Liverpool potopil "Žlutou ponorku" dvěma góly za 133 sekund

27. 4. 2022 22:56
Fotbalisté Liverpoolu porazili doma v úvodním semifinále Ligy mistrů Villarreal 2:0 a výrazně se přiblížili postupu do třetího finále za posledních pět sezon. "Reds" vstřelili obě branky v rozmezí 133 sekund druhé půle. Nejprve si dal vlastní gól Pervis Estupiňán, po něm se trefil Sadio Mané. Odveta ve Španělsku je na programu příští úterý.
Fotbalisté Liverpoolu slaví gól v semifinále Ligy mistrů s Villarrealem
Fotbalisté Liverpoolu slaví gól v semifinále Ligy mistrů s Villarrealem | Foto: Reuters

Liverpool doma v semifinále evropských pohárů neprohrál ani ve dvanáctém zápase. Naopak "Žlutá ponorka", která si v letošní vyřazovací fázi poradila s Juventusem Turín a Bayernem Mnichov, nevyhrála v Lize mistrů s anglickými soupeři ani třinácté utkání.

Vítěz se ve finále 28. května v Paříži utká s lepším z dvojice Manchester City - Real Madrid. V úterním úvodním duelu zvítězil anglický celek doma 4:3.

"V prvním poločase jsme měli několik šancí, snažili jsme se to zlomit. První gól nás nakopnul, atmosféra byla neuvěřitelná. Dovedlo nás to ke druhé brance. Chtěli jsme přidat ještě jeden gól, ale čisté konto a dvě trefy, s tím musíme být spokojení," řekl pro BT Sport obránce Liverpoolu Andy Robertson.

Liverpool se s Villarrealem utkal poprvé od semifinále Evropské ligy z roku 2016. Liverpool tehdy ve vzájemném dvojzápase uspěl, ale ve finále podlehl Seville, kterou tehdy vedl současný trenér Villarrealu Emery.

Domácí byli podle očekávání od začátku lepší a v první půli si vytvořili řadu příležitostí, žádná z nich se ale neujala. Maného skákavá zblokovaná střela z 33. minuty skončila těsně vedle, Alcantara v závěru poločasu trefil z dálky tyč.

Po přestávce se prosadil Fabinho, jenže kvůli ofsajdu gól neplatil. Svěřenci trenéra Kloppa se pak ale dočkali slepených gólů v 53. a 55. minutě. Nejprve obránce hostů Estupiňán nechtěnou tečí změnil směr Hendersonova centru a překonal vlastního brankáře Rulliho.

Následně Salah přistrčil míč do vápna Manému, který se nemýlil. Senegalský útočník se vyvaroval těsného ofsajdu. "Reds" se hnali za třetí brankou, Robertsonův zásah ale kvůli ofsajdu nemohl být uznán.

Úřadující vítěz Evropské ligy Villarreal nezvítězil v pohárech na hřištích anglických mužstev podeváté za sebou. "Vracíme se domů s dvougólovým mankem, ale zůstáváme sebevědomí. Pokud v odvetě v prvních deseti minutách skórujeme, budeme zpátky ve hře. Pořád ještě toho zbývá dost odehrát," uvedl pro web UEFA obránce Villarrealu Pau Torres.

Úvodní utkání semifinále fotbalové Ligy mistrů:

Liverpool - Villarreal 2:0 (0:0)

Branky: 53. vlastní Estupiňán, 55. Mané. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz - Kwiatkowski (video, všichni Pol.). ŽK: Van Dijk - Estupiňán, Lo Celso.

Sestavy:

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold (81. Gomez), Konaté, Van Dijk, Robertson - Henderson (72. Keita), Fabinho, Alcantara - Salah, Mané (73. Jota), Díaz (81. Origi). Trenér: Klopp.

Villarreal: Rulli - Foyth, Albiol, Torres, Estupiňán (72. Trigueros) - Chukwueze (72. Dia), Parejo (72. Aurier), Capoue, Coquelin (57. Pedraza) - Lo Celso, Danjuma (86 Alcácer). Trenér: Emery.