Mám rakovinu, oznámil trenér Sevilly o přestávce. Jeho hráči pak nasázeli Liverpoolu tři góly

22. 11. 2017 11:09
Tohle fotbalisté FC Sevilla nečekali. Když přišli po prvním poločase úterního utkání Ligy mistrů s Liverpoolem za stavu 0:3 do kabiny, oznámil jim jejich trenér Eduardo Berizzo, že trpí rakovinou prostaty. I díky emotivnímu projevu kouče fotbalisté španělského klubu po skvělém výkonu nastříleli ve druhé půli tři góly a zápas skončil remízou.
Fotbalisté Sevilly se běží podělit s trenérem Eduardem Berizzem o radost z gólu proti Liverpoolu | Foto: Reuters

Sevilla - Trenér fotbalistů Sevilly Eduardo Berizzo trpí rakovinou prostaty. Španělský klub to oznámil několik hodin poté, co svěřenci osmačtyřicetiletého kouče třemi góly v druhém poločase vyrovnali duel Ligy mistrů s Liverpoolem na 3:3. Berizzo, jenž Sevillu trénuje od začátku této sezony, se ke svému zdravotnímu stavu nevyjádřil.

Hráčům podle některých informací řekl o nemoci už v poločasové pauze, kdy prohrávali 0:3, jeho proslov každopádně na tým zapůsobil. "Museli jsme pro fanoušky a pro kouče předvést úplně jiný přístup. To on nám ukázal, jak máme hrát, a my za ním budeme vždy stát," řekl argentinský reprezentant Ever Banega po utkání, které Sevilla vyrovnala gólem v nastavení a hromadně pak s koučem remízu slavili.

Berizza nyní čekají další vyšetření, která rozhodnou o postupu léčby a jeho další budoucnosti na lavičce. Vedení klubu mu vyjádřilo maximální podporu. Před příchodem do Sevilly působil Argentinec dvě sezony v Celtě Vigo.