Lewandowski je blízko Ronaldova rekordu. Gnabry dvěma góly poslal Bayern do finále LM

19. 8. 2020 22:49
Bayern postoupil do finále Ligy mistrů. Mnichov zvítězil nad Lyonem 2:0. O obě branky se postaral v prvním poločase Serge Gnabry. V závěru zvýšil na 3:0 Robert Lewandowski. Ve finále německý klub narazí na Paris Saint-Germain.
Serge Gnabry (vpravo) slaví gól v semifinále LM Bayern - Lyon
Serge Gnabry (vpravo) slaví gól v semifinále LM Bayern - Lyon | Foto: Reuters

"Paříž má skvělý tým a hodně rychlé hráče. Budeme proti nim chtít hrát organizovaně v obraně, ale víme, že naší největší zbraní je dostávat soupeře pod tlak," řekl trenér Bayernu Hansi Flick v televizním rozhovoru.

Bavorský gigant vyhrál i desáté utkání v tomto ročníku elitní soutěže a postoupil do finále poprvé od roku 2013, kdy Ligu mistrů popáté vyhrál. Předchozích triumfů Bayern dosáhl v letech 1974, 1975, 1976 a 2001.

Vyřazení Lyonu znamená, že pražská Slavia vstoupí do zářijové kvalifikace LM až v závěrečném, čtvrtém předkole. Kdyby Olympique tento ročník vyhrál, začali by čeští šampioni už ve třetím předkole. Slávisté také získali jistotu účasti minimálně ve skupině Evropské ligy.

Favorizovaný Bayern, který ve čtvrtfinále rozstřílel Barcelonu 8:2, v úvodu nečekaně přenechal iniciativu i šance Lyonu. Kapitán Depay však po úniku zamířil do boční sítě a Toko Ekambi po individuální akci trefil tyčku.

"Mají za sebou skvělé výkony proti Manchesteru City a Juventusu Turín. Jsou takticky silní a na začátku nám dělali problémy. Víme, že musíme lépe bránit. Před zápasem jsme si říkali, že si nemůžeme dovolit odevzdávat míče, a přesto jsme to dělali," prohlásil Flick.

Chvíli poté už udeřil mnichovský tým. Gnabry obešel několik bránících hráčů a přesnou střelou v 18. minutě poprvé překonal brankáře Lopese, který do té doby měl práci jen s nepovedenou Goretzkovou ránou. "V úvodních minutách jsme se trochu trápili, můj gól přišel v pravý čas a docela nám zvedl sebevědomí," podotkl Gnabry.

Sestřih prvního semifinále Lipsko-PSG:

Po vedoucím gólu získal Bayern jasnou převahu a ve 33. minutě vedení navýšil. Po Perišičově přihrávce v ideální pozici selhal Lewandowski, ale zaváhání nejlepšího kanonýra soutěže napravil Gnabry snadnou dorážkou. Německý křídelník si polepšil na devět branek v ročníku LM.

Na začátku druhé půle Perišičovu střelu zlikvidoval Lopes, jeho gólmanský protějšek Neuer zase v 58. minutě ve velké příležitosti vychytal Toka Ekambiho.

"Myslím, že jsme to na začátku mohli udělat lépe a dát nějaké branky, než skórovali oni. Štěstí nebylo na naší straně. Neproměnili jsme šance a čelili skvělému týmu. Zjistili jsme, že jsou neporazitelní," konstatoval útočník Lyonu Karl Toko Ekambi.

Střídající Coutinho pak vstřelil Lyonu další branku, která však neplatila kvůli ofsajdu. Bayern se třetího gólu přece jen dočkal, protože v 88. minutě Lewandowski uzavřel skóre přesnou hlavičkou. Polský kanonýr v sezoně Ligy mistrů skóroval v každém z devíti zápasů, do nichž nastoupil. Celkem zaznamenal 15 branek a dva zásahy mu chybějí k vyrovnání rekordu Cristiana Ronalda z ročníku 2013/2014.

Mnichovští zvítězili ve 20. soutěžním zápase po sobě a po triumfech v německé lize a domácím poháru mají na dosah prestižní "treble".

Semifinále fotbalové Ligy mistrů v Lisabonu:

Olympique Lyon - Bayern Mnichov 0:3 (0:2)

Branky: 18. a 33. Gnabry, 88. Lewandowski. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián Devís, Del Palomar - Hernández (video, všichni Šp.). ŽK: Marcelo, Marcal, Mendes (všichni Lyon). Bez diváků.

Lyon: Lopes - Denayer, Marcelo, Marcal (73. Cherki) - Dubois (67. Tete), Caqueret, Bruno Guimaraes (46. Mendes), Aouar, Cornet - Depay (58. Dembélé), Toko Ekambi (67. Reine-Adélaide). Trenér: Garcia.

Bayern: Neuer - Kimmich, Boateng (46. Süle), Alaba, Davies - Thiago (82. Tolisso), Goretzka (82. Pavard) - Perišič (63. Coman), Müller, Gnabry (75. Coutinho) - Lewandowski. Trenér: Flick.