Liverpool nesmí do Německa. Lipsko s ním tudíž v Lize mistrů nemůže hrát doma

Sport ČTK Sport, ČTK
4. 2. 2021 19:54
Fotbalisté Liverpoolu nebudou moci kvůli koronaviru odehrát úvodní zápas osmifinále Ligy mistrů s Lipskem 16. února v Německu. Anglický mistr s německým trenérem Jürgenem Kloppem nedostal výjimku pro příjezd do země, a utkání se tak nejspíš bude hrát na na neutrálním hřišti.
Fotbalisté Liverpoolu se nejspíš do Lipska nepodívají, zápas Ligy mistrů se zřejmě bude muset odehrát jinde
Fotbalisté Liverpoolu se nejspíš do Lipska nepodívají, zápas Ligy mistrů se zřejmě bude muset odehrát jinde | Foto: Reuters

V Německu platí minimálně do 17. února zákaz příjezdu ze zemí nejhůře postižených novou mutací koronoviru, mezi něž Británie patří.

Lipsko se pokusilo vyjednat výjimku, aby mohlo Liverpool hostit na svém stadionu, od policie ji ale nedostalo.

Vzhledem k tomu, že podle pravidel UEFA je domácí tým za sehrání zápasu zodpovědný, musí loňský semifinalista LM Lipsko do pondělí 8. února navrhnout náhradní řešení.

Teoreticky je možné odložení duelu, to ale vzhledem k nabitému programu týmů není příliš pravděpodobné.

Další alternativou je přehození pořadatelství, aby se v Lipsku hrála až odveta 10. března. Může se ale stát, že zákaz cest do Německa z Británie bude prodloužen.

Nejpravděpodobněji se tak jeví sehrání úvodního utkání na neutrální půdě mimo Německo. Pokud by Lipsko nedokázalo konání zápasu zajistit, prohrálo by ho kontumačně 0:3.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy