Měli jsme na bod, mrzelo Vrbu. Rozpočet Plzně španělským novinářům raději neprozradil

Jiří Škuba Jiří Škuba
23. 10. 2018 23:47
Po zápase se v kouči Pavlu Vrbovi mlely pocity. Pozitivní z výborného výkonu Plzně a zklamání z porážky, která rozhodně nebyla nevyhnutelná.
Pavel Vrba při tiskové konferenci na stadionu Santiago Bernabeu
Pavel Vrba při tiskové konferenci na stadionu Santiago Bernabeu | Foto: Reuters

Co říkáte představení svého týmu?

Předvedli jsme hodně zajímavý výkon, škoda, že nebyl bodový. To mě mrzí, protože jsme byli remíze nejblíž ze všech zápasů, které jsme v minulosti s top týmy sehráli. Ale samozřejmě uznávám, že Real měl také několik vyložených šancí.

Cítíte po výkonu v Madridu větší šanci ještě zabojovat o třetí místo ve skupině?

Na CSKA ztrácíme tři body, hrajeme s nimi venku, Real a AS Řím máme doma. Ano, já pořád šanci na Evropskou ligu vidím.

Překvapil vás výkon Realu?

Některé věci měl úžasné, ale o něm se bavit nechci. Mě překvapilo, jak jsme zápas zvládli my - byli jsme dobře organizovaní, potěšilo mě, kolik šancí jsme si vytvořili.

Co jste si říkal, když Petržela hned v jedenácté minutě neproměnil svoji tutovku?

To, že ji nedal, zápas asi ovlivnilo. Následně jsme inkasovali, v poslední minutě první půle jsme pak měli stoprocentní šanci. A v závěru zápasu, za stavu 2:1, ještě nabíhal Krmenčík za obranu, domácí mu na poslední chvíli ukopli balon. Měli jsme na to, abychom bodovali, ale fotbal se nehraje na šance, ale na góly. Těch dal Real víc.

Nicméně šance Hrošovského, kterou jste zmiňoval, byla stoprocentní…

Asi v tom byla přemíra snahy. A nechci říkat podcenění, ale možná mu problesklo hlavou, že se taková šance nedá neproměnit. To se ale ve fotbale stává.

Jaký dojem ve vás převládá - uspokojení z výkonu, nebo zklamání z porážky?

Mě především potěšilo to, že jsme ukázali, že umíme hrát fotbal i v Česku. Radši ani nebudu říkat španělským novinářům, jaký máme rozpočet… A přesto dokážeme konkurovat nejlepším mužstvům na světě.