Bayern vyhrál osmifinále v Paříži, domácím kvůli těsnému ofsajdu neuznali vyrovnání

14. 2. 2023 23:04
Fotbalisté Bayernu Mnichov zahájili osmifinále Ligy mistrů vítězstvím 1:0 na stadionu Paris St. Germain. Stejným výsledkem AC Milán doma zdolal Tottenham. O triumfu německého týmu v souboji gigantů rozhodl v 53. minutě bývalý hráč PSG Kingsley Coman. "Rossoneri" zařídil těsnou výhru Brahim Díaz už v sedmé minutě. Odvety jsou na programu 8. března.
Kingsley Coman (Bayern), Marco Verratti (Paris St Germain)
Kingsley Coman (Bayern), Marco Verratti (Paris St Germain) | Foto: Reuters

V prvním poločase byli v Paříži mnohem aktivnější hráči Bayernu. Sice se nedostali do větších šancí, přesto úvodní dějství vyhráli 9:1 na střely. Domácí Messi s Neymarem se neprosadili, třetí z hvězdného ofenzivního tria Mbappé po zranění začal na lavičce náhradníků.

Mnichovský tým odstartoval lépe i druhou půli. Střídající Davies v šestnáctce našel Comana a francouzský křídelník z voleje překonal brankáře Donnarummu. Coman, který ve finále LM v roce 2020 rozhodl o vítězství Bayernu nad PSG, dnes svůj 50. gól v elitní soutěži proti mateřskému klubu neslavil.

Po hodině hry mohli hosté zvýšit, ale Donnarumma vytáhnul střelu Choupo-Motinga na tyčku a vzápětí vyrazil i Pavardovu hlavičku po rohu. Na druhé straně se blýsknul i gólman Sommer, jenž tváří v tvář vychytal střídajícího Mbappého a zlikvidoval i Neymarův pokus. Následná Mbappého dorážka neplatila kvůli ofsajdu.

Čtyřiadvacetiletý francouzský kanonýr skóroval i v 82. minutě, jenže i tato branka byla odvolána po odhalení ofsajdu. Bayern v závěru odolal tlaku Pařížanů, přestože závěr nastavení dohrával bez vyloučeného obránce Pavarda. Bavorské mužstvo protáhlo sérii bez soutěžní porážky na 20 utkání, naopak PSG prohrál třetí soutěžní duel po sobě.

Milánský tým ideálně začal a už v sedmé minutě otevřel skóre. Po akci Hernándeze brankáře Forstera nadvakrát překonal Díaz. Tottenham bez řady opor v prvním poločase více držel míč, ale větší příležitost si nevytvořil.

Domácí mohli po změně stran přidat pojistku, střídající De Ketelaere a Messias však neuspěli. V 79. minutě zase velkou šanci na vyrovnání zahodil hlavičkující Thiaw. AC v evropských pohárech porazil Tottenham na pátý pokus a je blízko prvnímu postupu do čtvrtfinále LM po 11 letech.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Paris St. Germain - Bayern Mnichov 0:1 (0:0)

Branka: 53. Coman. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett (všichni Angl.) - Kwiatkowski (video, Pol.). ŽK: Kimpembe, Neymar - Pavard. ČK: 90.+2 Pavard. Diváci: 46.435.

PSG: Donnarumma - Hakimí (46. Kimpembe), Marquinhos, Ramos, Nuno Mendes - Zaire-Emery (57. Ruiz), Verratti, Danilo (75. Vitinha), Soler (57. Mbappé) - Messi, Neymar. Trenér: Galtier.

Bayern: Sommer - Pavard, Upamecano, De Ligt - Cancelo (46. Davies), Kimmich, Goretzka, Coman (76. Gnabry) - Sané (90. Stanisič), Musiala (87. Gravenberch) - Choupo-Moting (76. Müller). Trenér: Nagelsmann.

AC Milán - Tottenham 1:0 (1:0)

Branka: 7. Díaz. Rozhodčí: Schärer - De Almeida, Zogaj (všichni Švýc.) - Fritz (video, Něm.). ŽK: Tonali, Hernández - Romero, Dier. Diváci: 74.320.

Milán: Tatarusanu - Kalulu, Kjaer, Thiaw - Saelemaekers (77. Messias), Krunič, Tonali (86. Pobega), Hernández - Díaz (77. De Ketelaere), Leao (90.+1 Rebič) - Giroud. Trenér: Pioli.

Tottenham: Forster - Romero, Dier, Lenglet (81. Davies) - Emerson Royal, Skipp, Sarr, Perišič - Kulusevski (70. Richarlison), Son Hung-min (81. Danjuma) - Kane. Trenér: Conte.