Trpišovský ví, že Midtjylland bude nebezpečným soupeřem

21. 9. 2020 20:22
Podle trenéra Jindřicha Trpišovského čeká fotbalisty Slavie ve 4. předkole Ligy mistrů mužstvo, které má jen minimum slabin a podobný rukopis hry.
Jindřich Trpišovský
Jindřich Trpišovský | Foto: Milan Kammermayer

Je přesvědčen, že dvojzápas s dánským Midtjyllandem bude nesmírně vyrovnaný. Před úterním úvodním utkáním doma v Edenu své svěřence upozorňoval i na soupeřovu velkou zbraň v podobě autových vhazování.

"Myslím, že to bude hodně vyrovnaný souboj. Jedná se o tým, který je hodně kompaktní. Nemá třeba takové hvězdy v kádru, ale je to hodně pracovité mužstvo. Když se na ně delší dobu díváte, zjišťujete, že mají minimum slabin a podobný rukopis jako my," řekl při online tiskové konferenci Trpišovský.

Stoch jako expert

Přímý přenos play off Ligy mistrů mezi Slavií Praha a Midtjylland nabídne stanice O2 TV Sport. Předzápasové studio startuje ve 20.20 hodin, moderátor Libor Bouček přivítá jako hosta Miroslava Jirkala, fotbalového experta a trenéra, a také Miroslava Stocha, který se Slavii získal mistrovský titul, vybojoval dvakrát domácí pohár a také pomohl červenobílým k postupu do čtvrtfinále Evropské ligy. Přímo z hrací plochy se pak přihlásí reportér David Sobišek. Samotné utkání pak komentuje zkušená dvojice Milan Štěrba a Jan Homolka.

"Skoro všichni hráči jsou tam delší dobu pospolu. Hodně napadají. V těch zápasech v předešlých předkolech postoupili naprosto zaslouženě, byli jasně lepší. Hlavně nedostávají góly. Ten tým hraje velmi bezpečně, mají na defenzivu de facto šest hráčů," dodal Trpišovský.

Slavia usiluje o druhý postup do skupiny Ligy mistrů po sobě, vloni po dvou výhrách 1:0 vyřadila rumunskou Kluž. "Když jste krok od Ligy mistrů, děláte pro ten cíl maximum. Platí to ale nejenom pro nás, ale i pro našeho soupeře. Před 14 dny udělali hráče za dva a půl milionu eur. Všichni v klubu si uvědomujeme, že jsme krok od Ligy mistrů, že jsme blízko," prohlásil Trpišovský.

Předloni slávisté v Evropské lize hráli s jiným dánským týmem Kodaní. Venku vyhráli 1:0 a doma remizovali bez branek. "Teď je to trošku jiný soupeř než Kodaň. Ta byla soubojovým, hodně agresivním mužstvem. Tohle je technické a kombinační mužstvo. Hrají hodně rychle, jsou velmi pohybliví," podotkl Trpišovský.

Svěřence upozorňoval na soupeřovy dlouhé auty. "Je to takový charakteristický rys. Jednou jsme se o tom bavili s hráči, kteří tam působili. Mají na to dokonce speciálního trenéra, ohledně techniky švihu a podobně. Dostanou do šestnáctky šest hráčů - dva stopery plus další vysoké hráče. Je to nepříjemná situace. Kdybychom ještě měli Tomáše Součka, on by každý balon odhlavičkoval. Musíme to zvládnout a najít jednoho skokana, který bude schopen ty míče zvládat," poznamenal Trpišovský.

Stejně jako vloni v úvodním zápase 4. předkola v Kluži bude utkání řídit trojice tureckých rozhodčích v čele s Cüneytem Cakirem. "Bude to trošku jiný zápas, než pískal v Kluži. Tam bylo hodně bouřlivé prostředí, teď to bude bez diváků. Odpískal tehdy proti nám penaltu, kterou naštěstí soupeř nedal. Měl obrovský respekt a nikdo si k němu nic nedovolil. Nechal plynout hru," uvedl Trpišovský.

"Je to rozhodčí, který píská nejtěžší zápasy v Evropě a bylo to vidět. V minulém zápase Midtjyllandu s Bernem jsem viděl, kolik chyb rozhodčí udělal. Teď máme jistotu kvalitního rozhodčího, který píská dobře. Navíc zbytečně nevyvolává emoce. Jsem rád, že je tam taková persona," dodal Trpišovský.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy