Pekhart si s Beer Ševou skupinu Ligy mistrů nezahraje

Aktualizováno 22. 8. 2017 22:42
Fotbalisté Celticu Glasgow a Astany předvedli gólově rekordní dvojzápas play off Ligy mistrů.
Scott Sinclair z Celticu slaví gól v síti Astany.
Scott Sinclair z Celticu slaví gól v síti Astany. | Foto: Reuters

Praha -  Fotbalisté Hapoelu Beer Ševa, mezi které patří i český útočník Tomáš Pekhart, si v základní skupině Ligy mistrů nezahrají. Izraelský celek v dnešní odvetě v Mariboru prohrál 0:1 a po domácí výhře 2:1 vypadl na základě pravidla o gólech vstřelených na soupeřově hřišti.

Beer Ševa prohrávala už od 15. minuty, kdy se prosadil Mitja Vlier. Hapoelu poté nepomohl k vyrovnání, které by znamenalo první postup do hlavní fáze Ligy mistrů v historii, ani střídající Pekhart. Devatenáctinásobný český reprezentant přišel na hřiště v 57. minutě.

Maribor si ve skupině Ligy mistrů zahraje potřetí. Poprvé se do hlavní fáze probojoval v ročníku 1999/2000 a naposledy se mu to povedlo v sezoně 2014/2015.

Hned o dva rekordy se postarali hráči Celticu, kteří v odvetě v Astaně prohráli 3:4, vzhledem k domácí výhře 5:0 ale postoupili do základní skupiny. Do ní se dostali už podesáté a vyrovnali skotský rekord, který dosud patřil jejich městskému rivalovi Rangers. Spolu s kazašským celkem se navíc postarali o gólově rekordní dvojzápas play off Ligy mistrů.

Místo ve skupině si zajistily také Neapol, Olympiakos a Sevilla.

Odvetné zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Astana - Celtic Glasgow 4:3 (1:1)

Branky: 49. a 69. Twumasi, 26. vlastní Ajer, 48. Mužikov,- 34. Sinclair, 80. Ntcham, 90. Griffiths. První zápas 0:5, postoupil Celtic.

Rijeka - Olympiakos Pireus 0:1 (0:1)

Branka: 25. Marin. První zápas 1:2, postoupil Olympiakos.

Maribor - Hapoel Beer Ševa 1:0 (1:0)

Branka: 15. Viler. První zápas 1:2, postoupil Maribor.

Nemistrovská část:

FC Sevilla - Basaksehir 2:2 (0:1)

Branka: 52. Escudero, 75. Ben Yedder - 17. Elia, 83. Visca. První zápas 2:1, postoupila Sevilla.

Nice - Neapol 0:2 (0:0)

Branka: 48. Callejón, 89. Insigne. První zápas 0:2, postoupila Neapol.

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.