Měla to být penalta, uznal Marcelo. Bayern se na rozhodčí vymlouvat nechtěl

2. 5. 2018 7:31
Bayern se loučí s letošní Ligou mistrů po dramatickém dvojzápase s Realem, který nakonec prohrál 3:4.
Marcelo
Marcelo | Foto: Reuters

Madrid - Počtvrté za posledních pět let skončil Bayern Mnichov těsně před branami finále Ligy mistrů, když v úterý remizoval 2:2 v Madridu a celkově Realu podlehl 3:4. V obou utkáních ale podal fantastický výkon.

"Hráli jsme skvěle. Takhle dobře nehrál Bayern roky," prohlásil kouč Mnichovanů Jupp Heynckes po odvetě. "V celém dvojzápase jsme podle mě byli lepším týmem, ale ve fotbale často rozhodují maličkosti."

"Bohužel nemám zrovna na hlavě klobouk, jinak bych ho smeknul a uctivě se týmu poklonil," přidala se legenda Bayernu Karl-Heinz Rummenigge

Snažení Bayernu o první finálovou účast od roku 2012 ovšem zhatily velké chyby v defenzivě a také pochybení rozhodčího Cuneyta Cakira, který v odvetě mohl odpískat ve prospěch bavorského velkoklubu minimálně jednu penaltu.

Asi největší vášně přitom vzbudila zjevná ruka Marcela, jehož trefil do dlaně Kimmichův centr. Sám brazilský bek přitom po utkání uznal, že čekal pokutový kop. "Ano, míč mě do ruky trefil, takže si myslím, že to penalta být měla," prohlásil po utkání Marcelo.

Sudí Cakir, kterému v zápase pomáhali i brankoví rozhodčí, ale na penaltový puntík neukázal. Stejně jako v případě pádu Roberta Lewandowského, jehož také v první půli podle televizních záběrů srazili k trávníku stopeři Realu.

Trenér Mnichovských Heynckes se ale na tyto situace po utkání vymlouvat nechtěl. Větším problémem podle něj byly chyby defenzivy, a to jak v prvním duelu, v němž předvedl minelu Rafinha, tak v odvetě. Tu nakonec rozhodl druhý gól Realu, který hned na začátku druhé půle Karimu Benzemovi darovala nepovedenou malou domů dvojice Tolisso - Ulreich.

"Ano, měli jsme kopat penaltu, ale dali jsme Realu několik dárků, v prvním zápase i teď po poločase, takže je zbytečné mluvit o rozhodčích," prohlásil sportovně Heynckes. "V každém zápase jsme soupeři darovali jeden gól," uznal i stoper Mats Hummles.

Důležité také bylo, že Real dokázal nabídnuté šance soupeře potrestat. Na rozdíl od Bayernu.

"Na téhle úrovni se každá chyba tvrdě trestá a Real byl nemilosrdný," prohlásil kouč Bayernu. "Když chcete vyhrát titul, pak musíte proměňovat šance, zejména ty velké," přidal se Hummels.

S kým se Real utká ve finále, bude jasné dnes večer, kdy čeká odvetu Liverpool s AS Řím. Reds po prvním zápase vedou 5:2. Finále se hraje 26. května v Kyjevě.