Liga mistrů má svého Fraňka. VAR nebude fungovat, když ho řídí idioti, zuří fanoušci

Jiří Škuba Jiří Škuba
18. 4. 2019 12:40
Zatímco česká liga už od nedělního derby řeší skandál s videem ve slavném pražském derby, podobná situace se odehrála ve čtvrtfinálové odvetě Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Tottenhamem. Spurs postoupili díky brance na 4:3, kterou ovšem Fernando Llorente vstřelil po předchozím zásahu rukou. Jenže záběr, který prohřešek proti pravidlům odhaluje, neměli rozhodčí na ploše k dispozici...
Míč putuje směrem k ruce Fernanda Llorenteho
Míč putuje směrem k ruce Fernanda Llorenteho | Foto: Internet

V nedělním derby videorozhodčí Pavel Franěk neposlal kolegovi na ploše Karlu Hrubešovi záběr, který jasně prokázal faul sparťanského brankáře Florina Nity na slávistu Josefa Hušbauera. Výsledek? Skandál, který celý týden otřásá fotbalovou ligou.

Branka útočníka Tottenhamu se bude řešit taky hodně dlouho. Přestože rozhodčí ve čtvrtfinálové odvetě Ligy mistrů na Etihad Stadium několik minut zkoumali video, branku nakonec uznali. Stav se měnil na 4:3, což posunulo do semifinále hostující Spurs

Jenže po zápase se objevil záběr, který Llorenteho usvědčuje z toho, že míč zasáhl rukou. Průkazný záběr, který turecký sudí Cüneyt Cakir neměl k dipozici. "Video podporuji, ale z jednoho úhlu vypadal Llorenteho gól jako z házené," zlobil se po zápase kouč City Josep Guardiola.

A fanoušci zašli ještě dál. "VAR nebude fungovat, když ho budou požívat idioti," napsal jeden z nich k videu, které ruku Llorenteho odhaluje.

Jednoznačnou minelou je to, že rozhodčí na ploše neměl k dispozici všechny potřebné záběry. Na těch ostatních totiž vypadala branka Llorenteho jako regulérní tak, že míč zasáhl pouze stehnem.

Na čem se ale odborníci neshodnou, je to, jak by měl sudí Cakir rozhodnout, pokud by měl k dispozici všechny záběry. "Je to jasný zásah rukou. V takovém případě neměl gól platit," prohlásil Rio Ferdinand, bývalý stoper a anglický reprezentant.

Někdejší skvělý záložník Tottenhamu a trenér Glenn Hoddle s ním nesouhlasí. "Balon se neodrazil do branky od jeho ruky, směr a razanci mu udělila Llorenteho kyčel," uvedla legenda, která nyní pracuje jako televizní komentátor.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy