Liverpool nenechal Citizens vystřelit na branku. Šílené, takhle má vypadat fotbal, jásal Klopp

5. 4. 2018 8:25
Liverpool porazil v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů Manchester City jasně 3:0. Vše podstatné se odehrálo už v prvním poločase.
Mohamed Salah slaví branku Liverpoolu proti Manchesteru City v Lize mistrů
Mohamed Salah slaví branku Liverpoolu proti Manchesteru City v Lize mistrů | Foto: Reuters

Liverpool - Za reklamu na fotbal označil trenér Jürgen Klopp výkon Liverpoolu v prvním poločase úvodního čtvrtfinále Ligy mistrů s Manchesterem City, které jeho tým doma vyhrál jasně 3:0. Německý kouč i přesto před odvetou nepovažuje za rozhodnutý.

Liverpool vstoupil do zápasu skvěle a po půlhodině hry vedl díky brankám Salaha, Oxlade-Chamberlaina a Maného. "První poločas byl fantastický. Takhle má vypadat fotbal," prohlásil Klopp. "City je kvalitní tým, ale my jsme dobře vyplňovali prostory, dokázali jsme si najít volná místa a byli jsme aktivní po celý zápas," dodal.

Liverpool dokázal porazit Manchester City podruhé v sezoně. Poprvé se mu to povedlo v lednu v anglické lize, kde suverénnímu lídrovi připravil dosud jedinou prohru. Ve středu navíc výběru Pepa Guardioly, který vede Premier League o 16 bodů, domácí nedovolili ani jednu střelu na branku.

"Nevím, jak se nám to povedlo. Tohle ani nejde naplánovat. Je to šílené, ale opravdu neměli střelu na branku," řekl Klopp. "Je to něco opravdu výjimečného, protože mají skvělý tým. Navíc nehráli špatně, jen jsme je nepustili do šancí," přidal německý kouč.

"Naše obrana byla dominantní, ne moc zatažená a vždycky na správném místě. Takže když jsme vybojovali míč, vždycky jsme měli šanci využít otevřeného prostoru," uvedl Klopp. "A to se nám dařilo moc dobře a dali jsme tři parádní góly. Po přestávce už jsme víc bránili, měli jsme hrát víc s míčem," dodal.

Navzdory vysoké výhře Klopp nepovažuje čtvrtfinále před odvetou v Manchesteru za rozhodnuté. "Jasně, vést 3:0 je lepší než prohrávat 0:3. Ale Manchester nám to bude chtít doma oplatit. Opět budeme muset skvěle bránit, protože to je jediná možnost, jak City porazit. Porazili jsme nejlepší tým světa, ale jsme pořád jen v poločase," prohlásil.

před 11 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali Starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.