Liverpool nesmí do Německa. Lipsko s ním tudíž v Lize mistrů nemůže hrát doma

Sport ČTK Sport, ČTK
4. 2. 2021 19:54
Fotbalisté Liverpoolu nebudou moci kvůli koronaviru odehrát úvodní zápas osmifinále Ligy mistrů s Lipskem 16. února v Německu. Anglický mistr s německým trenérem Jürgenem Kloppem nedostal výjimku pro příjezd do země, a utkání se tak nejspíš bude hrát na na neutrálním hřišti.
Fotbalisté Liverpoolu se nejspíš do Lipska nepodívají, zápas Ligy mistrů se zřejmě bude muset odehrát jinde
Fotbalisté Liverpoolu se nejspíš do Lipska nepodívají, zápas Ligy mistrů se zřejmě bude muset odehrát jinde | Foto: Reuters

V Německu platí minimálně do 17. února zákaz příjezdu ze zemí nejhůře postižených novou mutací koronoviru, mezi něž Británie patří.

Lipsko se pokusilo vyjednat výjimku, aby mohlo Liverpool hostit na svém stadionu, od policie ji ale nedostalo.

Vzhledem k tomu, že podle pravidel UEFA je domácí tým za sehrání zápasu zodpovědný, musí loňský semifinalista LM Lipsko do pondělí 8. února navrhnout náhradní řešení.

Teoreticky je možné odložení duelu, to ale vzhledem k nabitému programu týmů není příliš pravděpodobné.

Další alternativou je přehození pořadatelství, aby se v Lipsku hrála až odveta 10. března. Může se ale stát, že zákaz cest do Německa z Británie bude prodloužen.

Nejpravděpodobněji se tak jeví sehrání úvodního utkání na neutrální půdě mimo Německo. Pokud by Lipsko nedokázalo konání zápasu zajistit, prohrálo by ho kontumačně 0:3.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy