Na Lukakua příště už jen s Hovorkou. Frydrych proti Interu prožil děsuplný večer

Jiří Škuba Jiří Škuba
28. 11. 2019 12:08
Vypadalo to, že fotbalová Slavia našla ve svých rezervách plnohodnotnou náhradu za dlouhodobě zraněného Davida Hovorku: Michal Frydrych předváděl na stoperu výborné výkony. Tedy až do zápasu s Interem, který se blonďatému zadákovi příliš nepovedl. Předvedl tři hrubé chyby, z toho dvě se podepsaly na skóre.

Střídat v závěru zápasu stopery není úplně obvyklé. Michal Frydrych šel ze hřiště utkání 5. kola Ligy mistrů už v 83. minutě. Hlavu dole, zápas se mu vůbec nepovedl.

Málokterý příznivec sešívaných si ve středu nevzpomněl na emotivní gesta Davida Hovorky, který v zářijovém prvním zápase obrovského útočníka Romela Lukakua naprosto eliminoval.

Jenže Hovorka se momentálně opírá o berle po operaci předního zkříženého vazu.

Při prvním gólu nedokázal Frydrych odkopnout míč před Lukakuem, který se probil až do vápna a vyzval k přesné trefě Martíneze. Ještě větší kiks blonďatý zadák přidal ve 37. minutě, kdy jako poslední vzadu odevzdal balon Martínezovi a Lukaku v pohodě skóroval. Slavii nicméně spasil VAR a předchozí penaltový zákrok na Olayinku, jenž zásah obrovitého útočníka Milána ze statistik vymazal.

Třetí rána se vztahuje k 81. minutě. Frydrych nezachytil náběh Lukakua, při snaze zasáhnout míč podklouzl a belgický útočník měl prostor rozhodnout zápas hokejovým blafákem. 2:1 pro Inter.

"Bylo to dáno tím, že Lautaro i Lukaku hráli skvěle. V plné nahotě ukázali, že když světoví hráči mají den, je strašně těžké je bránit," zastal se Frydrycha kouč Jindřich Trpišovský.

Do nešťastného duelu s nerazzurri přitom devětadvacetiletý bek předváděl výborné výkony. Hovorku nahradil ve stoperské dvojici na konci září, v sestavě s ním červenobílí odehráli sedm zápasů a inkasovali jediný gól. Frydrych si dokázal poradit i s Messim či Suárezem při senzační remíze na Campu Nou.

"Je to smutné, protože Frýďa hrál v jiných zápasech výborně," souhlasil po zápase brankář Ondřej Kolář. "Ale v tom rozhodujícím se mu bohužel nedařilo."