Messi na kótě 100. Jako druhý v historii, jenže až po svém velkém rivalovi Ronaldovi

19. 10. 2017 11:05
Lionel Messi přispěl jedním gólem ve středečním utkání fotbalové Ligy mistrů s Olympiakosem Pireus k výhře fotbalistů Barcelony 3:1 a jako druhý hráč v historii dosáhl hranice stovky branek v evropských pohárech. Lepší je pouze jeho rival z Realu Madrid Cristiano Ronaldo, který má na kontě 113 zásahů.
Lionel Messi slaví gól do sítě Olympiakosu
Lionel Messi slaví gól do sítě Olympiakosu | Foto: Reuters

Barcelona - Třicetiletý Lionel Messi dosáhl na kulatou metu v 62. minutě utkání proti Olympiakosu, kdy se trefil z přímého kopu a zvýšil na 2:0.

Messiho 100. gól v evropských pohárech:

Pětinásobný vítěz prestižní ankety Zlatý míč se sice na stovku gólů v pohárové Evropě dostal až jako druhý v historii po Cristianu Ronaldovi a v celkovém počtu momentálně ztrácí na velkého soka z Realu Madrid třináct zásahů, radost mu však může dělat jiná statistika. Na sto tref potřeboval 122 zápasů, zatímco portugalská hvězda má na kontě už 151 utkání. Třetí místo v pořadí střelců patří bývalému útočníkovi Realu Raúlovi se 76 brankami.

Pro Messiho to byla už patnáctá trefa v sezoně napříč soutěžemi. "Doufám, že na konci bude mít 200 gólů," žertoval po zápase trenér Barcelony Ernesto Valverde. "Jeho statistiky jenom potvrzují, co každý den předvádí. Pořád posunuje hranice," dodal už vážně.

"Dal bych mu všechny ceny na světě. Už několik let ukazuje, že je nejlepším hráčem světa," uvedl předseda katalánského klubu Josep Maria Bartomeu. "Povýšil fotbal na umění. Je vůdcem našeho týmu, tahounem a nikdy nás neomrzí kochat se jeho hrou," prohlásil.

Barcelona sice celý druhý poločas hrála bez vyloučeného stopera Gerarda Piquého, ale i tak nakonec vyhrála i třetí zápas ve skupině a přiblížila se postupu do osmifinále, které si může zajistit za dva týdny vítězstvím v Řecku. Katalánský celek zvítězil v desátém z posledních 11 zápasů.