Posledními čtvrtfinalisty Ligy mistrů jsou fotbalisté Monaka a Atlética

15. 3. 2017 22:39
Los čtvrtfinále je na programu v pátek a vedle Monaka s Atléticem v něm budou také nováček soutěže Leicester, Bayern Mnichov, Borussia Dortmund, Juventus Turín, Barcelona a obhájce trofeje Real Madrid.
Fotbalisté Monaka slaví postup z osmifinále Ligy mistrů
Fotbalisté Monaka slaví postup z osmifinále Ligy mistrů | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Monaka a Atlética Madrid se stali posledními čtvrtfinalisty Ligy mistrů. Knížecí celek si v domácí odvetě poradil 3:1 s Manchesterem City a po úvodní prohře 3:5 prošel dál díky pravidlu o gólech vstřelených na hřišti soupeře. Španělský finalista minulého ročníku, který první zápas v Leverkusenu vyhrál 4:2, si dnes pohlídal postup bezbrankovou remízou.

Monako vstoupilo do zápasu ve velkém stylu a v prvním poločase soupeře zcela vymazalo. Už v osmé minutě otevřel skóre Mbappé a po půlhodině hry přidal druhou branku Fabinho. Manchester City naopak ani jednou nevystřelil a ve vápně domácích si dokonce připsal pouhý jediný dotek s míčem.

Domácím ale došel po přestávce dech a dlouho je při šancích Agüera držel ve hře brankář Subašič. V 71. minutě už však nestačil na dorážku Saného a Manechester City měl na dosah čtvrtfinále. Monako si ale vzápětí pomohlo standardní situací, po které mu zajistil postupový dvoubrankový rozdíl hlavou Bakayoko.

"V prvním poločase jako bychom na hřišti nebyli. Druhý jsme odehráli skvěle, ale nedali jsme góly," prohlásil Guardiola. "Na této úrovni navíc rozhodují standardní situace. Barcelona i Real po nich před týdnem daly góly, zatímco my je nezvládli," dodal.

Pep Guardiola
Pep Guardiola | Foto: Reuters

Monako tak dalo vzpomenout na rok 2004, kdy v Lize mistrů došlo až do finále. Tehdy ve čtvrtfinále prohrálo první zápas s Realem Madrid 2:4, ale po výhře 3:1 postoupilo dál. Naopak trenér Pep Guardiola nebude na jubilejní 100. zápas v evropských pohárech vzpomínat v dobrém.

Také Leverkusen musel vymazat dvoubrankové manko, ale brankáře Jana Oblaka nedokázal překonat ani jednou. Slovinský reprezentant zazářil především v 68. minutě, kdy nejprve zlikvidoval Brandtovo sólo a poradil si i s dorážkou Vollanda. "Hráli jsme dobře a je jen škoda, že jsme o šanci na postup přišli výkonem v prvním zápase," řekl brankář Leverkusenu Leno. "Štěstí dnes bylo proti nám. Oblak předvedl tři opravdu skvělé zákroky," dodal.

Španělský celek, který v minulém ročníku prohrál ve finále s Realem Madrid na penalty, nakonec s Leverkusenem uhrál bezbrankovou remízu a počtvrté za sebou postoupil do čtvrtfinále. "Pro klub je to velká věc a museli jsme ji vybojovat," uvedl Oblak. "Postoupit čtyřikrát za sebou nebylo vůbec snadné a já věřím, že se i nadále budeme zlepšovat," přidal.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

AS Monako - Manchester City 3:1 (2:0)

Branky: 8. Mbappé, 29. Fabinho, 77. Bakayoko - 71. Sané. Rozhodčí: Rocchi - Tonolini, Meli (všichni It.). ŽK: Bakayoko, Germain, Lemar - Sagna, De Bruyne, Sterling. Diváci: 15.700. První zápas: 3:5, postoupilo Monako.

AS Monako: Subašič - Sidibe, Raggi (70. A. Touré), Jemerson, Mendy - Fabinho, Bakayoko, Lemar - B. Silva, Germain (90.+1 Dirar), Mbappé (81. Moutinho). Trenér: Jardim.

Manchester City: Caballero - Sagna, Stones, Kolarov, Clichy (81. Iheanacho) - Fernandinho - Sterling, D. Silva, De Bruyne, Sané - Agüero. Trenér: Guardiola.

Atlético Madrid - Bayer Leverkusen 0:0

Rozhodčí: Karasjov - Averjanov, Kalugin (všichni Rus.). ŽK: Giménez, Gaitán - Jedvaj, Baumgartlinger. Diváci: 49.133. První zápas: 4:2, postoupilo Atlético.

Atlético: Oblak - Vrsaljko, Giménez, Godín, Lucas - Níguez, Partey, Koke, Carrasco (71. Savič) - Correa (65. Gaitán), Griezmann. Trenér: Simeone.

Leverkusen: Leno - Hilbert, Jedvaj, Dragovič, Wendell - Bellarabi, Baumgartlinger, Volland (88. Aránguiz), Kampl, Brandt (78. Bailey) - Hernández (81. Mehmedi). Trenér: Korkut.