Nejdřív reklama na fotbal, pak demolice. Real rozstřílel Liverpool pěti góly

21. 2. 2023 23:04
Fotbalisté Realu Madrid v úvodním osmifinále Ligy mistrů deklasovali Liverpool na jeho hřišti 5:2. Obhájci titulu v repríze posledního finále brzy prohrávali o dvě branky, ještě do poločasu ale vyrovnal Vinícius Júnior a po změně stran "Bílý balet" dokonal obrat. Dvakrát se prosadil rovněž další útočník Karim Benzema. Ve druhém dnešním duelu zvítězila Neapol 2:0 ve Frankfurtu.
Vinicius Junior
Vinicius Junior | Foto: Reuters

Gólový večer na stadionu Anfield odstartoval na začátku čtvrté minuty Núňez. Uruguayský útočník se prosadil po Salahově centru elegantní patičkou a dal nejrychlejší domácí gól Liverpoolu v Lize mistrů.¨¨

"Reds" navýšili skóre po necelé čtvrthodině. Courtois nohama zpracoval v pokutovém území skákající míč, při snaze o rozehrávku si ho ale nešikovně ukopl přímo k Salahovi, jenž pohotově zakončil. Egyptský kanonýr se osmou trefou v sezoně Ligy mistrů osamostatnil v čele tabulky střelců a 44. gólem v milionářské soutěži vyrovnal čísla dosud nejlepšího afrického střelce Didiera Drogby.

Ve 21. minutě ale snížil Vinícius Júnior obstřelem z rohu pokutového území a stejný hráč po další velké chybě gólmana zařídil ve 36. minutě vyrovnání. Alisson při rozehrávce od branky trefil svého spoluhráče z brazilské reprezentace do nohou a míč se odrazil do sítě.

Oba týmy měly v průběhu první půle spoustu dalších šancí a atraktivní průběh pokračoval i po pauze. Hned ve 47. minutě dokonal obrat hlavou po standardní situaci stoper Militao. Krátce nato se poprvé v sezoně prosadil nejlepší střelec minulého ročníku Benzema, jehož technickou střelu tečoval mimo Alissonův dosah obránce Gomez.

"Reds" už se na odpověď nezmohli, naopak Benzema přidal v 67. minutě po rychlém brejku další zásah. Držitel Zlatého míče jako první hráč skóroval proti Liverpoolu v Lize mistrů pošesté v kariéře. V průběhu večera překonal čerstvý rekord Viníciuse Júniora, jenž se proti Liverpoolu prosadil pětkrát.

Liverpool podlehl Realu pošesté z posledních sedmi vzájemných zápasů. Podruhé v historii navíc inkasoval v utkání evropského poháru pětkrát, na Anfieldu se mu to stalo poprvé.

Neapol potvrdila ve Frankfurtu formu a vyhrála šesté soutěžní utkání v řadě. Skóre otevřel krátce před přestávkou desátou brankou z posledních devíti zápasů útočník Osimhen, jenž napravil neproměněnou penaltu spoluhráče Kvaraccheliji.

Vítězům minulého ročníku Evropské ligy zkomplikoval snahu o vyrovnání útočník Kolo Muani, který dostal v 58. minutě červenou kartu. Přesilovku záhy využil Di Lorenzo a Frankfurt doma prohrál po pěti vítězstvích.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Liverpool - Real Madrid 2:5 (2:2)

Branky: 4. Núňez, 14. Salah - 21. a 36. Vinícius Júnior, 55. a 67. Benzema, 47. Militao. Rozhodčí: Kovács - Marinescu, Artene (všichni Rum.) - Irrati (video, It.). ŽK: Elliott - Vinícius Júnior. Diváci: 52.337.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez (73. Matip), Van Dijk, Robertson - Henderson (73. Milner), Fabinho, Bajcetic (85. Elliot) - Salah, Gakpo (64. Firmino), Núňez (64. Jota). Trenér: Klopp.

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Militao, Rüdiger, Alaba (27. Nacho) - Valverde, Camavinga, Modrič (87. Kroos) - Rodrygo (81. Ceballos), Benzema (87. Asensio), Vinícius Júnior. Trenér: Ancelotti.

Eintracht Frankfurt - Neapol 0:2 (0:1)

Branky: 40. Osimhen, 65. Di Lorenzo. Rozhodčí: Dias - Soares, Ribeiro - Martins (video, všichni Portug.). ŽK: Götze - Kim, Elmas. ČK: 58. Kolo Muani (Frankfurt). Diváci: 47.500.

Frankfurt: Trapp - Tuta (69. Knauff), Jakič, N'Dicka - Buta, Kamada, Sow, Max (90.+2 Lenz) - Lindström (69. Borre), Kolo Muani, Götze (81. Alidou). Trenér: Glasner.

Neapol: Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Olivera - Zambo Anguissa (80. Ndombélé), Lobotka, Zieliňski - Lozano (80. Elmas), Osimhen (84. Simeone), Kvaracchelija (84. Politano). Trenér: Spalletti.