Mönchengladbach deklasoval Šachtar 6:0 a v LM poprvé vyhrál, Atlético zaváhalo

3. 11. 2020 21:29
Fotbalisté Mönchengladbachu ve třetím kole Ligy mistrů v Kyjevě deklasovali Šachtar Doněck 6:0. Hattrickem se blýskl útočník Alassane Pléa, který dal první tři branky v soutěži. Německý tým v tomto ročníku Ligy mistrů poprvé naplno bodoval a poskočil do čela skupiny B. V jejím šlágru od 21:00 Real Madrid hostí Inter Milán.
32. kolo německé fotbalové ligy 2019/20, Mönchengladbach - Wolfsburg: Domácí fotbalisté se radují z gólu. | Foto: Reuters

Mönchengladbach k výhře nakročil už během úvodní půlhodiny, kdy se dvakrát trefil Pléa a do vlastní branky zamířil Valerij Bondar. Povedený první poločas Borussie ve 44. minutě korunoval čtvrtým gólem Ramy Bensebaini.

Hosté dominovali i po změně stran. V 65. minutě zvýšil kapitán Lars Stindl a v 78. minutě sedmadvacetiletý Francouz Pléa zkompletoval hattrick. Šachtar nenavázal na dobré výkony z úvodních dvou duelů skupiny, v nichž porazil 3:2 Real a remizoval 0:0 s Interem.

Atlético Madrid remizovalo 1:1 na hřišti Lokomotivu Moskva a ve skupině A udrželo druhé místo za Bayernem Mnichov. Obhájce trofeje od 21 hodin hraje v Salcburku.

Obě branky v ruské metropoli padly už v úvodním dějství. Na vedoucí gól hostujícího Josého Giméneze odpověděl Anton Mirančuk proměněnou penaltou. Španělské mužstvo mělo ve druhé půli velký tlak, ale Lokomotiv podržel brankář Guilherme, kterému také pomohlo břevno.