Záplava sledujících a 92 milionů v reklamním čase. To nebyla obyčejná narušitelka

yac yac
3. 6. 2019 6:45
Finále fotbalové Ligy mistrů nevyhrál jen Liverpool nad Tottenhamem. Slavit může také Kinsey Wolanská, krásná narušitelka zápasu, a její přítel Vitalij Zdoroveckij.
Kinsey Wolanská během svého běhu ve finále Ligy mistrů.
Kinsey Wolanská během svého běhu ve finále Ligy mistrů. | Foto: Reuters

Běžela osmnáctá minuta, Liverpool tou dobou už vedl nad Tottenhamem ve finále Ligy mistrů 1:0, když se z ochozů za brankou gólmana Alissona zvedla postava v černých šatech a přelezla zábrany oddělující hřiště od tribun stadionu Wanda v Madridu.

Na scéně nejsledovanější sportovní události se objevila Kinsey Wolanská, ruská modelka a nyní také hvězda sociálních sítí. Rychle proskočila mezi fotografy, odhodila šaty, pod nimiž se skrývaly jen sporé plavky, a svižně doběhla před zraky celého fotbalového světa do středového kruhu, kde se i kvůli selhání přiléhavého oblečení raději nechala lapit stewardy.

Její chvíle slávy netrvala ani dvacet sekund, přesto má dalekosáhlé následky. Nikoliv ovšem pro samotný zápas, který po krátkém přerušení pokračoval až k vítězství Liverpoolu 2:0.

Na první pohled se mohlo zdát, že jde o spontánní akci, což přiživila i samotná modelka svým prohlášením na sociálních sítích. "Život se má žít, dělejte bláznivé věci, které si budete pamatovat navždy," napsala na Twitter.

Jenže její plavý běh po hřišti přinesl i něco víc než divoké vzpomínky. Na hrudi svého sporého úboru nesla nápis "Vitaly uncensored", což je webová stránka se "šprýmy" pro dospělé a také související kanál na Youtube. Obojí provozuje její přítel Vitalij Zdoroveckij.

Kinsey Wolanski a Vitalij Zdoroveckij na společné fotografii

View this post on Instagram

Why you mad tho? 🤷‍♂️

A post shared by Vitaly (@vitalyzdtv) on

Ten je ostatně autorem videozáznamu, který Wolanská umístila na své sociální sítě. V jeho závěru se mihne před kamerou, když nadšeně volá "To je moje přítelkyně, to je moje přítelkyně!"

92 milionů za 23 tisíc

Zdoroveckij měl důvod být nadšený. Extempore jeho družky přitáhlo jeho webovým aktivitám nebývalou pozornost. Jen na stadionu vidělo její výběh 67 tisíc diváků, přičemž u televizních obrazovek finále Ligy mistrů každoročně sleduje až 200 milionů fotbalových fanoušků. A mnoho z nich si nápisu na jejích plavkách muselo všimnout.

Fanynka, která vběhla na hřiště během finále Ligy mistrů Tottenham - Liverpool
Fanynka, která vběhla na hřiště během finále Ligy mistrů Tottenham - Liverpool | Foto: Reuters

Že tato reklama zafungovala se okamžitě názorně projevilo na sociálních sítích, které Wolanská se Zdoroveckým spravují. Například účet Wolanské na Instagramu narostl přes noc z několika desítek tisíc sledujících na dva a půl milionu followerů.

Podobně raketový nárůst zaznamenaly i Vitalijovy stránky, například jeho Youtube kanál, kde se prezentuje videy s nejrůznějšími šprýmy a košilatými taškařicemi, nyní čítá přes deset milionů sledujících fanoušků. Už před časem přitom Zdoroveckij prohlásil, že mu tento účet generuje měsíčně kolem 400 000 dolarů (zhruba devět milionů korun).

Zajímavé také je, že Zdoroveckij narušení zápasu jako zdroj reklamy pro své aktivity v minulosti několikrát použil. Už v roce 2014 přerušil zápas Německa s Argentinou, kde se pokusil políbit Benedikta Höwedese. Na hřiště také vyběhl při finále NBA (2016) a MLB (2017).

Tresty, které za tyto přestupky musel zaplatit, byly v porovnání s předpokládaným ziskem v podobně nových fanoušků jeho stránek směšně nízké. Například NBA ho pokutovala pouhými tisíci dolary (23 tisíc korun).

Prostor ve vysílání, který Wolanská při svém běhu zabrala, má přitom závratnou hodnotu. Podle renomovaných odhadů by se vysílací čas, který ve finále uzmula, na reklamním trhu prodával za zhruba čtyři miliony dolarů (92 milionů korun).

Ať už tedy bude pokuta pro Wolanskou jakkoliv vysoká, Zdoroveckij na ní téměř jistě tratit nebude. 

Lapená Wolanská

Fanynka, která vběhla na hřiště během finále Ligy mistrů Tottenham - Liverpool
Fanynka, která vběhla na hřiště během finále Ligy mistrů Tottenham - Liverpool | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásil Islámský stát

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters. Exploze v mešitě ve čtvrti Šakar Dara si vyžádala nejméně 12 obětí na životech. Stala se při pátečních modlitbách u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr, kterým končí postní měsíc ramadán.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka u příležitosti svátku třídenní příměří. Útok na mešitu Tálibán odsoudil již v pátek, jeho mluvčí ho ale podle agentury AP tehdy připsal afghánské tajné službě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy