Lístek na finále Ligy mistrů? Ceny šplhají, vstupenka může přijít i na půl milionu korun

23. 5. 2018 11:18
Překupníci cítí šanci, za vstupenku na duel mezi Realem Madrid a Liverpoolem chtějí neuvěřitelné částky.
I Ronaldo se možná diví, kolik může stát lístek na utkání jeho Realu Madrid proti Liverpoolu
I Ronaldo se možná diví, kolik může stát lístek na utkání jeho Realu Madrid proti Liverpoolu | Foto: Reuters

Londýn/Praha - Finálový zápas fotbalové Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolem, který bude v sobotu hostit Olympijský stadion v Kyjevě, je sice vyprodané, přesto se na něj dají sehnat vstupenky. Jen je třeba počítat s tím, že zájemce bude muset sáhnout hodně hluboko do kapsy.

Pro utkání bylo k dispozici 63 000 vstupenek. Přesně 33 252 lístků rozdělila UEFA rovným dílem mezi oba finalisty, aby je distribuovali svým fanouškům, 6700 uvolnila do prodeje ostatním zájemcům, kteří se o ně mohli ucházet prostřednictvím webu UEFA, a zbylých přibližně 23 000 si evropská federace ponechala pro své potřeby, sponzory, partnery a podobně.

Po vstupenkách se jen zaprášilo, někteří je však následně přes specializované internetové stránky nabízejí dál k prodeji. A ceny se šplhají do neuvěřitelných výšek. Na portálu ticketbis.net byl k mání lístek za 14 723 liber, v přepočtu za 435 tisíc korun! Původní cena přitom zněla na 280 liber (přes 8 tisíc korun). Ještě dnes dopoledne bylo možno sehnat vstupenku kategorie 1 za více než 280 tisíc korun… Nejvyšší cena, za kterou se lístky tohoto typu prodávaly, byla v přepočtu 11 500 korun.

Kdo chce prostě vidět Cristiana Ronalda a spol., jak proti nadupanému Liverpoolu budou usilovat o třetí triumf v Lize mistrů, musí si připlatit. Příležitost mimochodem vycítili i majitelé hotelů a dalších ubytovacích kapacit a ceny podle některých zdrojů na období finále navýšili až o 700 procent.

Nabídka lístků na finále LM na ticketbis.net dnes dopoledne:

Nabídka lístků na finále LM
Nabídka lístků na finále LM | Foto: Internet
 

Právě se děje

před 21 minutami

Americká vláda po smrti dvou černochů zahájila vyšetřování policejní praxe v Minneapolisu

Americký ministr spravedlnosti Merrick Garland oznámil plán rozsáhlého vyšetřování policejní praxe v Minneapolisu, které prověří přístup k používání síly či možné problémy s diskriminací. Krok přichází souběžně s procesem s nyní již bývalým členem policejního sboru, jehož čeká trest za smrt černocha George Floyda, a po nepokojích vyvolaných policejním novým zásahem, který rovněž skončil smrtí muže tmavé pleti. Garland dal už dříve najevo, že boj proti nepřiměřeným zásahům strážců zákona považuje za jednu z priorit.

K situaci v Minneapolisu přitáhlo pozornost počínání policisty Dereka Chauvina, který byl loni v květnu natočen, jak několik minut klečí na krku Floyda, zatímco 46letý černoch si stěžuje na problémy s dýcháním a nakonec přestává jevit známky života. Případ vyvolal masivní protesty a Chauvin byl toto úterý shledán vinným z vraždy druhého stupně i zabití, což podle médií přineslo mnohým Američanům úlevu. O výši trestu se rozhodne za osm týdnů.

Městem během procesu s Chauvinem otřásl další kontroverzní zákrok proti černochovi, když policistka zastřelila 20letého Daunteho Wrighta, který nespolupracoval při zatýkání. Na počátku incidentu byla kontrola kvůli údajně neplatné registrační známce na automobilu. Následné několikadenní protesty u policejní centrály na předměstí Brooklyn Center pak provázely zprávy o tvrdém postupu policie proti novinářům.

Ministerstvo spravedlnosti už vyšetřuje, zda policisté zapojení do zásahu proti Floydovi neporušili jeho občanská práva. Nově ohlášené vyšetřování však podle informací agentury AP má mít mnohem širší dopad. Zaměří se na celou policii a může vyústit v zásadní změny policejní praxe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy