Liverpool dokázal zatlačit Barcelonu, ale i kvůli Messiho parádě schytal tří góly

1. 5. 2019 22:59
Fotbalisté Barcelony v úvodním semifinále Ligy mistrů doma porazili Liverpool 3:0 a přiblížili se prvnímu postupu do finále po čtyřech letech. Na stadionu Camp Nou se dvakrát trefil hvězdný Lionel Messi, který za katalánský tým zaznamenal už 600 soutěžních gólů. Jednu branku dal bývalý útočník "Reds" Luis Suárez.
Lionel Messi v semifinále LM 2019 proti Liverpoolu
Lionel Messi v semifinále LM 2019 proti Liverpoolu | Foto: Reuters

Ten otevřel skóre v 36. minutě, Messi přidal pojistku čtvrt hodiny před koncem a v 82. minutě barcelonský kapitán zvýšil precizním přímým kopem. Čerství španělští šampioni Liverpool doma v evropských pohárech porazili až na pátý pokus. Odveta na hřišti loňského finalisty se hraje v úterý 7. května.

V základní sestavě Barcelony nastoupili i bývalí hráči Liverpoolu Coutinho se Suárezem. Trenér Valverde postavil nejstarší jedenáctku Katalánců v historii Ligy mistrů s věkovým průměrem 29 let a 210 dnů. Jen na lavičce hostů začal útočník Firmino, kterého trápilo svalové zranění.

"Barca" v úvodu měla s aktivní hrou soupeře problémy, ale v 26. minutě svou první velkou šanci proměnila. Alba v šestnáctce našel Suáreze a ten ve skluzu překonal brankáře Alissona. Pro uruguayského útočníka to byl premiérový zásah v tomto ročníku Ligy mistrů.

Domácí obranu hodně zlobili rychlí útočníci Salah a Mané, který v největší příležitosti Liverpoolu v první půli po nákopu za obranu z voleje přestřelil.

Hosté po změně stran začali hodně aktivně a sevřeli paralyzovanou Barcelonu na její polovině. Domácí mužstvo podržel brankář Ter Stegen proti střelám Milnera a Salaha.

Španělští mistři se dlouho bránili a vůbec se nedostávali ke své hře, ale v 75. minutě z ojedinělé akce zvýšili. Suárez trefil břevno, od kterého se míč odrazil k volnému Messimu a ten už měl velmi snadnou pozici.

Argentinský kanonýr předvedl nejkrásnější moment utkání v 82. minutě, kdy míč z přímého kopu přesně zatočil do horního růžku branky. Nejlepší střelec aktuálního ročníku LM se trefil už podvanácté. Messi si bilanci proti oblíbeným anglickým celkům vylepšil na 26 branek v 33 pohárových duelech.

Liverpool mohl rychle snížit, ale střelu náhradníka Firmina na brankové čáře zastavila obrana a volný Salah z dorážky napálil tyč. Zatímco Barcelona zvítězila v osmém soutěžní zápase po sobě a doma prodloužila rekordní pohárovou sérii bez porážky na 32 utkání, Liverpool prohrál poprvé po 19 soutěžních zápasech a v odvetě ho čeká hodně těžký úkol.

Úvodní semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

FC Barcelona - Liverpool FC 3:0 (1:0)

Branky: 75. a 82. Messi, 26. Suárez. Rozhodčí: Kuipers - Diks, Zeinstra - Makkelie (video, všichni Niz.). ŽK: Lenglet, Suárez, Alba - Fabinho. Diváci: 96.000.

Sestavy:

Barcelona: Ter Stegen - Roberto (90.+4 Aleňa), Piqué, Lenglet, Alba - Rakitič, Busquets, Vidal - Messi, Suárez (90.+3 Dembélé), Coutinho (60. Semedo). Trenér: Valverde.

Liverpool: Alisson - Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson - Milner (84. Origi), Fabinho, Keita (24. Henderson) - Wijnaldum (78. Firmino) - Salah, Mané. Trenér: Klopp.