:1 postup do 4. předkola Ligy mistrů.

"Je to nepopsatelný pocit, co vám budu povídat. Plzni jsem vydělal pár milionů, tak asi je to nejdůležitější gól kariéry," řekl novinářům Krmenčík, jehož trefa kromě postupu znamená jistých 150 milionů korun na bonusech od UEFA. "Pak jsem měl takovou radost, že jsem nechal kluky, ať si se mnou dělají, co chtějí. Já jen děkoval bohu," popsal oslavu na hřišti.

Plzeňský odchovanec zatím strávil většinu kariéry na hostováních, avšak tento rok se začíná stále více prosazovat a střílet góly. "Chtěl jsem trenérovi ukázat, že góly dávat umím. Karabach bránil opravdu super. Jsem rád, že to nakonec takhle dopadlo. Fotbal je o štěstí, oni tam nedali velké šance, já naopak šťastný gól dal a můžeme jít dál," radoval se Krmenčík.

Ten sehrál i velkou roli v plzeňském titulu. Na Letné dal totiž proti velkému rivalovi Spartě dvě branky. "Tehdy jsem měl z branek podobnou radost jako teď, ale tento gól má větší hodnotu. Ale není to jen moje zásluha. Vybojoval to celý tým," dodal.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy