Defenzivní podívaná. Osmifinále v Anglii a Lyonu nenabídla ani jednu branku

Aktualizováno 19. 2. 2019 23:08
V prvních zápasech osmifinále Ligy mistrů v Liverpoolu ani Lyonu nepadl jediný gól. Reds doma remizovali 0:0 s Bayernem Mnichov, stejný výsledek si z Francie odvezla Barcelona.
Robert Lewandowski z Bayernu bojuje proti Georginiovi Wijnaldumovi z Liverpoolu. | Foto: Reuters

Liverpool měl od začátku převahu, ale i když především v závěru prvního poločasu soupeře výrazně zatlačil, skórovat nedokázal. Na druhé straně se neprosadil ani nejlepší střelec Ligy mistrů Lewandowski a oba celky si tak prodloužily pohárové série. Liverpool doma neprohrál už 20 zápasů, Bayern venku nepoznal porážku v devíti duelech.

Lyon dlouho dokázal s favoritem držet krok a už v deváté minutě mohl jít do vedení, ale brankář Ter Stegen vyrazil Terrierovu střelu na břevno. Barcelona ve druhém poločase převzala aktivitu, když ale žádnou z šancí neproměnila, tak ve vyřazovací fázi nevyhrála venku už popáté za sebou. Lyon zase v probíhajícím ročníku LM už pošesté v řadě remizoval.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

FC Liverpool - Bayern Mnichov 0:0

Rozhodčí: Rocchi - Meli, Passeri - Irrati (video, všichni It.). ŽK: Henderson - Kimmich. Diváci: 52.250.

Sestavy:

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Fabinho, Robertson - Wijnaldum, Henderson, Keita (76. Milner) - Salah, Firmino (76. Origi), Mané. Trenér: Klopp.

Bayern: Neuer - Kimmich, Süle, Hummels, Alaba - Alcántara, Martínez, Rodríguez (88. Sanches) - Gnabry (90.+1 Rafinha), Lewandowski, Coman (81. Ribéry). Trenér: Kovač.

Olympique Lyon - FC Barcelona 0:0

Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.) - Makkelie (video, Niz.). ŽK: Aoaur, Dubois - Roberto, Semedo. Diváci: 57.889.

Sestavy:

Lyon: Lopes - Dubois, Marcelo, Denayer, Mendy - Traoré (69. Tousart), Ndombele (84. Cheikh), Aouar, Terreir (76. Cornet) - Depay, M. Dembélé. Trenér: Genesio.

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Roberto (81. Vidal), Busquets, Rakitič - Messi, Suárez, O. Dembélé (68. Coutinho). Trenér: Valverde.

před 2 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.